Hooks ، Actions ، Filters در افزونه نویسی

Hooks ، Actions ، Filters در افزونه نویسی

 

سلام ، قلاب های Hooks وردپرس به شما این امکان را می دهد که فرآیند مورد نظر خودتون رو در نقاط خاصی از وردپرس استفاده کنید تا بدون ویرایش هیچ پرونده اصلی ، نحوه رفتار وردپرس را تغییر دهید.

در وردپرس دو نوع قلاب وجود دارد: عملکردها و فیلترها actions and filters ، اکشن ها : به شما امکان می دهد قابلیت وردپرس را اضافه یا تغییر یا ارتقاء دهید ، در حالی که فیلترها به شما امکان می دهند محتوا را هنگام بارگذاری و نمایش برای کاربر وب سایت تغییر دهید.

قلاب Hook فقط برای توسعه دهندگان پلاگین نیست. قلاب ها به طور گسترده برای ارائه عملکرد پیش فرض توسط هسته اصلی وردپرس استفاده می شوند. قلاب های دیگر مکان های استفاده نشده ای هستند که به سادگی در دسترس شما هستند تا در صورت نیاز به تغییر نحوه کار وردپرس ، آنها را مورد استفاده قرار دهید. این همان چیزی است که وردپرس را انعطاف پذیر می کند. مثلا میتوان توسط قلاب یک کد امنیتی به بخش ورود به مدیریت وردپرس اضافه کرد !

هوک های ابتدایی:

سه قلاب اساسی که در هنگام ساخت یک افزونه به آن نیاز داریم :

 register_activation_hook(),  و  register_deactivation_hook(), و register_uninstall_hook().

قلاب فعال سازی هنگامی که افزونه خود را فعال می کنید اجرا می شود. شما می توانید از این برای ارائه عملکردی برای تنظیم پلاگین خود استفاده کنید – به عنوان مثال ، ایجاد برخی از تنظیمات پیش فرض در جدول گزینه ها.

هنگام غیرفعال کردن افزونه ، قلاب غیرفعال سازی اجرا می شود. شما می توانید از این برای ارائه عملکردی استفاده کنید که داده های موقت ذخیره شده در جدول دیتابیس توسط افزونه شما پاک شود.

قلاب حذف نصب برای پاک کردن اطلاعات پس از حذف پلاگین توسط مدیر وردپرس استفاده می شود. از این روش برای حذف همه داده های ایجاد شده توسط افزونه استفاده می شود، مانند هر گزینه ای که به جدول گزینه ها اضافه شده است.

اضافه کردن قلاب:

شما می توانید قلاب های دلخواه و اختصاصی خود را با do_action() اضافه کنید ، که به توسعه دهندگان امکان می دهد افزونه شما را با عبور توابع از قلاب هایتان گسترش دهند. یعنی شما یک تابع رو با استفاده از do_action() به قلاب ها متصل میکنید و عملیات خودتون رو انجام میدید.

 

حذف قلاب ها :

برای حذف تابعی که قبلاً در وردپرس تعریف شده است می توانید از remove_action() استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر افزونه شما به افزونه دیگری اضافه شده باشد ، می توانید از remove_action() با همان عملکرد برگشتی که توسط پلاگین قبلی با add_action() اضافه شده استفاده کنید. اولویت اقدامات در این شرایط مهم است ، زیرا باید  remove_action() پس از add_action() اولیه اجرا شود.

هنگام برداشتن عملی با قلاب و همچنین تغییر اولویت ها باید مراقب باشید ، زیرا درک اینکه چگونه این تغییرات بر سایر تعاملات با همان قلاب تأثیر می گذارد دشوار است. ما اکیداً آزمایش مکرر را توصیه می کنیم.

درباره ایجاد قلاب و تعامل با آنها می توانید اطلاعات بیشتری را در سطح اینترنت یا کتاب های معرفی شده در پست های قبلی کسب کنید.

WordPress APIs:

 

آیا می دانید وردپرس تعدادی رابط برنامه نویسی برنامه (API) را فراهم کرده است؟ این API ها می توانند کدی را که باید در افزونه های خود بنویسید بسیار ساده کنند. شما نمی خواهید فرآیندی را از نو ایجاد کنید زیرا زمان بسیاری را باید صرف کنید.

رایج ترین آنها Options API است که ذخیره اطلاعات را در پایگاه داده برای افزونه آسان می کند. اگر به فکر استفاده از cURL در افزونه خود هستید ، ممکن است HTTP API برای شما جالب باشد.

از آنجا که ما در مورد پلاگین صحبت می کنیم ، شما می خواهید API پلاگین را مطالعه کنید. این عنوان توابع مختلفی دارد که به شما در توسعه پلاگین ها کمک می کند.

پس دوستان عزیز من که میخواید توسعه دهنده وردپرس بشید ، حتما مطالعه داشته باشید که میتونه به شما در امر یادگیری کمک شایانی بکنه و شما رو زودتر به هدفتون برسونه و حتما حتما تمرین و تکرار فراموش نشه

خوب تا درس بعدی الله یارتون …