معیارهای خرید کاور تشک کشدار

بدون تردید شما هم مانند بسیار از خریداران، هنگام انتخاب کاور یا محافظ تشک گیج می‌شوید؛ زیرا محصولات متنوعی در طرح و رنگ یا اندازه وجود دارد. بنابراین باید بر اساس راهنمای خرید کاور تشک عمل کنید تا اندازه کاور تشک و کیفیت لازم در محصول انتخابی شما وجود داشته باشد. برای خرید کاور تشک کش دار، باید به موارد زیر توجه کنید:

ارتفاع

ارتفاع مناسب تشک و روکش تشک کشدار از اساسی ترین معیارهای خرید است. ارتفاع نهایی تشک و کاور مخصوص به آن باید در حد وسط قرار داشته باشد. در غیر این صورت امکان به هم ریختن ریتم شبانه روزی فرد خریدار وجود خواهد داشت.

کیفیت پارچه

پارچه تشک نیز باید استاندارد لازم را داشته باشد. در صورتی که تشک انتخاب شده جنس نامطلوبی داشته باشد، با لمس دست مشخص خواهد شد. به هیچ عنوان کاور و روتختی هایی با پارچه های خشن و نامناسب خریداری نکنید.

نوع برند

خوب است در زمان خرید کالاهای ویژه خواب و خرید پرده پانچی، به عنوان و برند مناسب نیز دقت کنید. در غیر این صورت مشکلات بعدی گریبان گیر شما خواهد بود. شرکت ها و سایت ها و برندهای معتبر رایج بازار همیشه ارائه دهنده بهترین ها در حوزه کاورهای کشدار هستند.

تغییرات زیادی در این صورت در کالاهای مربوطه ایجاد خواهد شد. کالایی که توسط یک مکان معتبر ارائه شود، ارزش تجاری بیشتری خواهد داشت. بهتر است شما برای خرید این نوع کاورها و روتختی ها اقدام کنید.

عدم نفوذ آب به سطح تشک

از جمله مهم‌ترین نکته در زمان خرید کاور ضد آب تشک باید مورد توجه قرار بگیرد، عدم نفوذ آب روی سطح تشک است. البته تعداد کمی از این نوع محصولات وجود دارند که مانع ورود مقدار زیاد آب یا نوشیدنی، روی سطح تشک شوند.

توجه به متریال سازنده

توجه به متریال یا مواد تشکیل دهنده کاور را می‌توان، مهم‌ترین نکته در زمان خرید محافظ تشک معرفی کرد. به طور مثال، در صورت انتخاب کاوری از جنس پارچه تریکو یا وینیل، از مزیت تنفس‌پذیری این نوع از پارچه در کنار مقاومت در برابر نفوذ آب بهره‌مند خواهید شد.

تفاوت بین محافظ ضد آب و کاور تشک کشدار

مطمئنا خواب آرام، می‌تواند تمام استرس‌ها و اضطراب‌ها را از بین ببرد. برای داشتن خواب راحت و آرام، نیاز‌مند سرویس خواب هستید. در بین لوازم موجود در سرویس خواب، انتخاب تشک و تختخواب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا در ایجاد خواب راحت، تاثیر بسیار دارند.

همچنین برای اینکه تشک شما عمر مفید خود را داشته باشد، باید در کنار روتختی، از محافظ تشک ضد آب و کاور تشک کشدار استفاده کنید.

شاید هنگام خرید این دو محصول، کمی گیج شوید؛ زیرا بسیاری معتقد هستند که این دو محصول، یک کاربرد دارند.

اما بین کاربرد این محصول در سرویس خواب، تفاوت‌های اساسی وجود دارد. به طور مثال شما با خرید محافظ تشک ضد آب، از ورود آب یا حشراتی مانند ساس روی سطح تشک جلوگیری می‌کنید. در حالی که کاربرد ملحفه کشدار، باعث تمیز نگهداشتن سطح تشک از کثیفی خواهد بود.

همچنین وجود ملحفه تشک کشدار ساده، شما را از شستن مداوم تشک دور می‌کند. البته بین قیمت محافظ تشک ضد آب و قیمت کاور تشک تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. معمولا برای محافظ‌های با کیفیت، باید قیمت بیشتری پرداخت شود.