روفرش نیاز هر ایرانی

چرا از روفرشی استفاده کنیم؟

فرش و قالی در دکوراسیون خانه ما ایرانی‌ها یک جز اصلی و اساسی به حساب می‌آید که حتما باید در دکوراسیون خانه وجود داشته باشد. فرش‌ها خانه را گرم کرده، هوای داخل خانه را بهبود بخشیده و یک لایه مقاوم در برابر لغزش ایجاد می‌کنند و به صورت کلی فرش مناسب فضای خانه را زیباتر و شیک‌تر نشان می‌دهد. اما تار و پود این فرش‌ها در اثر شست و شوی مداوم و بی‌توجهی آسیب می‌بینند، فرش دچار رنگ پریدگی شده و زیبایی خود را از دست می‌دهند.

روفرشی‌ها که در واقع می‌توان گفت یک پارچه ضخیم با ابعاد مختلف هستند، در برابر پاخوردگی و نور آفتاب از فرش محافظت می‌کنند تا طول عمر بیشتری داشته باشند. علاوه بر آن شما می‌توانید به وسیله روفرشی‌ها عیب و ایراد فرش را بپوشانید و از قسمت‌هایی که در مجاورت بخاری یا شومینه است محافظت نمایید. اما یکی از ایراداتی که روفرشی‌ها دارند، جمع شدن، لیز خوردن، حرکت کردن و… آن‌ها در اثر پاخوردن می‌باشد که تمامی زیبایی روفرشی را گرفته و شلختگی و نامرتبی را به محیط می‌دهند.

Image for post
Image for post

روفرشی برای چه کسانی مناسب است؟

روفرشی طرح فرش  برای کسانی که دارای کودکان خردسال هستند؛ مناسب است. اگر شما نیز فرزند کوچکی دارید و نگران کثیف شدن فرشتان و پاک نشدن لکه ها هستید؛ حتما یک روفرشی تهیه کنید. همچنین اگر فرش شما کهنه شده و توان خرید یک فرش نو را ندارید؛ می‌توانید یک روفرشی ایرانی روی فرشتان پهن کرده و خانه‌تان را زیبا نمایید.

اگر فرش روشنی دارید که خیلی سریع لک می شود؛ به فکر تهیه یک روفرشی باشید. زیرا شستن روفرشی بسیار راحت‌تر از شستن فرش است. بنابراین اگر دوست ندارید هزینه زیادی را برای شستن کل فرش متحمل شوید و هر روز فرشتان را به قالیشویی بسپرید؛ به فکر خرید روفرشی  جدید باشید.