مبانی پلاگین نویسی وردپرس

مبانی پلاگین نویسی وردپرس
 

سلام ، خوب مرحله به مرحله داریم میریم جلو تا به مبانی پلاگین نویسی رسیدیم و کمکم شروع میکنیم مراحل کد نویسی رو ، خوب قدم اول شروع هست که در ساده ترین حالت ، یک افزونه وردپرس یک فایل PHP با هدر( اطلاعاتی که نیاز هست وردپرس یک فایل رو به عنوان افزونه بشناسه ) افزونه وردپرس هست. بسیار توصیه می شود که برای نگه داشتن افزونه خود یک دایرکتوری ایجاد کنید تا همه پرونده های افزونه شما به طور منظم در یک مکان سازماندهی شوند.

خوب برای نوشتن اولین افزونه ساده مراحل زیر رو به ترتیب برید :

به محل نصب وردپرس خودتون برید ( پیشنهاد میکنیم از یک لوکال هاست LocalHost استفاده کنید از برنامه های XAMP یا Wamp ) به پوشه wp-content برید.
دایرکتوری plugins رو باز کنید.
یک پوشه جدید بسازید و اسم افزونه خودتون رو روش بگذارید ما اینجا یه پوشه با نام rasamwp میسازیم.
به پوشه ی ساخته شده برید.
یک فایل PHP توی این دایرکتوری بسازید بهتره هم اسم پوشه باشه. ( دلیل خاصی ندارم والا )
فایل PHP خودتون رو میتونید با یک ادیتور خوب و پیشرفته بسازید.
خوب تا اینجا کار تمامه
اکنون که در حال ویرایش پرونده PHP پلاگین جدید خود هستید ، باید هدر افزونه وردپرس را اضافه کنید. این قالب بندی خاص است که شامل فراداده در مورد پلاگین است ، مانند نام ، نویسنده ، نسخه ، مجوز و غیره. نظر هدر پلاگین باید مطابق با الزامات عنوان باشد و حداقل دارای نام پلاگین

Code example: (for Use)
 

/**
* Plugin Name: My Rasam Plugin
* Plugin URI: https://rasamvira.ir/plugins/the-basics/
* Description: Handle the basics with this plugin.
* Version: 1.10.3
* Requires at least: 5.2
* Requires PHP: 7.2
* Author: Mohammad Parsa
* Author URI: https://author.example.com/
* License: GPL v2 or later
* License URI: https://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
* Text Domain: my-basics-plugin
* Domain Path: /languages
*/


فقط یک پرونده در پوشه افزونه باید دارای عنوان هدر افزونه وردپرس باشد – اگر پلاگین دارای چندین فایل PHP باشد ، فقط یکی از آن پرونده ها باید دارای عنوان هدر باشد.( همون فایلی که گفتم هم اسم پوشه باشه بهتره ، اینم دلیلش میتونه باشه )

پس از ذخیره فایل PHP ، باید بتوانید افزونه خود را در سایت وردپرس خود ، بخش افزونه ها مشاهده کنید. وارد سایت وردپرس خود شوید و افزونه ها را در پنجره ناوبری سمت راست مدیر وردپرس خود کلیک کنید. این صفحه لیستی از تمام افزونه های سایت وردپرس شما را نمایش می دهد. اکنون افزونه جدید شما باید در آن لیست باشد!