راهنمای خرید کارت گرافیک برای گیمینگ و ماینینگ

خرید کارت گرافیک یکی از مهم‌ترین قطعات و ابتدایی‌ترین قسمت داخلی کامپیوتر است که باید در خرید آن دقت کنید.از این رو، باید تعیین کنید که برای چه هدفی می‌خواهید بهترین کارت گرافیک را انتخاب کنید.

اگر قصد خرید کارت گرافیک گیمینگ را دارید ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بهترین کارت گرافیک گیمینگ و ماینینگ را خریداری کنید.

خرید کارت گرافیک گیمینگ

اگر تصمیم به خرید کارت گرافیک گیمینگ دارید. باید بدانید که در این چند سال اخیر کارت‌های گرافیکی وارد بازار شده‌اند، که دارای پردازنده گرافیکی بسیار قوی هستند. که با این کارت گرافیک‌ها می‌توانید بازی‌ها را با رزولوشن‌های مانند full hd، 4k و k2 در سیستم خود اجرای کنید.

بهترین کارت گرافیک فول اچ دی

انواع بهترین کارت گرافیک فول اچ دی در بازه قیمتی اقتصادی در بازار وجود دارد. اما اگر بخواهیم محبوب‌ترین مدل کارت گرافیک فول اچ دی را نام ببریم.می توانیم بهترین کارت گرافیک آر تی ایکس ۲۰۶۰ نام ببریم. زیرا این کارت گرافیک یکی از پرمخاطب‌ترین کارت گرافیک‌های فول اچ دی برای بازی است را به شما پیشنهاد بدهیم.

کارت گرافیک آر تی ایکس دو ورژن دارد. که یکی با وی رم gb6 عرضه می‌شود و دیگر ورژن آن با  VRAM 12gbدر حال حاضر در بازار موجود است.

کارت گرافیک فول اچ دی
کارت گرافیک فول اچ دی
کارت گرافیک فول اچ دی

قیمت کارت گرافیک آر تی ایکس ۲۰۶۰

قیمت کارت گرافیک rtx 2060 در فروشگاه‌های اینترنتی معتبر بر اساس حافظه آن از 7,600,000 تا 19,100,000 تومان است.

بهترین کارت گرافیک برای بازی 4K

اگر قصد خرید کارت گرافیکی را دارید که در زمان اجرای بازی از کیفیت گیم پلی آن نهایت لذت را ببرید. پیشنهاد می‌کنیم برای اجرای بازی مدنظرتان به سراغ کارت‌ گرافیک‌های 4k بروید.

کارت گرافیک rtx 3080 یکی از بهترین کارت گرافیک‌های 4Kکه هم قیمت مناسبی دارد و هم واقعاً کیفیت مدنظرتان را در اختیارتان قرار می‌دهد.

قیمت کارت گرافیک rtx 3080

از مواردی مهمی که همه در زمان خرید کارت گرافیک گیمینگ rtx 3080 آن را بررسی می‌کنند، قیمت کارت گر قیمت کارت گرافیک rtx 3080 است.قیمت این مدل کارت گرافیک با توجه به نوع حافظه VRAM متغیر است و هر چه حافظه VRAM آن بیشتر باشد، قطعاً قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

به‌طور مثال قیمت کارت گرافیک rtx 3080 با حافظه 10 گیگابایت در بازار به قیمت  29,000,000 تومان در حال فروش است.مدل دیگر این کارت گرافیک با حافظه 12 گیگابایت با توجه شرکت سازنده آن در بازه قیمتی سی و پنج میلیون تا پنجاه میلیون تومان به فروش می‌رسد.

Image for post
Image for post

خرید کارت گرافیک ماینینگ

شاید خرید کارت گرافیک برای ماینینگ، مانند گذشته استقبال زیادی نداشته باشد.اما به این معنی نیست که استخراج ارزهای دیجیتال تمام شد و دیگر به‌صرفه نیستند.اما هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که در حال استخراج ارزهای دیجیتال هستند، و از این راه درآمد خوبی کسب می‌کنند.

نکات مهم خرید کارت گرافیک برای ماینینگ

اما قبل از اینکه بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ انتخاب کنید. لازم است نکات مهمی را در مورد کارت‌های گرافیک ماینینگ بدانید.تا در عین صرفه‌جویی در هزینه خرید کارت گرافیک، بهترین عملکرد را در اختیار شما قرار بدهد.

Image for post
Image for post

هزینه خرید کارت گرافیک ماینینگ

یکی از المان‌های مهم در زمان تهیه کارت گرافیک ماینینگ هزینه لازم برای انتخاب بهترین کارت گرافیک است. انتخاب اصولی کارت گرافیک تا حدودی زیادی می‌تواند در هزینه خرید بهترین کارت گرافیک تأثیرگذار است.

گاهی شاید بفکر کنید با خرید کارت گرافیک ماینینگ ارزان در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده‌اید. اما باعث افزایش هزینه‌های شما می شود. شما‌ می‌توانید بجای این کار کارت گرافیک حرفه‌ای ماینینگی را تهیه کنید تا هم در هزینه برق و هم سایر موارد جانبی کاهش پیدا کند.

از کجا کارت گرافیک بخریم؟

اگر قصد خرید کارت گرافیک اورجینال را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ فروشگاه فروش کارت گرافیک ژیامارکت بروید زیرا این فروشگاه به شما کمک می‌کند تا بر اساس بودجه‌ای که دارید بهترین کارت گرافیک 2022 را خریداری کنید.