بهترین جنس پارچه برای دوخت روفرشی کشدار

افراد با تجربه و خبره در زمینه دوخت انواع لباس یا بافت قالیچه، حتما از اهمیت جنس پارچه برای دوخت هر نوع منسوجاتی آشنایی دارند. این افراد خیلی خوب می دانند که بهترین جنس پارچه برای دوخت روفرشی کشدار چیست.

اما تکلیف افرادی که خیلی در این مورد تخصص ندارند چه می شود؟ قطعا تعداد زیادی از افراد هم هنوز جنس مناسب برای روفرشی را نمی دانند. بنابراین با توجه به این که قیمت روفرشی کشدار بیشتر از مدل های عادی روفرشی است، باید در انتخاب جنس مناسب روفرشی کشدار دقت کنید.

اگر در بازار قدم بزنید، متوجه تنوع زیاد جنس ها و مدل های پارچه می شوید؛ اما برای آن که بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید، در ادامه این مطلب از یزد نساج همراه ما باشید.

پارچه مناسب برای دوخت روفرشی چیست؟

Image for post
Image for post

به طور کلی پارچه هایی که برای در بازار وجود دارد، شامل موارد زیر می شود:

1.پارچه پلی استر

یکی از متداول ترین پارچه ها برای دوخت روفرشی، از نوع پلی استری است. این مدل پارچه پرز ندارد و ماندگاری تقریبا مناسبی دارد. از طرفی قیمت پارچه پلی استری نسبت به تمامی پارچه های دیگر، کمتر است.

اما باید توجه کنید که خیلی برای روفرشی کشدار پیشنهاد نمی شود؛ چرا که به سرعت چروک می شود و نرمی آن کمتر است. بنابراین با نشستن طولانی مدت روی آن، احساس خستگی پیدا می کنید.

از طرفی اگر در حرارت بالا شسته شود، به الیاف ها و جنس خود پارچه آسیب وارد می شود. بیشترین کاربرد این جنس، برای زیر سفره ای است؛ اما باز هم می توانید برای اتاق یا مکان های دیگر هم از آن استفاده کنید.

2. پارچه ابریشم

بر خلاف مدل قبلی، پارچه های ابریشمی جزو گران قیمت ترین مدل های پارچه برای روفرشی است. این مدل از روفرشی ها پرز بسیار کمی دارند و در طرح و رنگ های مختلفی به بازار عرضه می شوند.

پارچه ابریشم بسیار نفیس است و برای استفاده های معمولی، خیلی متداول نیست؛ چرا که با دوخته شدن روفرشی، باید آن را هر چند وقت یکبار شستشو دهید. البته کیفیت پارچه ابریشمی، فوق العاده زیاد است؛ اما از نظر میزان نرمی و لطافت، بستگی به نوع ابریشم پارچه دارد. اگر می خواهید به سالن پذیرایی خود جلوه بسیار شیک و مجللی هدیه دهید، این مدل پارچه را برای دوخت روفرشی استفاده کنید.

3. پارچه مخمل

روفرشی های مخمل، جزو پر کاربردترین و زیباترین مدل پارچه در بازار است. این پارچه ها میزان نرمی و لطافت قابل توجهی دارند و برای استفاده در مکان های مختلف، مناسب هستند. همچنین روفرشی هایی که با این مدل پارچه دوخته می شود، دارای پرز و کرک است. بنابراین در زمستان ها به گرمی محیط خانه هم کمک می کند. البته باید بدانید که با توجه به کاربردهای متنوع پارچه مخمل و ترکیب آن ها با نخ های دیگر، روفرشی های ترکیبی مخمل هم تولید شده است که به آن ها اشاره می کنیم:

پارچه مخمل ابریشم: ترکبی از پارچه مخمل و ابریشم، قطعا جلوه فوق العاده جذاب و لوکسی را ایجاد می کند. این مدل پارچه چیزی بین قیمت پارچه مخمل و ابریشم است و طرفداران بیشتری دارد. همچنین طرح و مدل های این پارچه هم بسیار جذاب است. شما می توانید انواع طرح و نقش این مدل از روفرشی را در سایت یزد نساج مشاهده کنید.

پارچه مخمل زرکدار: اگر می خواهید روفرشی شما کمی رزق و برق بیشتری پیدا کند و از حالت ساده در بیاید، پارچه های مخمل زرکدار را انتخاب کنید. این مدل از پارچه ها ترکیبی از نخ های زرکدار است که تقریبا بافت پارچه را زبر تر می کند. البته دوام آن ها هم متناسب با کیفیت نخ های زرکدار به کار رفته در آن مشخص می شود.

4.پارچه شانل

اگر به دنبال جایگزین مناسبی برای فرش خود هستید، پیشنهاد می کنیم که این مدل پارچه را بخرید. البته باید بدانید که پارچه شانل هم تقریبا زیر مجموعه ای از پارچه های مخمل محسوب می شود؛ اما مدل سنگین تری نسبت به روفرشی های مخمل دارد. پارچه های شانل هم پرز دارند و نرمی و لطافت آن ها زیاد است.

البته مدل دیگری از پارچه شانل هم شامل نخ های معمولی می شود؛ اما اگر می خواهید ضخامت روفرشی شما بیشتر شود، از پارچه دو شانل استفاده کنید. البته وزن روفرشی دو شانل هم نسبت به مدل های دیگر بیشتر است. این مدل از پارچه ها و روفرشی های کشدار، بیشتر به فرش های عادی شبیه است؛ از همین رو در تمامی قسمت ها خانه کاربرد دارد.

انواع روفرشی کشدار را از کجا بخریم؟

Image for post
Image for post

اگر قصد دوخت روفرشی را دارید، می توانید با مشاهده انواع پارچه های مخصوص به روفرشی، بهترین مدل خود را انتخاب کنید. اما پیشنهاد می کنیم که برای اطمینان خاطر از دوخت اصولی و باکیفیت روفرشی کشدار، به سراغ تولیدی های معتبر در این زمینه باشید؛ چرا که قیمت پارچه های روفرشی هم گران است. در نتیجه اگر نتوانید به درستی روفرشی را بدوزید، هزینه خود را بیهوده صرف کرده اید.

امروزه فروشگاه های اینترنتی مختلف از جمله بردیا نساج، با سلام و یزد نساج در زمینه تولید انواع روفرشی کشدار فعالیت می کنند. اما اگر به دنبال قیمت های مناسب و پشتیبانی قوی هستید، حتما به وبسایت یزد نساج سر بزنید.

جان کلام

همه افراد به دنبال خرید ماندگار و طولانی مدت پارچه برای دوخت روفرشی هستند؛ اما با توجه به تنوع پارچه های موجود در بازار، پیدا کردن بهترین مدل و طرح کمی سخت تر است. بنابراین با توجه به دغدغه مشتریان درباره پیدا کردن بهترین جنس، ویژگی های انواع پارچه را به شما معرفی کردیم.

شما می توانید برای مشاهده روفرشی های کشدار با انواع پارچه مختلف، به وبسایت یزد نساج مراجعه کنید. سپس با توجه به قیمت ها و سلیقه شخصی خود، نمونه مورد نظر را در چند دقیقه بخرید.