لینک سازی داخلی برای سئو بسیار مهم است

Image for post
Image for post

جان مولر از گوگل اهمیت پیوند داخلی (لینکسازی داخلی) برای سئو را تایید کرد و یک رویکرد استراتژیک را توصیه می کند.

جان مولر از گوگل به سؤالی در مورد پیوند داخلی پاسخ داد و تأیید کرد که پیوند داخلی که فراتر از ناوبری بریدکرامب سایت است، یکی از “بزرگترین کارهایی” است که یک ناشر می تواند به گوگل بگوید چه محتوایی مهم ترین است.

استفاده از بردکرامب

در داستان‌های کودکانه، ممکن است قهرمان داستان وارد جنگلی شود و دنباله‌ای از خرده‌های سوخاری را که می‌توانند دنبال کنند، به جای بگذارند تا از گم شدنشان جلوگیری کنند.

یک وب‌سایت به‌طور مشابه یک مسیر نان سوخاری تکه شده (بردکرامب) را در قالب یک ناوبری سایت خرده‌پاشی ارائه می‌کند تا بازدیدکننده سایت بتواند از طریق ساختار وب‌سایت یک وب‌سایت حرکت کند.

معمولاً یک پودر سوخاری از صفحه اصلی شروع می‌شود، سپس به صفحه دسته‌بندی می‌رود و سپس به مقاله می‌رود.

 تبلیغ خدمات رخ نت :  طراحی وب سایت در اصفهان

داده های ساختاری Breadcrumb

داده های ساختاری Breadcrumb بازتابی از ناوبری خرده نان است که بخشی از آنچه ناوبری داخلی نامیده می شود.

پیمایش داخلی بازدیدکنندگان سایت را آسان می کند تا در یک وب سایت حرکت کنند و بین دسته ها و زیرمجموعه های یک وب سایت رفت و آمد کنند تا مطالب جالبی برای خواندن پیدا کنند.

داده های ساختاری Breadcrumb به گوگل می گوید که موضوع دسته بندی وب سایت در مورد چیست.

  • این دسته حدود x است.
  • این دسته در مورد y است.
  • این دسته مربوط به z.

ناوبری سایت Breadcrumb در داده های ساختاریافته منعکس می شود، که زمینه مورد بحث است.

آیا داده های ساختاری Breadcrumb برای لینک سازی داخلی کافی است؟

شخصی که این سوال را می‌پرسد می‌خواست بداند که آیا راه‌اندازی ناوبری ساختار یافته داده‌ها برای پیوند داخلی برای سئو کافی است یا خیر.

این سوال است:

«اگر داده‌های ساختاریافته‌ای برای راه‌اندازی بردکرامب دارید، آیا پیوند داخلی هنوز برای سئو مهم است؟»

Image for post
Image for post

لینک های داخلی مهم است

جان مولر از گوگل در پاسخ گفت که پیوند داخلی فرصتی است برای برقراری ارتباط با گوگل چیزی بیشتر از آنچه پیوندهای ناوبری داخلی می توانند ارتباط برقرار کنند.

جان مولر پاسخ داد که آیا پیوند داخلی مهم است:

“بله کاملا.

این چیزی است که در آن لینک سازی داخلی برای سئو بسیار مهم است.

من فکر می کنم این یکی از بزرگترین کارهایی است که می توانید در یک وب سایت انجام دهید تا به نوعی گوگل را راهنمایی کنید و بازدیدکنندگان را به صفحاتی که فکر می کنید مهم هستند هدایت کنید.

و آنچه فکر می کنید مهم است کاملاً به شما بستگی دارد.

شما می توانید تصمیم بگیرید که در جایی که بیشترین درآمد را کسب می کنید چیزها را مهم کنید یا می توانید در جایی که قوی ترین رقیب یا شاید ضعیف ترین رقیب هستید چیزهایی را مهم کنید.

با پیوندهای داخلی واقعاً می توانید چیزها را بر روی آن جهت ها و آن بخش های سایت خود متمرکز کنید.

و این چیزی نیست که بتوانید آن را با داده های ساختاریافته جایگزین کنید.

بنابراین فقط به این دلیل که یک داده ساختار یافته در یک صفحه در جایی وجود دارد، من آن را جایگزینی برای پیوند داخلی معمولی نمی بینم.

حتی اگر در داده‌های ساخت‌یافته نشانی‌های اینترنتی را نیز ارائه دهید، ما از آن نشانی‌های اینترنتی به همان روشی که از پیوندهای داخلی معمولی در یک صفحه استفاده می‌کنیم استفاده نمی‌کنیم.

بنابراین قطعاً اینطور نیست که حاشیه نویسی hreflang جایگزین پیوندهای بین نسخه های کشور یا حاشیه نویسی خرده نان جایگزین پیوند بین سطوح مختلف یک وب سایت شود.

شما واقعاً باید پیوندهای معمولی HTML بین بخش های مختلف وب سایت خود داشته باشید.

و در حالت ایده‌آل، شما نباید فقط مجموعه‌ای از لینک‌ها را داشته باشید، بلکه باید به روشی استراتژیک به آن نگاه کنید و به این فکر کنید که به چه چیزی بیشتر اهمیت می‌دهید و چگونه می‌توانید آن را با پیوندهای داخلی خود برجسته کنید.”

 آشنایی با خدمات رخ نت :  طراح کاتالوگ در اصفهان

چرا پیوند داخلی مهم است

جان مولر نگفت که پیوند داخلی یک عامل رتبه بندی است. او فقط گفت که این روش خوبی است که به گوگل بگوییم کدام صفحات در یک سایت مهم هستند.

اگر کمی به عقب برگردیم و به نحوه ساختار یک وب سایت نگاه کنیم، در یک وب سایت سنتی ساختار سایت شبیه یک هرم است.

بالای هرم یک نقطه کوچک است که معمولاً اطلاعات کلی در مورد اینکه سایت در مورد چه چیزی است و چه چیزی ارائه می دهد دارد.

همانطور که از طریق پیمایش سایت در میان لایه‌های دسته‌ها و زیرمجموعه‌ها کلیک می‌کنید، موضوعات از خیلی کلی (در بالا) به طور فزاینده‌ای بسیار خاص می‌شوند و در پایین ساختار سایت هرمی شکل می‌گیرند.

هر چه سایت بزرگتر باشد صفحات بیشتری وجود دارد و احتمال اینکه یک صفحه مهم مدفون شود و در بهمن محتوا فراموش شود بیشتر می شود.

آنچه جان مولر پیشنهاد کرد این بود که لینک سازی داخلی استراتژیک راهی برای هدایت گوگل و بازدیدکنندگان سایت به محبوب ترین یا مهم ترین موضوعات است.

استفاده سنجیده از پیوندهای داخلی می تواند به گوگل و بازدیدکنندگان سایت کمک کند تا به سرعت به محتوای مهم دسترسی پیدا کنند.

همانطور که مولر توصیه کرد:

“…شما باید به شیوه ای استراتژیک به آن نگاه کنید و به این فکر کنید که به چه چیزی بیشتر اهمیت می دهید و چگونه می توانید آن را با پیوندهای داخلی خود برجسته کنید.”

ادامه مقاله در لینک زیر :