گچ بری سقف پذیرایی نور مخفی

 گچ بری نور مخفی سقف پذیرایی
گروه گچبری پرشین کار گچ بری سقف پذیرایی نور مخفی را کاملا حرفه‌ای توسط استاد ماهر انجام می‌گیرد. گچ بری نور مخفی یکی از مواردی است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و در صورت انجام صحیح جلوه ای چشم نواز به دکوراسیون داخلی می بخشد.

در واقع نور مخفی به اجرای هر نوع نورپردازی اطلاق می شود که منبع تولید کننده نور مستقیماً دیده نمی شود و تنها نوری که ایجاد می کند به چشم ما می رسد. اگر برای انجام نور مخفی به دنبال یک تیم که تمامی طرح‌ها را به صورت گچبری دستی اجرا می‌کنند بهترین گزینه گچبری پرشین است.

این روزها چیزی که مردم و متخصصان برق به آن نور مخفی می گویند بیشتر با استفاده از لوله های نوری که در سقف ها و داخل گچ قرار می گیرند انجام می شود.

گچ بری مورد استفاده در نور پنهان
- گچ بری نور مخفی سقف، اجرای نورپردازی را تسهیل می کند و جلوه زیبایی به فضا می بخشد.

علاوه بر این، گچ کاری ابزارهای روشنایی مخفی با ایجاد مکانی برای عبور سیم های برق، ال ای دی و نور مخفی، دوام سیم ها و اتصالات را افزایش می دهد. آنها سیم کشی را از گرما، رطوبت، نفوذ آب، پوسیدگی و شوک فیزیکی محافظت می کنند.

- این ابزار تزئینی در مکان هایی که امکان نصب سقف کاذب یا دسترسی به سقف تسلی وجود ندارد، گزینه بهینه است.

- تطبیق رنگ نورپردازی با گچ موضوع مهمی است. چه چیزی را در نظر بگیرید و بسته به نوع استفاده باید به طور خاص طراحی شود تا فضایی دلپذیر و منحصر به فرد ایجاد شود.

نور پنهان در راهروها
چراغ های مخفی برای راهروهای بدون هیچ منبع نوری به خصوص پشت دیوارها یا پنل های کاذب بسیار مناسب هستند. همین نور پنهان می تواند چهره راهروهای شما را تغییر دهد و آنها را جلوه دهد.

کانترآشپزخانه نور مخفی دریافت می کند

صرف یک شام عاشقانه در فضایی رمانتیک تنها با نور کم امکان پذیر است. پس سریع دست به کار شوید و نورهای مخفی بسازید که از منابع نوری مانند لامپ و لوستر کمتر خیره کننده باشند، مهمان اتاق غذاخوری یا کانتر آشپزخانه خود باشید و فضایی شاعرانه و صمیمی را برای یک شام خوب با هم به ارمغان بیاورید.

حمام و توالت
استفاده از نورهای مخفی در حمام و سرویس بهداشتی یکی از راهکارهای تغییر چهره این فضاهاست. معمولا از این چراغ های مخفی در محل اتصال سقف و دیوار استفاده می شود. به گونه ای که این نورهای پنهان دور تا دور دیوارها را می پوشانند.


حضور هوشمندانه نورهای پنهان در فضا
به جای اینکه راهروها یک فضای بلند و بدون دکوراسیون باشند، باید تعدادی قفسه با نورهای مخفی زیبا در آن طراحی و ساخته شود که جذابیت این راهرو را دو چندان می کند.

نور مخفی روی پله ها
برای پله‌های خانه‌تان، می‌توانید برجستگی‌هایی از نور مخفی بگیرید، فقط در دیواره‌های کناری پله‌هایتان شکاف ایجاد کنید و سیم‌های نور را داخل آن‌ها کار کنید. جذابیت این پله های نورانی بسیار تعجب آور است.

پله های نورانی
البته نورپردازی راه پله به دیوارهای کناری محدود نمی شود. با استفاده از این چراغ های مخفی در زیر هر یک از پله های خود، نگرانی از راه رفتن از طریق پله ها در شب را از شما دور می کند و ماهیت پنهان این نورپردازی باعث می شود که چشم در شب راحت شود.

نور پنهان پشت وسایل حمام
چراغ های مخفی که در حمام ها استفاده می شود لازم نیست فقط در سقف یا روی زمین استفاده شوند، می توان از آنها در پشت آینه یا سایر لوازم حمام و توالت استفاده کرد.

استفاده از گچ سبک پنهان
در واقع استفاده از نور مخفی برای ایجاد حالت نوری در حدود 20-30 سانتی متر در مقابل آن است و نورپردازی محل باید به شکل دیگری انجام شود. به همین دلیل بیشتر در طراحی نور مخفی ابعاد به گونه ای است که در زیر نور مخفی محلی برای هالوژن تعبیه می شود که فضای بیشتری را فراهم می کند. مشغله بیشتر طراحان به دلیل کمبود فضا و ارتفاع مجبور به حذف نور پنهان هستند.
اما یک راه حل بسیار ساده وجود دارد. می توانید یک چراغ مخفی کمتر از 10 سانتی متر در محل مورد نظر خود نصب کنید و به جای هالوژن هایی که حذف کرده اید از لوسترهای فنجانی دیواری استفاده کنید که در دکوراسیون دیوار بسیار کاربرد دارند و می توانند جلوه زیبایی به یک اتاق مدرن یا کلاسیک ببخشند.

 
 

چند نکته دیگر
میزان و شدت روشنایی عامل تعیین کننده در انتخاب نوع LED است.

علاوه بر این، بسته به نوع و کاربری اتاق، می توانید از رنگ های آفتابی یا ماه برای نورپردازی استفاده کنید.

بنابراین با اجرای نور مخفی در گچ بری کلاسیک، نه تنها سیم ها را به راحتی از دید پنهان می کنید، بلکه ظاهری مجلل به اتاق می دهید.

تفاوت بین نور پنهان و باکس مخفی
یکی از اساسی ترین تفاوت های نور مخفی و جعبه نور مخفی این است که نور مخفی از طریق لوله به سقف می تابد. اما جعبه با هالوژن دیوار را روشن می کند. در گچ کاری این فرآیند بسیار مهم است! زیرا در ساختمان های بتنی پل یا پودری وجود دارد که توسط گچ بری ها به صورت جعبه ساخته می شود و به دلیل کمبود جا نمی توان از هالوژن استفاده کرد. اما با همین هزینه می توان نور مخفی را به عنوان ابزار گلوگاه پیاده سازی کرد.

در جعبه کناف نور به میل خود می تابد. چراغ های مخفی قرار داده شده در سقف های کاذب می توانند به عنوان چراغ های شب در شب استفاده شوند. همچنین در شب اگر از نورهای آرامش بخش مانند: نورهای سبز، صورتی یا سفید استفاده کنید چشم را آرام می کند و فضایی رمانتیک می بخشد.

آیا تا به حال به چراغ های لبه سقف توجه کرده اید؟ چراغ های جدید واقع در گوشه ها یا اطراف خانه ها، ادارات، هتل ها، رستوران ها و سالن ها بسیار چشمگیر و روشن هستند. این چراغ های سقفی زیبا چند سالی است که در صنعت ساخت و ساز وجود دارد. این جلوه های ویژه با استفاده از سقف های کاذب به دست می آیند.

روشنایی
نورپردازی باید با دکوراسیون محیط مطابقت داشته باشد تا حال و هوای خاصی ببخشد و محیط را متحول کند. زیرا نورهای محیط تاثیر زیادی بر روح دارند.

شما نمی توانید نور مخفی را روی سقف های اصلی نصب کنید. به همین دلیل استفاده از سقف کاذب الزامی است. این سقف ها به دلیل آزادی که دارند برای نورپردازی مناسب هستند، زیرا کابل ها و سیم ها در آن ها پنهان شده اند و می توانید نور بی عیب و نقصی را مشاهده کنید.

مزایای نورپردازی با نور مخفی و محفظه
استفاده از سقف کاذب انرژی کمتری مصرف می کند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. همچنین از لامپ های LED برای روشنایی سقف کاذب استفاده می کنند که مصرف برق کمتری دارد. علاوه بر این، برخی از طرح ها اندازه محیط را افزایش می دهند.

سقف کاذب یکی از تزئینات سقف ساختمان است که برای زیباسازی پوشش اصلی سقف در محیط نصب می شود. همچنین اگر این سقف های کاذب با نورهای رنگی تزیین شده باشند، زیبایی زیادی به مکان می بخشند. نورپردازی همراه با زیبایی ظاهری رمانتیک و رویایی را برای شما ایجاد می کند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، یکی از بزرگترین دلایلی که مردم برای سقف کناف درخواست می کنند، نورپردازی زیبا است.

توجه داشته باشید نصب چراغ مخفی و لایت باکس می تواند به زیبایی منزل شما بیافزاید، در صورت عدم نصب توسط گچ کاری های ماهر همین مقدار باعث خستگی و از بین رفتن گچ زیبایی منزل شما می شود.