کاربرد رابیتس کاری سقف آشپزخانه چیست؟

کاربردهای رابیتس کاری چیست؟

آیا تابه‌حال در مورد شبکه‌سازی رابیتس کاری یا راویز کاری چیزی شنیده‌اید؟ از شبکه رابیتس در صنعت ساخت‌وساز برای اتصال سطوحی مانند دیوارها و سقف‌ها و تهیه بستر مناسب برای تأسیسات الکتریکی استفاده می‌شود.

رابیتس کاری راهی برای تزئین سقف و دیوارها است. ابتدا میلگرد به سقف و دیواره ثابت می‌شود و سپس گچ با استفاده از قالب گچ‌بری دیوار و سقف را به شکل دلخواه درمی‌آورد. علاوه بر راویز سقف (تیرهای سقف)، استفاده از رابیتس های سنگ‌تراشی برای دیوارها، رابیتس کاری سقف آشپزخانه و رابیتس های اتاق‌خواب نیز رواج دارد.

کاربرد رابیتس کاری سقف آشپزخانه چیست؟

اگر می خواهید تصمیم بگیرید که از کدام سبک استفاده کنید، باید کاربردهای آن را بدانید. درک این موضوع به مغز شما کمک می کند تا تصمیمات خلاقانه تری بگیرد. به طور معمول، از رابیتس کاری سقف آشپزخانه می توان برای پوشش بتن، تیرها، اتصالات دیوار و شمع های مناسب برای نصب وسایل و سیم کشی نور استفاده کرد. زیبایی سقف آشپزخانه و همچنین پوشش مناسب هر چیز اضافی در این فضا را می توان با کمک رابیتس کاری آشپزخانه اپن به دست آورد.

مراحل رابیتس کاری و رابیتس‌بندی

اصولاً وقتی از شبکه‌های فلزی در ساخت سازه‌ها استفاده می‌شود که به آن پروژه رابیتس کاری و رابیتس‌بندی گفته می‌شود. راویز کاری اهداف هنری و تزئینی دارد. این موارد شامل سقف‌های آرایشی، نورپردازی، اندودکاری کانال‌های تأسیسات، ایجاد سقف کاذب، ایجاد پلاستر های گچی و سیمانی، جلوگیری از ترک سطح در دیوارها و ... می‌باشد.

متداول‌ترین روش‌ها برای راویز های سقفی ساده، تیرهای سقفی، رابیتس های ستونی، راویز های سقفی آشپزخانه و راویز های سقفی پذیرایی دارای 3 مرحله هستند:

اولین مرحله رابیتس کاری: نصب میلگردهای آویز

میلگردهای آویز وزن سقف کاذب را تحمل می‌کنند. این میلگردها ها یا از قبل روی سقف نصب می‌شوند، یا در حین رابیتس کاری به سقف و تیرها جوش داده می‌شوند. پیش بینی می‌شود قبل از اجرای سقف فولادی ریل‌هایی از قبل روی سقف نصب شده باشد که بخشی از آنها در حین کار رابیتس کاری‌ها از سقف بیرون زده وراویز سقف روی آنها نصب شود.

پس از فرآیند رابیتس کاری، میلگردها خم شده و در هنگام جوشکاری به میلگردهای دیگر متصل می‌شوند. فاصله میلگرد از نکاتی است که بهترین متخصصان شبکه رابیتس کاری و رابیتس بندی به آن توجه می‌کنند.

مرحله دوم رابیتس کاری. نصب توری رابیتس

در مرحله بعدی، تورهای رابیتس به میلگرد ثابت می‌شوند. ورقه‌های توری شکل با توجه به تعداد پل‌های آنها تقسیم می‌شوند (به ترتیب 9، 11، 13 و غیره هستند). رابیتس ها یا راویز سقفی از فولاد ساخته شده‌اند تا بتوانند به راحتی جوش شوند.

متخصصان رابیتس کاری و رابیتس بندی با وزن بیشتر برای جلوگیری از تغییر شکل گچ استفاده می‌کنند. بعضی از آنها به جای لحیم از سیم گالوانیزه معروف به سیم رابیتس استفاده می‌کنند.

مرحله سوم رابیتس بندی. گچ کاری

گچ کاری بعنوان آخرین مرحله انجام می‌شود، بعد از شبکه رابیتس، در کارهای سقف ساده رابیتس، ستون کاری، سقف آشپزخانه، سقف پذیرایی و ... انجام می‌شود. در این مرحله از کار رابیتس کاری و راتبیتس بندی، روی توری فلزی با گچ پر شده و یک سطح سفید صاف بدست می‌آید.

متخصصان سقف راویز معمولاً مرحله گچ کاری را چندین بار تکرار می‌کنند، به طوری که گچ به خوبی توری رابیتس را می‌پوشاند و طرح‌های مورد نظر کاملاً اجرا می‌شوند.