کراتینه مو

کراتینه مو روشی شیمیایی برای احیای موهای آسیب دیده از دکلره های ناشیانه و نگهداری و مراقبت ضعیف از موهای فرد است. در این روش سعی با ترمیم کراتینه مو باعث احیا و یا صافی مو ها می شوند. حال سوال این است در چه حالتی یک شخص می تواند موهای صاف و شلاقی داشته باشد یا موهای خود را ترمیم کند. نسبت به وضعیت موهای شخص، کراتینه کار سالن های زیبایی میتوانند به ما مشاوره بدهند  که آیا نیاز به ترمیم و احیای موی آسیب دیده داریم، یا باید به موهای خود صافی بدهیم.
 بخش احیای مو آسیب دیده که با مواد مخصوص آن انجام می شود بیشتر خاصیت درمانی دارد، اصولا نسبت به استفاده از مواد مختلف درصد صافی و یا احیا مو فرق می کند. اینطور نیست که فقط در حال ترمیم و احیا مو آسیب دیده به شما موهایی سالم تحویل دهند، بلکه صافی هم به دست میاورد، ولی در حالتی که صرفا برای صافی موها دست به کراتینه مو میزنیم با استفاده از مواد مخصوص میتوانیم صافی مو بیشتری نسبت به حالت ترمیمی بگیریم.

کراتین یک ماده طبیعی است که در مو، ناخن، و پوست انسان وجود دارد، و باعث نرمی و صافی اجزای بدن می شود. ولی به مرور زمان و مراقبت ضعیف و بعضا دکلره کردن موها به صورت ناشیانه و غیر حرفه ای این کراتین مو از بین می رود و موهای شما وز و خشک می شود. در اصل کراتین مو نوعی پروتئین است و عدم وجود ان در مو باعث خشکی و شکنندگی موها می شود.

کراتینه کردن مو یک روش موقت و شیمیایی است که بسته به هدف می تواند عملی زیبایی یا عملی ترمیمی باشد. انجام کراتینه مو با بهترین مواد توسط افراد حرفه ای می تواند به موهای شما جان ببخشد. طبق یک تحقیق انجام شده در دانشگاه، 40 درصد خانم ها نیاز به کراتینه مو حداقل یکبار دارند.

Image for post
Image for post

کراتین برزیلی یا صافی موها

یکی از انواع کراتین مو یا روش “کراتین برزیلی (Brazilian Keratin)” است، این روش کراتینه برای موهای وز می باشد و کمک می کنند که حالت وزشدگی موها از بین رفته و موهایی صاف و لطیف داشته باشید. البته این روش تاثیری در افزایش حجم موها نداشته و در صورت انجام آن موهایتان در حجم سابق خود باقی می ماند.

کراتین برزیلی روش بسیار مناسبی برای افرادی می باشد که موهای به شدت فر و مجعد داشته و بلافاصله پس از دریافت رطوبت کم موهایشان حجم گرفته و پف می شود. این کراتین باید توسط افراد متخصص که در این حیطه مهارت دارند انجام شود.

اگر بخواهیم از مزایای انجام کراتینه مو نام ببریم به طور اختصار می توانیم به حالت پذیری آسان موها، ترمیم و احیای مو آسیب دیده نام ببریم.