طراحی وب سایت چیست و چگونه می توان آن را ساخت؟

وب سایت، وب سایت است. این جمله درست است؟ ممکن است کمی گیج شده باشید. منظور از این جمله این است که ساخت هر وب سایتی، کارآمد است؟ همانطور ه هنگام خرید کالا به تاریخ انقضا آن دقت می کنید و اگر به اشتباه محصولی را استفاده کنید که تاریخ انقضا آن گذشته است، احتمالا دور آن برند را برای خرید های بعدی خط بکشید. وب سایت نیز از قاعده مستثنی نیست. یک وب سایت منسوخ، گیج کننده یا خراب به برند شما آسیب جدی می رساند. اگر دقت کنید ما نمی گوییم که ممکن است به شما آسیب برساند، بلکه گفتیم قطعا آسیب خواهد رساند.

اما چگونه می توان وب سایت را برای رسیدن به موفقیت طراحی کرد؟ با طراحی کاملا حرفه ای می توانید یک وب سایت عالی بسازید. در واقع ما در این مقاله می خواهیم به شما نکات مهمی که هنگام طراحی سایت باید بدانید را خواهیم گفت. این مقاله را حتما بنویسید.

 

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت همان چیزی است که در هنگام استفاده از وب سایت به صورت بصری و احساسی به مخاطب منتقل می شود. این روند شامل برنامه ریزی برای نحوه جا به جایی کاربران در سایت، رنگ ها عناصر استفاده شده در سایت و هر چیزی از طراحی گرفته تا فونت ها و گرافیک می باشد.

طراحی و ساخت وب سایت دارای اجزای بی شماری است که برای ایجاد تجربه خوب هنگام کار با وب سایت، منتقل می کند ، از جمله طراحی گرافیک ، طراحی تجربه کاربر ، طراحی رابط ، بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (SEO) و ایجاد محتوا. این عناصر نحوه ظاهر ، احساس و عملکرد یک وب سایت را در دستگاه های مختلف تعیین می کنند. اگر می خواهید در مورد کل مراحل کار بیشتر بدانید ، این راهنمای دقیق در ساخت یک وب سایت را بررسی کنید.

طراحی وب سایت با توسعه وب سایت که همان کد نویسی که باعث عملکرد وب سایت می شود، متفاوت است و به اشتباه این دو مورد را یکی میدانند. شما هنگام ساختن یک وب سایت به هر دو این موارد نیاز دارید.

طراحان وب ایده های شما را میگیرند و آن ها را به ماکتی تبدیل می کنند که نشان می دهد وب سایت شما در آینده چگونه خواهد بود.طراحان وب قسمت خلاقانه وب سایت را مدیریت می کنند.

اما توسعه دهندگان وب ماکتی که طراحان وب شما ساخته اند را میگیرند و آن را به زبان برنامه نویسی ترجمه می کنند تا از سراسر دنیای آنلاین بتوان آن را مشاهده کرد. آنها وب سایت را کاربردی می کنند، که اغلب به معنای جان بخشیدن به وب سایت است.

یک توسعه دهنده تجربه کاربر، کسی است که به عنوان توصعه دهنده UX شناخته می شود. کسی که وب سایت شما را کاربر پسند می کند. آن ها مهارت های فنی و همچنین مهارت طراحی دارند و در ایجاد وب سایت جذاب فعالیت می کنند.

 

طراحی وب خوب چگونه است؟

طراحی وب سایت خوب ذهنی نیست، وب سایت خوب هنگامی کارایی دارد که کاربر را وادار به اقدامی خاص کند. وقتی کاربر با اقدامی که وب سایت شما برای آن تنظیم شده است تبدیل میکند پس یعنی وب سایت شما به خوبی طراحی شده است. این تبدیل می تواند هر چیزی باشد. مانند ثبت نام، خرید، افتتاح حساب یا دسترسی به محتوای بیشتر در وب سایت.

 

طراحی وب موثر چندین عنصر مختلف را برای ارتقا تبدیل بهم نزدیک می کند. این موضوع شامل:

 

استفاده از فضا: گزینه هایی که به وضوح برای کاربر ارائه شده است ( هرچه کاربر انتخاب کمتری داشته باشد، احتمال آشفتگی و گیج شدن او کمتر است )

فراخوان واضح برای اقدام: برای این موضوع باید حواس پرتی محدود شود و سفر کاربر کاملا فکر شده باشد( یعنی فقط استفاده از تصاویر و متنی که صد در صد مربوط به موضوع صفحه است. فقط دکمه هایی را نشان می دهد که منجر به اقدامات دلخواه می شوند و از تغییرات قلم برای تاکید و دعوت به عمل استفاده می کنند)

طراحی ریسپانسیو (طرحی که تغییر اندازه داده را نسبت به صفحه کاربر تغییر جهت می دهد و استفاده از وب سایت را برای هر دستگاهی آسان می کند، مانند تلفن ، تبلت ، لپ تاپ یا مرورگر دسک تاپ.

قلمهایی با اندازه مناسب که از یک سلسله مراتب پیروی می کنند.

مطالب و تصاویر مرتبط و با کیفیت که توجه خوانندگان شما را جلب می کند، استفاده کنید

تعادل بین مقدار متن و تصاویر در هر صفحه (متن زیاد می تواند بازدید کننده را تحت فشار قرار دهد ، متن کم هم می تواند به همان اندازه از بین برود)

برخی از عناصر وب سایت مانند طرح بندی شبکه، داتا خوب یا بد نیستند. می توان از آنها به روش های موثر و بی اثر استفاده کرد. بنا براین هنگام استفاده باید مراقب باشید.

یکی دیگر از عناصر جذاب طراحی وب ، انیمیشن است. دیگر سال 1999 نیست ، شما نباید کاربر را وادار کنید از یک ردیف همسترهای رقصنده عبور کنند تا به محتوای شما برسند. اما یک پاپ آپ خروجی متحرک که توجه بازدیدکنندگان را به سایت شما بازگرداند و آنها را مجبور به تبدیل کند؟ بله.

 

چگونه می توان طراحی وب انجام داد؟

درست است که طراحی وب سایت یه فرآیند بسیار پیچیده است و موارد زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. خوشبختانه شما مجبود نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. هنگامی که با یک طراح وب حرفه ای یا یک شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی کار می کنید می توانید به مهارت آنها اعتماد کنید تا نتیجه ای عالی بگیرید.

چند روش مختلف وجود دارد که می توانید وب سایت مورد نیاز خود را بدست آورید. روشی که برای شما و شرکت شما مناسب است به میزان پیچیده ای از وب سایت شما ، میزان هزینه ای که می خواهید صرف کنید و میزان کارهایی که می توانید خود انجام دهید بستگی دارد.

می توانید مستقیماً با یک طراح وب مستقل کار کنید. به سادگی نمونه کار طراحی سایت طراح را مرور کنید و طرحی را که بیشتر دوست دارید و متناسب با سبک و ظاهری است که می خواهید انتخاب کنید. یک طراح مستقل می تواند یک الگوی موجود را سفارشی کند یا یک الگوی کاملاً تازه برای وب سایت شما طراحی کند. اگر می خواهید وب سایت شما از ابتدا ساخته شود ، می توانید با یک فریلنسر که مهارت تحقق آن را دارد همکاری کنید.

 

همچنین می توانید با آژانس سازنده وب سایت های سفارشی همکاری کنید. اگر می خواهید از ابتدا یک وب سایت پیچیده بسازید ، این گزینه را انتخاب کنید ، اما توجه داشته باشید که این راه حل نهایی برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت.

آماده سرمایه گذاری در زمینه طراحی وب با کیفیت بالا باشید. هزینه طراحی وب شما بسته به پیچیدگی آن ممکن است چند میلیون تومان باشد. هزینه ای که انجام می دهید متناسب با نیاز شماست.

 

بنابراین چگونه می توانید بفهمید که به یک وب سایت سفارشی احتیاج دارید یا الگویی شما را خوب می کند؟ همه اینها به آنچه شما برای انجام وب سایت خود نیاز دارید و آنچه برای آن برنامه ریزی کرده اید بستگی دارد. اگر مقیاس بندی بخشی از برنامه تجاری شماست ، یک وب سایت سفارشی تهیه کنید. اگر به موتور جستجوگر نیاز دارید ، اگر می خواهید آن را با نیازهای مختلف تجاری سازگار کنید ، اگر ایده های بسیار خاصی در مورد وب سایت دارید که خواستار ساختن آن با توجه به مشخصات شما است ، به یک طراحی وب سایت سفارشی نیاز دارید. وقتی اینها برای شما اولویت نیستند و بودجه زیادی ندارید ، الگوی سفارشی راهی برای پیشبرد آن است.

 

با داشتن یک نقش عملی در روند طراحی وب سایت خود ، تضمین می کنید که وب سایتی را دریافت می کنید که انتظارات شما را برآورده یا فراتر از آن است. در مورد نام تجاری ، صدای خود و آنچه قصد دارید با وب سایت به دست آورید به طراح وب خود بگویید. هرچه اطلاعات آنها بیشتر باشد ، از تجهیزات بیشتری برخوردارند تا بتوانند طراحی وب بی نقصی را برای شما ارائه دهند. دید خود را برای آنها توضیح دهید و سپس به آنها اجازه دهید جادو کنند.