ورک استیشن

ورك استيشن چيست؟

كساني كه در سطح حرفه اي كار مي كنند، دسكتاپ ها و رايانه هاي شخصي معمولي ديگر پاسخگوي نيازهاي آنها نيستند و بايد يك سيستم پردازش برتر و حرفه اي تر داشته باشند.براي خريد انواع رايانه نو و استوك با كيفيت بالا مي‌توانيد به فروشگاه هوپاد رايانه مراجعه كنيد.

به گزارش ايسنا، بر اساس اعلام فالنيك، كساني كه به صورت حرفه اي بازي مي كنند، كساني كه از نرم افزارهاي سه بعدي و مهندسي مانند CAD، Maya، 3D Max و ... استفاده مي كنند، طراحان گرافيكي كه تصاوير را رندر و ويرايش مي كنند و آنها را حرفه اي رسانه مي كنند، مي توانند از ايستگاه كاري كامپيوتر محفظه هاي ايستگاه كاري به طور گسترده در شبيه سازي و انيميشن استفاده مي شوند و دانشمندان و محققان مي توانند از ايستگاه هاي كاري در زمينه يادگيري ماشيني، هوش مصنوعي، واقعيت مجازي و غيره استفاده كنند.

رايانه هاي ورك استيشن امنيت، طول عمر و مقرون به صرفه تري را با سخت افزار بادوام و قابل اعتمادتر نسبت به رايانه هاي شخصي و لپ تاپ ها ارائه مي دهند و مي توانيد با توجه به نياز و نياز خود از پيكربندي مناسب خود استفاده كنيد و به مرور زمان و پيشرفت كار خود ايستگاه كاري خود را ارتقا دهيد. از آنجايي كه سخت افزار مورد استفاده در سيستم هاي ايستگاه كاري از دوام و كيفيت بالاتري نسبت به رايانه هاي روميزي برخوردار است، قيمت تمام شده ايستگاه كاري بالاتر از رايانه شخصي است، اما اگر با توجه به نياز و زمينه، اكنون سيستم مناسبي را خريداري كنيد، كارايي بالايي به دست مي آيد. اين تفاوت قيمت قطعا جبران خواهد شد. براي خريد انواع مانيتور استوك به لينك زير مراجعه كنيد.

https://hupadrayaneh.com/product-category/%d9%88%db%8c%da%98%d9%87/%d8%b3%d8%b1%db%8c-z/monitor/ 

پردازنده مورد استفاده در رايانه هاي ايستگاه كاري

كامپيوترهاي ايستگاه كاري بر خلاف كامپيوترهاي معمولي قابليت پشتيباني از دو پردازنده و پردازنده هاي سري زئون اينتل را دارند كه در نوع خود كارايي، سرعت و امنيت بالايي را به همراه دارند. اين پردازنده‌ها در سيستم‌هاي پردازش حرفه‌اي و سازماني مانند سرورها استفاده مي‌شوند و معمولاً كاربردهاي سازماني و حرفه‌اي دارند. با توجه به استفاده از چنين پردازنده‌هايي، ايستگاه‌هاي كاري به دو دسته حرفه‌اي و رده بالا طبقه‌بندي مي‌شوند، در حالي كه خود ايستگاه‌هاي كاري نيز داراي طبقه‌بندي محصول هستند و محدوده‌هاي پايين، متوسط ​​و بالا را پوشش مي‌دهند. تعداد هسته هاي ارائه شده توسط پردازنده در اين طبقه بندي تاثير دارد.

ذخيره اطلاعات در رايانه ايستگاه كاري

در يك ايستگاه كاري به دليل پشتيباني از هارد هاي متعدد، امكان پشتيباني از فناوري RAID وجود دارد، بنابراين امنيت اطلاعات سيستم افزايش مي يابد و بسته به نوع RAID اجرا شده، مزاياي مختلفي به سيستم شما تعلق مي گيرد. اگر يك يا چند هارد ديسك از كار بيفتد، سيستم مي تواند بدون خرابي به كار خود ادامه دهد.

رم و حافظه در سيستم هاي ايستگاه كاري

رم و حافظه در هر سيستم پردازشي بر كارايي و سرعت و حتي امنيت سيستم تاثير مي گذارد و از آنجايي كه رم و حافظه با كد ECC يا تصحيح خطا در ايستگاه هاي كاري استفاده مي شود، همه اين مزيت ها را در كنار هم خواهيد داشت. پشتيباني از ظرفيت هاي مختلف رم حتي تا ترابايت و همچنين تعداد زيادي اسلات DIMM از نكات مهم در سيستم هاي Workstation مي باشد.

نقش كارت گرافيك در سيستم هاي ايستگاه كاري

از آنجايي كه كارت گرافيك در برنامه هايي كه براي ايستگاه هاي كاري ارائه شده است نقش حياتي دارد، استفاده از كارت هاي گرافيك و GPU هاي حرفه اي و نيمه حرفه اي در ايستگاه هاي كاري نكته مهمي است. پشتيباني از كارت هاي گرافيكي مانند NVIDIA Quadro، NVIDIA Tesla، NVIDIA NVS و AMD FirePro يكي از ويژگي هاي مهم ايستگاه هاي كاري است. براي اطلاعات بيشتر در مورد اين موضوع، پادكست تفاوت بين كارت گرافيك Quadro و GeForce را بخوانيد. بسته به اينكه در چه سطحي كار مي كنيد: حرفه اي 2 بعدي، مبتدي 3 بعدي، متوسط ​​3 بعدي، حرفه اي 3 بعدي و پردازش گرافيكي با كارايي بالا، مي توانيد از انواع كارت هاي گرافيك استفاده كنيد. در برخي از ايستگاه هاي كاري، حتي امكان استفاده از بيش از يك كارت گرافيك وجود دارد.

انواع ايستگاه هاي كاري HP

يكي از قوي ترين محفظه هاي ايستگاه كاري موجود در بازار، ايستگاه كاري hp است. مدل‌هاي مختلف سيستم‌هاي ايستگاه كاري HP در زير فهرست شده‌اند:

ايستگاه كاري HP EliteDesk 705/800 G4

ايستگاه كاري HP Z238 Microtower

ايستگاه كاري HP Z200/Z210/Z220/Z230/Z240

ايستگاه كاري HP Z400/Z420/Z440

ايستگاه كاري HP Z600/Z620

ايستگاه كاري HP Z640

ايستگاه كاري HP z820

ايستگاه كاري HP z840

ايستگاه كاري قابل حمل hp 8770w k4000m

تنوع ايستگاه هاي كاري بسيار زياد است

nde و ليست تمام ايستگاه هاي كاري HP را نمي توان در اين مدت كوتاه تكميل كرد. هر كدام از اين ايستگاه هاي كاري داراي مشخصات فني و ويژگي هاي خاص خود هستند كه باعث مي شود با توجه به نياز خود مدل مناسب را انتخاب و خريداري كنيد. براي مشاهده انواع كيس HPاينجا كليك كنيد.

واضح است كه هر چه پول بيشتري براي خريد يك ايستگاه كاري خرج كنيد، ويژگي ها و مزاياي بيشتري خواهيد داشت، اما هميشه بايد توجه داشته باشيد كه داشتن ويژگي هاي بيشتر هميشه سودمند نيست  زيرا تعادل بين نيازها و عملكردها مهم است، كه دور از ذهن است. داشتن از سوي ديگر، ما بايد برنامه توسعه كسب و كار خود را براي حداقل 5 سال آينده در نظر بگيريم تا بتوانيم سخت افزار مقياس پذير را كه با چشم انداز توسعه كسب و كار ما مطابقت دارد، انتخاب و خريداري كنيم.

با توجه به تمام موارد گفته شده در اين مقاله، مشاوره با مشاوران مجرب به شما در انتخاب و خريد ايستگاه كاري مناسب كمك مي كند،