خصوصیات دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ ها تجهیزاتی هستند که برای دوز دقیق حجم معینی از مایعات مختلف خنثی و تهاجمی طراحی شده اند. تقریباً تمام مدل های مدرن مجهز به کنترلرهای الکترونیکی برای کنترل عملکرد پمپ هستند که به شما امکان می دهد منبع مایع را از صفحه کنترل تغییر دهید و میزان دوز را با توجه به سیگنال های سنسورهای خارجی تنظیم کنید.

دوزینگ پمپ ها کاربردهای گسترده ای در شرکت های صنعتی و تولیدی در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و سایر صنایع و همچنین برای تصفیه آب دارند. در تصفیه آب، پمپ تزریق برای دوز کردن معرف های مختلف استفاده می شود که اکسیداسیون مواد، انعقاد مواد معلق، تنظیم pH و موارد دیگر را فراهم می کند.

محبوب ترین پمپ های تزریق (پمپ های دیافراگمی) هستند. دوزینگ پمپ دیافراگمی دارای چندین مزیت است، مانند: طراحی ساده و قابل اعتماد بدون قطعات متحرک. کار ایمن با مایعات قابل اشتعال به دلیل عدم وجود جرقه؛ اندازه جمع و جور و وزن سبک؛ استفاده جهانی از پمپ ها - پمپاژ آب، مایعات چسبناک، مایعات آلوده، مایعات با اجزای جامد جزو محبوب ها شده است. طراحی بدون مهر و موم و یاتاقان ها عدم نشتی و سایش قطعات اصلی را تضمین می کند. نگهداری و روغن کاری مکانیسم ها مورد نیاز نیست. هیچ آسیبی برای پمپ کردن قطعات در هنگام کار بدون مایع وجود ندارد.اگر به دنبال یک پمپ اندازه گیری مطمئن، باکیفیت و مقرون به صرفه هستید، توصیه می کنیم به محصولات سایت دوزینگ پمپ آسیا توجه کنید.

 

Image for post
Image for post

دوزینگ پمپ دیافراگمی چیست؟

نام دوزینگ پمپ دیافراگمی را مدیون دیافراگم داخل پمپ است. این دیافراگم امکان پمپاژ مایع را فراهم می کند. مزیت این است که هیچ قسمت دیگری از پمپ با محیط پمپ شده خارج از سر پمپ و دیافراگم در تماس نیست. این باعث می شود کاربرد این پمپ گسترده باشد. پمپ دیافراگمی به عنوان پمپ آب (کثیف)، پمپ دوز و پمپاژ مواد شیمیایی استفاده می شود. با دبی از 1 لیتر در ساعت تا چندین متر مکعب در ساعت یک پمپ دیافراگمی برای هر کاربرد وجود دارد. همچنین راحت است که این پمپ ها به صورت خودکار آماده شوند و کارکرد خشک اغلب مشکلی ایجاد نمی کند.

در Emec ما در دوز تخصص داریم. تقریباً از 0.1 تا 1000 لیتر در ساعت. ما معمولاً برای این منظور از پمپ های دوز دیافراگمی با موتور الکتریکی استفاده می کنیم.

 

در فرآیند استفاده از دوزینگ پمپ دیافراگمی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در استفاده از پمپ تزریق دیافراگمی باید به نکات زیر توجه شود:

اطمینان از اینکه پمپ با استفاده از حداکثر مقدار قطر ذرات تشکیل شده در مایع از حداکثر ایمنی تجاوز نمی کند.

فشار مصرف کننده از حداکثر پانل فشار مجاز تجاوز نمی کند، باریک شدن بیش از فشار نامی ممکن است باعث آسیب شخصی و آسیب اموال و از دست دادن عملکرد پمپ شود.

سیستم هوا را در شرایط عملیاتی تمیز و عادی هدایت کنید تا اطمینان حاصل شود که سیستم لوله کشی فشار پد می تواند حداکثر فشار خروجی را تحمل کند.

جرقه های الکترواستاتیک می تواند باعث صدمات شخصی و خسارت مالی در اثر انفجار شود. از سیم با سطح مقطع به اندازه کافی بزرگ استفاده کنید تا پایه پمپ را به درستی پیچ کنید.

برخی الزامات خاص بر اساس قوانین و مقررات محلی و الزامات سایت اصرار دارند.

مقاومت جرقه الکترواستاتیک به دلیل اثرات ارتعاش در پمپ و اتصالات لوله اتصال محصور شده است. از جوراب های ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید

بررسی متناوب و آزمایش قابلیت اطمینان سیستم پایه، که در آن مقاومت کمتر از 100 اهم مورد نیاز است.

 زهکشی و تهویه مناسب را به دور از منابع سوختگی و گرما حفظ کنید.

عملکرد دوزینگ پمپ دیافراگمی
عملکرد دوزینگ پمپ دیافراگمی
عملکرد دوزینگ پمپ دیافراگمی

عملکرد دوزینگ پمپ دیافراگمی

ابتدا ببینیم چه قسمت هایی در دوزینگ پمپ دیافراگمی وجود دارد.

از چپ به راست می توان سر پمپ (1)، دیافراگم (2) و محرک (10) را به وضوح مشاهده کرد. اینها اجزای اصلی پمپ تزریق هستند.

دیافراگم به شفت محرک متصل است. همانطور که محرک به جلو و عقب حرکت می کند، دیافراگم در مسیر ورودی به عقب کشیده می شود. به این ترتیب خلاء در سر پمپ ایجاد می شود. این را در تصویر سمت چپ زیر می بینیم. با حرکت دیافراگم (1) به سمت عقب، فضایی ایجاد می شود. دریچه های برگشت (2 و 3) به ترتیب باز و بسته هستند، به طوری که سیال به داخل مکیده می شود. دیافراگم در ضربه خروجی فشار داده می شود (شکل سمت راست را ببینید). سیال باید جایی برود، اما فقط می تواند از دریچه های بدون بازگشت در جهت سمت خروجی عبور کند، طرف دیگر بسته می شود.