تمام نکات مهمی که باید در مورد اجاق گاز بدانید

در حال حاضر دانستن ویژگی‌های یک محصول مهم است زیرا گزینه‌های متنوعی برای هر چیزی وجود دارد. قیمت اجاق گاز ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار هستند که خریدار باید به آن توجه کند. کسانی که خانه دار هستند، زمان زیادی را در آشپزخانه می گذرانند. یکی ممکن است یک آشپز آماتور باشد، ممکن است یک آشپز با تجربه باشد، ممکن است تنها زندگی کند، ممکن است با هم زندگی کند، یکی از آشپزخانه فقط برای گرم کردن غذای باقی مانده استفاده کند. بنابراین مهم است که یک اجاق گاز را با توجه به نیاز خود  تهیه کنید. برای به دست آوردن یک محصول مناسب و لذت بردن از زندگی، باید تجهیزات مناسبی را انتخاب کرد.

Image for post
Image for post

اجاق های گاز در هنگام پخت وعده های غذایی دارای مزایایی نسبت به میزهای آشپزخانه برقی هستند . آشپزهای باتجربه مانند کنترل دقیق ارائه شده توسط اجاق های با دامنه گاز و برخی از آشپزها از آشپزی با هر چیز دیگری خودداری می کنند. اما اجاق های گاز با مسدود شدن درهای مشعل ها و ایجاد اختلال در جریان گاز ، کارایی خود را از دست می دهند. مشعل گاز مسدود باعث شعله ور شدن ضعف می شود - یا در برخی موارد ، اگر مشعل به خوبی آلوده نشده باشد ، هیچ شعله ای وجود ندارد. خوشبختانه تمیز کردن مشعلهای گاز نسبتاً آسان است.

 

مشعل های گازی چگونه کار می کنند

مشعلهای موجود روی اجاق گاز شما از یک مجموعه مشعل تشکیل شده است که به یک دریچه ورودی گاز کوچک در قسمت جلو یا بالای اجاق گاز متصل است ، که به نوبه خود به خط اصلی گاز متصل است. چرخاندن دکمه کنترل مشعل ، دریچه ورودی را باز می کند و اجازه می دهد تا گاز از طریق لوله ونتوری - یک لوله پهن که در مرکز باریک می شود ، جریان یابد . این گاز از طریق یکی از انتهای پهن وارد ونتوری می شود و با عبور از قسمت باریک لوله فشار آن افزایش می یابد. با عبور مجدد گاز به قسمت پهن دوم لوله ، فشار کاهش یافته و هوا را از طریق یک سوراخ کوچک در پایین لوله بیرون می کشد. هوا با گاز مخلوط می شود و به مشعل می ریزد.

سر مشعل فقط یک دیسک فلزی توخالی است که دارای سوراخ یا شکاف هایی در لبه خارجی آن است. بسیاری از مشعل ها با یک درپوش فلزی یا سرامیکی طراحی شده اند که در بالای سر مشعل قرار دارد که شعله های بیرون آمده از سر مشعل را پخش و هدایت می کند. یک چراغ خلبان ایستاده (روی اجاق های قدیمی) یا یک خلبان برقی در یک طرف مشعل قرار دارد و یک شعله یا جرقه کوچک می فرستد تا هنگام عبور از سوراخ های مشعل ، مخلوط هوا و گاز را شعله ور کند. تنظیم دکمه کنترل میزان حجم مخلوط هوا و گاز را کنترل می کند ، در نتیجه شدت شعله را کنترل می کند.

 

چند بار مشعل های گاز اجاق گاز خود را تمیز کنید

این سیستم بسیار ساده و بدون دردسر است. مشکلات فقط در مواقعی که مانع جریان گاز می شود ایجاد می شود ، که بیشتر اوقات در صورت ریختن باقیمانده مواد غذایی روی کناره های قابلمه ها و قابلمه ها و مسدود کردن درهای اطراف محیط سر مشعل ایجاد می شود. بدون مراقبت ، این باقیمانده مواد غذایی کاملاً سخت و دشوار می شود. بهترین قانون کلی این است که مشعل های گاز را هر زمان که شعله نامنظم شد یا رنگ زردی از خود نشان داد ، تمیز کنید. منع این مورد ، تمیز کردن مشعل ها یک بار در ماه احتمالاً کافی است. در نحوه توصیه تمیز کردن سر مشعل ها بر روی اجاق گاز برخی از تغییرات وجود دارد ، اما مواد زیر برای اکثر اجاق ها کار می کنند.

آنچه شما نیاز دارید :

پارچه خشک کن

مواد

مایع ظرفشویی

پد اسکراب غیر ساینده

مسواک قدیمی

جوش شیرین

گیره کاغذ

کلاهک های مشعل را بردارید

اگر یک میز آشپزخانه قدیمی با چراغ خلبان ایستاده دارید ، باید قبل از شروع سوپاپ گاز را خاموش کنید. بسیاری از مشعل های گازی دارای یک دیسک سرامیکی قابل جابجایی هستند که برای پخش شعله های آتش در بالای مشعل قرار می گیرند. در این صورت ، کافی است این دیسک را از روی مشعل بلند کنید (قبل از انجام این کار مطمئن شوید که مشعل ها کاملاً خنک هستند).

Image for post
Image for post

 مزایا و معایب اجاق گاز

هنگام خرید اجاق گاز ، باید از بین دو منبع اصلی سوخت یکی را انتخاب کنید: بنزین یا برق. مزایا و معایب هر دو نوع اجاق گاز وجود دارد و انتخاب شما در نهایت به این بستگی دارد که کدام نوع متناسب با بودجه و انتظارات عملکرد شما باشد.

اگر شما یک آشپز خانه فعال هستید که از کنترل درجه حرارت قدردانی می کنید و یا اجاق گاز بخواهید که در قطعی برق کار کند ، یک اجاق گاز ممکن است یک انتخاب ایده آل باشد. اگر بخواهید اجاق گاز ارزان قیمت تری برای خرید و استفاده داشته باشید در حالی که تمیز کردن آن نیز راحت تر است ، باید یک اجاق برقی را در نظر بگیرید.

کنترل دمای پایدارتر با گاز

به دلیل تماس مستقیم آنها ، شعله های آتش مشعل گاز بلافاصله باعث گرم شدن ظروف آشپزی شما می شود. بعلاوه ، تا زمانی که دستگیره را برای افزایش یا کاهش میزان گاز خورده تنظیم نکنید ، آنها در ارتفاع ثابت می مانند. این بدان معنی است که رسیدن به دمای ایده آل و اقامت در آنجا راحت تر است. چه بخواهید یک ظرف را بپزید و چه جوش را حفظ کنید ، با دمای ثابت تر به پخت و پز کارآمدتری دست خواهید یافت.

در مقابل ، هنگام خرید اجاق گاز برقی باید بدانید که آن ها پس از رسیدن به دمای مورد نیاز ، با روشن و خاموش کردن دوره ای دمای خود را حفظ می کنند. این اساساً به معنی ثابت ماندن دما و بارها و بارها افزایش می یابد. روشهای ظریف پخت و پز هنگامی که درجه حرارت اجاق گاز شما غیر قابل اطمینان باشد کمی دشوارتر می شوند.

 

اجاق های گاز در برابر قطع شدن برق مقاومت می کنند

وقتی برق از بین می رود هیچ وقت سرگرم کننده نیست ، اما آیا اگر می توانید به وعده های غذایی گرم یا آب جوش ادامه دهید خوب نیست؟ اجاق گاز این امکان را فراهم می کند. برای راحتی و ایجاد یک لایه ایمنی بیشتر ، بسیاری از اجاق های گاز مدرن دارای یک احتراق الکتریکی هستند. اما ، افتتاح خط بنزین به برق احتیاج ندارد.

برای راه اندازی اجاق گاز در صورت قطع برق ، به سادگی به کبریت یا فندک نیاز دارید. قبل از باز کردن خط بنزین ، روشن کردن کبریت ایمن تر است تا در هنگام اصابت مسابقه ، گاز در هوا جمع نشود و یک گلوله آتشین کوچک ایجاد نکند. کبریت را روشن کنید و آن را کنار مشعل نگه دارید و دکمه گاز را پایین بیاورید. هنگام روشن كردن مشعل ، دست ها ، انگشتان ، صورت ، مو و لباس ها را از حالت خارج كنيد.

پس از روشن شدن مشعل ، کبریت را منفجر کنید و آن را درون یک کاسه آب بریزید. مشعل تا زمان خاموش شدن بنزین روشن خواهد ماند. همچنین توجه داشته باشید که اگر اجاق گاز دارید ، GE Appliance گزارش می دهد که اجاق های گازی ساخته شده پس از سال 1990 بدون برق کار نمی کنند. این ممکن است در تصمیم شما برای خرید محدوده گاز در مقابل صفحه اجاق گاز تأثیر بگذارد.

 

معایب اجاق گاز

یکی از مهمترین معایب اجاق های گاز ناراحتی و هزینه نصب یک خط بنزین است که خانه یا آشپزخانه شما قبلاً آن را ندارد. در مقایسه با برق ، گاز طبیعی همچنین سوخت گرانتری در سراسر کشور است و خرید اجاق گاز نیز ممکن است سرمایه گذاری گران تری باشد.

گاز طبیعی همچنین خطر مسمومیت با مونوکسیدکربن یا انفجارهای خط گاز را ایجاد می کند. البته ، همچنین خطرات زیادی در مورد اجاق برقی وجود دارد که از جمله احتمال سوختگی یا آتش سوزی در خانه است. با این حال ، خرید اجاق گاز باید شما را وادار به خرید یک آشکارساز مونوکسیدکربن نیز کند.

سرانجام ، از نظر زیبایی شناختی وجود دارد ، زیرا اجاق های گاز آن شکل مدرن و زیبایی ندارند که سرپوش های صاف دارند. تمیز کردن سیم پیچ ها روی اجاق گاز نیز به اندازه پاک کردن صفحه اجاق برقی سرامیکی راحت نیست.

محدوده قیمت اجاق گاز

برای خرید اجاق گاز تمام استیل تکنو گاز، باید محدوده قیمت را در نظر بگیرید. مردم برای مدت طولانی از آنها استفاده می کنند و مانند سایر وسایل الکترونیکی به طور منظم پرتاب نمی شوند. بنابراین نکته اصلی این است که در صورت برندسازی می توان مقرون به صرفه بودن و ماندگاری را دید. همچنین، خرید یک محدوده گازی ضروری است که به شما کمک می کند حداقل زمان را برای تمیز کردن و نگهداری صرف کنید. این کار دشواری است که هر آخر هفته ساعت‌ها وقت بگذارید تا کثیفی‌ها و کثیفی‌ها را از هر شکاف و گوشه‌ای از محدوده پخت گاز خود خارج کنید. اگر مشعل مهر و موم شده وجود داشته باشد، فوق العاده خواهد بود. این کار مانع از ریختن مواد غذایی می شود و مانع از مسدود شدن دریچه های مشعل می شود و تمیز کردن را خسته کننده تر می کند. اگرچه این نوع اجاق گاز ممکن است به قیمت کمی بالاتر نیاز داشته باشد، شما حتی می توانید مجموعه ای با ویژگی های خود تمیز شونده خریداری کنید، در نتیجه در زمان مراقبت از محدوده گاز خود صرفه جویی بیشتری خواهید کرد.، باید محدوده قیمت را در نظر بگیرید. مردم برای مدت طولانی از آنها استفاده می کنند و مانند سایر وسایل الکترونیکی به طور منظم پرتاب نمی شوند. بنابراین نکته اصلی این است که در صورت برندسازی می توان مقرون به صرفه بودن و ماندگاری را دید. همچنین، خرید یک محدوده گازی ضروری است که به شما کمک می کند حداقل زمان را برای تمیز کردن و نگهداری صرف کنید. این کار دشواری است که هر آخر هفته ساعت‌ها وقت بگذارید تا کثیفی‌ها و کثیفی‌ها را از هر شکاف و گوشه‌ای از محدوده پخت گاز خود خارج کنید. اگر مشعل مهر و موم شده وجود داشته باشد، فوق العاده خواهد بود. این کار مانع از ریختن مواد غذایی می شود و مانع از مسدود شدن دریچه های مشعل می شود و تمیز کردن را خسته کننده تر می کند. اگرچه این نوع اجاق گاز ممکن است به قیمت کمی بالاتر نیاز داشته باشد، شما حتی می توانید مجموعه ای با ویژگی های خود تمیز شونده خریداری کنید، در نتیجه در زمان مراقبت از محدوده گاز خود صرفه جویی بیشتری خواهید کرد.