پایتون یا وب

سلام به همه امروز میخواهیم در مورد پایتون و اچ تی ام ال صحبت کنیم. بعضی ها دوست دارند به طرف برنامه نویسی وب بروند و بعضی ها هم دوست دارند به طرف برنامه نویسی اندروید بروند ولی بهتره برای اول کار(یادگیری برنامه نویسی) با پایتون آشنا بشوید و بعد هم در پایتون پیشرفت کنید چون با کتاب خانه های پایتون هم میشود برنامه نویسی اندروید کرد و برنامه نویسی وب به نظر من شمایی که تازی.همه چیز در این دنیا به یکدیگر متصل است. شما برای یاد گرفتن یک تکنولوژی به دانش تکنولوژی دیگری احتیاج پیدا خواهید کرد. صنعت برنامه‌نویسی به سرعت در حال تغییر است

امروزه تعداد زبان های برنامه نویسی بسیار زیاد است و هر کدام کاربردهای مختلفی دارند. هر کدام از این زبان‌ها مزایا و معایب خودشان را دارند

پایتون
پایتون
پایتون

پایتون چیست؟

پایتون جز محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا هست پایتون زبان خوبی برای بچه ها هست

در دنیای برنامه‌نویسی، موضوعات زیادی برای یادگیری وجود دارد. این مسئله گاهی اوقات هیجان‌انگیز یا عذاب‌آور خواهد بود. وقتی سفر کدنویسی خود را به تازگی شروع کنید. زبان برنامه‌نویسی پایتون در سال ۱۹۹۱ میلادی توسط یک برنامه‌نویس هلندی به‌نام خیدو فان روسوم (Guido van Rossum) ایجاد شد، این زبان با قابلیت‌های فراوان و شگفت‌انگیزی که دارد تحولی در دنیای برنامه‌نویسی به‌وجود آورده است، از توسعه‌ی برنامه‌های تحت وب گرفته تا ایجاد بازی‌های رایانه‌ای!

 

پایتون (Python) یک زبان برنامه‌نویسی «شی‌گرا» (Object-Oriented) و «سطح بالا» (High-Level) با «معناشناسی» (Semantic) پویای یکپارچه شده برای وب و ساخت و توسعه «نرم‌افزارهای کاربردی» (Application software) است. این زبان برنامه‌نویسی در زمینه «توسعه سریع نرم‌افزارهای کاربردی» (Rapid Application Development) دارای جذابیت بالایی محسوب می‌شود زیرا دارای «انواع پویا» (Dynamic Types) و «انقیاددهنده پویا» (Dynamic Binding) است.اگر برای شروع آموزش پایتون و انتخاب آن با شک، تردید و سوالات زیادی در حال دست و پنجه نرم کردن هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بدانید زبان برنامه نویسی پایتون چیست و چه کارهایی را می تواند انجام دهد

پایتون
پایتون
پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون چه ویژگی هایی دارد؟

اولین و مهمترین ویژگی این زبان «سادگی و آسانی» آن می باشد. این ویژگی آموزش پایتون را به یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب کسانی تبدیل کرده است که قصد دارند برای اولین بار به آموزش برنامه نویسی بپردازند. پایتون را خیلی سریع می توانید یاد بگیرید و به سرعت کدنویسی را با آن شروع کنید. اما اشتباه نکنید، سادگی پایتون به معنای ضعیف بودن آن نیست، بلکه python یک زبان برنامه نویسی مفسری، چندمنظوره و سطح بالاست که از شی گرایی و برنامه نویسی ساختار یافته به طور کامل پشتیبانی می کند.

معایب پایتون چیست؟

سرعت: پایتون کندتر از C یا C ++ است. پایتون یک زبان سطح بالا است ، برخلاف C یا C ++ به سخت افزار نزدیک نیست.

توسعه موبایل: پایتون یک زبان خیلی خوب برای توسعه موبایل نیست. این یک زبان ضعیف برای محاسبات موبایل است. به همین دلیل است که برنامه های اندکی در تلفن های همراه مانند Carbonnelle در آن ساخته شده اند.

مصرف حافظه: پایتون برای کارهای فشرده حافظه گزینه مناسبی نیست. به دلیل انعطاف پذیری انواع داده ها ، مصرف میزان حافظه پایتون نیز زیاد است.

دسترسی به پایگاه داده: پایتون با دسترسی به بانک اطلاعات محدودیت هایی دارد. در مقایسه با فن آوری های رایج مانند JDBC و ODBC ، لایه دسترسی به پایگاه داده Python کمی توسعه نیافته و بدوی است.

خطاهای زمان اجرا: برنامه نویسان پایتون در زمینه طراحی زبان چندین موضوع را ذکر کردند. از آنجا که این زبان به صورت پویا تایپ می شود ، به آزمایش بیشتری نیاز دارد و دارای خطاهایی است که فقط در زمان اجرا نشان می دهد.

امروز در مورد پایتون توزیح دادیم تا پست بعدی خدانگهدار