پلاگین وردپرس چیست ؟

پلاگین وردپرس چیست ؟
 

پلاگین ها بسته هایی از کد هستند که عملکرد و کارایی اصلی وردپرس را گسترش و بهبود می دهند. افزونه های وردپرس از کد PHP تشکیل شده اند و می توانند دارایی های دیگری مانند تصاویر ، CSS و JavaScript را نیز شامل شوند. در توسعه افزونه وردپرس نیاز نیست خیلی پیچیده در مورد زبان های گفته شده دانش داشته باشید و در حد مفهومی میتونید کار کنید ولی اگه کامل روی این زبان های تسلط داشته باشید میتونید بهترین افزونه ها رو توسعه بدید و پروژه های بی نظیری رو رقم بزنید.

با ایجاد پلاگین خود سیستم مدیریت محتوای WordPress را گسترش می دهید و برای اون دسته افرادی که به عنوان شغل بهش نگاه میکنند بهترین درآمد رو براشون داره ، یعنی قابلیت های اضافی را علاوه بر آنچه وردپرس ارائه می دهد ، ایجاد می کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید افزونه ای بنویسید که اتوماتیک لینک داخلی ایجاد کنید یا کلمات مورد نظرتون رو لینک دار کنید.

یا با استفاده از انواع پست سفارشی وردپرس ، می توانید افزونه ای بنویسید که یک سیستم پشتیبانی کامل و حرفه ای با اعلان های ایمیل ، وضعیت تیکت سفارشی و یک پنل مدیریت رو به مشتری ایجاد می کند. امکانات بی پایان است و ذهن شما قوی !
بیشتر افزونه های وردپرس از پرونده های زیادی تشکیل شده اند ، اما یک پلاگین در واقع فقط به یک فایل اصلی با یک DocBlock قالب بندی شده  نیاز دارد.

اولین افزونه وردپرس رو به شما معرفی میکنم :

سلام دالی ، یکی از اولین افزونه ها ، فقط ۸۲ خط دارد. سلام دالی متن آهنگ معروف را در ادمین وردپرس نشان می دهد. از برخی دستورات CSS در توسعه این افزونه برای کنترل استایل متن مورد استفاده قرار گرفته است.

شما به عنوان یک توسعه دهنده افزونه WordPress ، یک فرصت شگفت انگیز برای ایجاد افزونه ای دارید که میلیون ها کاربر وردپرس آن را نصب خواهند کرد . تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ایده عالی خود را به کد تبدیل کنید. رسام ویرا اینجاست تا در این زمینه به شما کمک کند.