طراحی سایت فروشگاهی جذاب

طراحی سایت اهمیت یک وب سایت برای رشد و بهبود کسب و کارهای مختلف اعم از تجارت الکترونیک و حتی غیر تجارت الکترونیک امروزه طراحی وب بر هیچکس پوشیده نیست.

زمانی بود که طراحی سایت فقط به فعالیت های مبتنی بر وب نیاز داشت، اما امروزه با گسترش اینترنت، هر فعالیت تجاری به یک وب سایت نیاز دارد تا اثربخشی طراحی سایت را افزایش دهد.

امروزه در طراحی سایت، بسیاری از شرکت ها از طراحی سایت برای کسب و کار خود برای جذب مخاطب یا ارتباط با مخاطبان فعلی خود استفاده می کنند.

طراحی سایت فرصت های زیادی برای همکاری با شرکای خارجی نیز از طریق وب سایت فراهم می شود.

طراحی سایت البته صرف داشتن وب سایت و رعایت نکردن اصول خاصی نمی تواند تاثیر زیادی در بهبود کسب و کار شما داشته باشد.

سایتی برای طراحی سایت کسب و کار شما که دارای پارامترهای یک سایت موثر باشد.

1. طراحی سایت برای تولید محتوا

در هر زمینه ای که کار می کنید، همیشه سعی کنید محتوای درجه یک، جدید و مفید را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

طراحی وب سایت های محتوایی چگونه است؟ - جعبه محتوا

در طراحی سایت تولید محتوا زیاده روی نکنید و زیاد از بحث اصلی منحرف نشوید تا خوانندگان و کاربران خود را خسته نکنید. سعی کنید تولید محتوا را در اولویت قرار دهید، برگ برنده شما تولید محتوای خلاقانه نسبت به رقبایتان است.

طراحی سایت سعی کنید از تصاویر و ویدئو در مطالب خود استفاده کنید، تصاویر و ویدئو برای کیفیت محتوای شما بسیار مفید خواهد بود.

2. ظاهر وب سایت:

اولین چیزی که در هنگام طراحی وب سایت هنگام ورود به وب سایت توجه کاربر را به خود جلب می کند، طراحی و ظاهر وب سایت (UI Design) است.

کاربران ترجیح می‌دهند محتوای مورد نیاز خود را از وب‌سایت‌هایی که به نظرشان خوب است، بازیابی کنند.

مزایای طراحی یک وب سایت خوب

وب سایتی که طراحی خوبی نداشته باشد نمی تواند کاربر را برای مدت طولانی نگه دارد و این امر علاوه بر کاهش عملکرد مفید وب سایت، مشکلاتی مانند کاهش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو را به دنبال خواهد داشت.

طراحی خوب علاوه بر رعایت اصول روز جهانی طراحی، باید طراحی سایت ریسپانسیو نیز باشد.

طراحی سایت امروزه درصد زیادی از کاربران اینترنت با ابزارهای مختلف از جمله تبلت و تلفن همراه در وب گردی می کنند.

طراحی ریسپانسیو شکل صحیح ظاهر وب سایت را در دستگاه های مختلف از جمله کامپیوتر، تبلت، موبایل و ... طراحی سایت نشان می دهد.

اگر طراحی ریسپانسیو نباشد، سایت در برخی ابزارها به درستی نمایش داده نمی شود و همین امر باعث می شود کاربر تمایلی به صرف زمان برای طراحی وب سایت شما نداشته باشد. این امر علاوه بر تاثیر منفی بر عملکرد وب سایت، باعث کاهش رتبه سایت در موتورهای جستجو می شود.

3- بهینه سازی طراحی سایت و سئوی خوب:

توصیه ما به شما این است که سایتی ایجاد کنید که از سه روش طلایی معروف سئو استفاده کند: رعایت اصول کدنویسی، ایجاد محتوای مفید و تبادل لینک. هنگام بهینه سازی سایت، از عناصر زیر در طراحی سایت خودداری کنید:

هنگام طراحی وب سایت برای کسب و کارهای مهم به نکات امنیتی بیشتر توجه کنید، می توانید با قرار دادن گواهی امنیتی ssl در وب سایت طراحی وب سایت خود اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه اعتماد کاربران را به طراحی وب سایت خود افزایش دهید. .

طراحی امنیت سایت چیست و چگونه باید آن را ارائه دهیم -

5. سرعت شارژ:

کاربران می خواهند سایت آنها در کمتر از 5 ثانیه بارگذاری شود. اگر بیشتر از این طول بکشد، کاربر طراحی سایت حتی ممکن است دیگر به وب سایت شما نگاه نکند و هر چقدر هم که ظاهر و محتوای وب سایت کاربرپسند باشد، طراحی سایت اهمیتی نخواهد داشت.

6- طراحی سایت آپتایم:

یکی از دلایل راه اندازی وب سایت عدم امکان ارتباط حضوری با کاربر در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته است. طراحی سایت اما وب سایت این قابلیت را فراهم می کند تا بتوانید بدون محدودیت مکانی و زمانی با کاربران خود ارتباط برقرار کنید.

بهینه سازی طراحی سایت سرور چیست؟

Uptime یعنی زمانی که سایت شما برای همه در اینترنت قابل دسترسی باشد. یک وب سایت خوب تقریبا 100% آپتایم دارد. طراحی وب سایت برای یک لحظه، عدم دسترسی به وب سایت شما می تواند به اندازه از دست دادن چندین مشتری برای وب سایت شما هزینه داشته باشد.

7- اطلاعات تماس:

سایت هایی که موفق هستند و طراحی خوبی دارند بخش تماس قوی دارند. قوی یعنی ارتباط با کاربران از طریق شماره تماس، طراحی سایت تیکت، پشتیبانی آنلاین، پشتیبانی شبکه های اجتماعی و ...