بهترین کاور تشک برای افراد گرمایی

اگر شما هم جز آدم های گرمایی باشید، حتما با شروع تابستان، چالش های مختلفی را تجربه می کنید. به طور کلی در فصل تابستان و با گرم شده هوا، میزان تعریق افراد گرمایی تقریبا دو برابر افراد عادی می شود؛ به طوری که حتی مقابل کولر هم باز احساس تعریق در بدن پیدا می کنند. بنابراین به طور مداوم، لباس های خیس و بدنی مرطوب دارند.

Image for post
Image for post

اصلی ترین چالش این افراد، در هنگام خوابیدن است؛ چرا که به طور معمول، بدن انسان در حالت خواب، دچار تعریق می شود. حالا فرض کنید که تشک تخت خواب شما هم دارای جنس گرم باشد؛ آنگاه مجبور به تعویض آن پس از یکسال می شوید.

 

از طرفی بیشتر افراد برای جلوگیری از کثیف شدن تشک تخت خواب، ملحفه یا محافظ تشک کشدار را روی تخت خود قرار می دهند؛ اما باید بدانید که برخی از محافظ تشک ها، به اندازه کافی از خود گرما تولید می کنند. بنابراین نتیجه آن، بی خوابی و تعریق بیشتر می شود.بهترین کاور تشک برای افراد گرمایی را ادامه معرفی میکنم.

با توجه به این موارد، سعی کنید که در هنگام خرید محافظ تشک، به جنس پارچه آن توجه کنید؛ چرا که امروزه انواع مختلفی از پارچه ها برای دوخت محافظ تشک استفاده می شوند. برای آشنایی با بهترین جنس کاور تشک برای گرمایی ها، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

انواع جنس کاور تشک چیست؟

Image for post
Image for post

 

قبل از معرفی بهترین جنس از محافظ تشک، لازم است که با انواع مختلف پارچه برای دوخت آن آشنا شوید. سپس با بررسی ویژگی های مثبت و منفی هر کدام، بهترین مورد را انتخاب کنید:

1.پارچه پلی استر

یکی از متداول ترین پارچه ها برای دوخت کاور تشک، پلی استر است. این پارچه ترکیبی از نخ های طبیعی و مصنوعی است. به این صورت که 65 درصد الیاف پنبه و 35 درصد الیاف مصنوعی در آن به کار رفته است. البته این میزان، در کارخانه های مختلف، فرق می کند. کاور تشک های از این جنس، کمتر چروک می شوند و عمر مفید آن ها تقریبا زیاد است.

همچنین قابلیت شسشتو و خشک شدن سریع دارند و قیمت آن ها از دیگر پارچه ها کمتر است. اما باید بدانید که با توجه به وجود نخ های مصنوعی در ساختار آن، امکان حساسیت های پوستی بیشتر است.

همچنین میزان پس از بارها شستشو، دچار کرک می شوند و امکان جذب مو و گرد و خاک بر روی آن ها زیاد است. از طرفی مصنوعی بودن نخ های آن، ممکن است سبب ایجاد گرما در تخت خواب شود؛ اما باز هم نسبت به برخی از مدل های دیگر، خنک تر است.

2. پارچه کتان پنبه

اگر به دنبال محافظ تشک کاملا طبیعی هستید، پارچه کتان یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما است؛ چرا که کاملا از پنبه طبیعی ساخته شده است. پارچه کتان به محافظ تشک اجازه تنفس و جذب رطوبت را می دهد. همچنین لکه های موجود بر محافظ کتان، خیلی دیرتر خود را به شما نشان می دهند.

همچنین دوام و استحکام پارچه های کتانی، خیلی بیشتر از پارچه پلی استری است؛ اما به همان اندازه هم نرمی و لطافت دارند. بنابراین اگر به دنبال کاور تشک بسیار خنک هستید، جنس کتان را فراموش نکنید؛ چرا که به عنوان خنک کننده خواب شناخته می شود و گردش هوا را در بدن شما بیشتر می کند. همچنین به دلیل عدم وجود موارد مصنوعی در ساختار آن، امکان حساسیت پوستی را به شدت کاهش می دهد.