کفپوش اپوکسی

اپوکسی یک کفپوش پایه رزینی دو جزئی کفپوش اپوکسی بوده و از ترکیب بیسفنول A و هاردنر پلی آمینی بدست می­ آید و با توجه به خاصیت Free Solvent دارای فیلم و رنگ کفپوش اپوکسی خواص پلیمر است که یکی از بهترین و به صرفه ترین متریال­ ها برای کفسازی می­ باشد. کفپوش اپوکسی از دو جزء اصلی رزین و هاردنر(سخت کننده) تشکیل می شود. رزین و هاردنر به نسبت مشخصی با هم مخلوط شده و روی سطح صاف اجرا می شوند و طی واکنش شیمیایی به یک کفپوش سخت و مقاوم در برابر تخریب تبدیل می شوند. همچنین مقاومت شیمیائی و مکانیکی فوق العاده، چسبندگی خوب به بتن، مقاومت سایشی حتی تحت شرایط بد و پر فشار، مقاومت بالا در برابر اسید ها و مواد قلیایی از ویژگی های این محصول می باشد.

ضخامت کفپوش اپوکسی برای کاربری ها و سطوح مختلف متفاوت می باشد. کفپوش اپوکسی معمولا بین دو تا سه میلی متر ارتفاع دارد، اما بسته به کاربری های مختلفی که سطوح دارند این ضخامت میتواند کم و زیاد شود. کفپوش اپوکسی که ضخامت آن کمتر از دو میلی متر باشد را بهتر است به عنوان پوشش اپوکسی بشناسیم.

کفپوش اپوکسی در برخی مقالات به عنوان کفپوش رزینی یا کفپوش پلیمری نیز شناخته می شود.

تصویر اپوکسی بنفش

کفپوش اپوکسی چگونه اجرا می شود؟

بطور خلاصه کفپوش اپوکسی یا همان کفسازی با رزین اپوکسی به یک سطح صاف و صیقلی با حداقل تلورانس و خلل و فرج و تمیز نیاز دارد تا رزین به درستی بر روی سطح اجرا گردد. مهم است که قبل از استفاده از کفپوش اپوکسی، همه ترک ها و تراشه های اصلی را برطرف، مسلح و تعمیر کنید. کفپوش اپوکسی نباید کمتر از 2 میلیمتر ضخامت داشته باشد تا از پایداری بیشتر اطمینان حاصل شود. قبل از اجرای کفسازی و کفپوش اپوکسی باید سطح را ساب زده و وکیوم کنید تا از داشتن یک سطح صاف و صیقلی و تمیز برای اجرای کفپوش اپوکسی اطمینان حاصل کنید. موادی که روی سطح ریخته میشوند قبلا باید مورد آزمایش قرار بگیرند و اپوکسی بر اساس آن ها فرموله و آماده اجرا شود. که در این خصوص کارشناسان متخصص کفسازی در شرکت پارس الیس آماده ارائه مشاوره رایگان به شما کارفرمایان محترم می باشند. در دما و رطوبت نامناسب ممکن است کفپوش اپوکسی پوسته پوسته شود و یا بر روی اپوکسی حباب ایجاد شود. توجه کنید هنگامی که محصول را مخلوط کرده اید زمان کوتاه و خاصی برای اجرای کفپوش اپوکسی دارید قبل از اینکه مواد اپوکسی شروع به سخت شدن کند. پس تمامی شرایط باید در نظر گرفته شود تا بتوان کفپوش اپوکسی مناسب و با دوام بالا داشت.

کفپوش اپوکسی پرایمر پارس الیس

تاکید میگردد اجرای کفپوش اپوکسی حتما باید توسط متخصصان دوره دیده و با تجربه انجام گیرد، در غیر اینصورت سطح نهایی نه تنها از نظر ظاهری مقبول نخواهد بود بلکه بدلیل شرایط متفاوت پیش بینی نشده که در طول امور اجرایی بوجود می آید و عدم تجربه کافی مجریان ممکن است سطح نهایی طبله کند، پوسته شود، حباب بزند، از سطح جدا شود و مقاومت و دوام خود را کاملا از دست دهد.

مزایای کفسازی با کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش های سنتی و سیستم های تایلی، مزایای بسیاری دارد. موارد زیر می تواند از مهمترین مزایای کفپوش اپوکسی باشد:

کفپوش اپوکسی یک سطح براق و شفاف ایجاد می کند که باعث میشود روشنایی در آن محیط 200٪ افزایش یابد.

کفپوش اپوکسی دارای مقاومت بسیار بالایی است که قادر به تحمل ترافیک سنگین و مداوم است.

کفپوش اپوکسی دارای قابلیت اجرای سریع و آسان است.

کفپوش اپوکسی دارای طول عمر و دوام بالاست.

کفپوش اپوکسی امکان شستشوی آسان را فراهم می آورد (EASY CLEAN)

تنوع طراحی و رنگ در کفپوش اپوکسی این اجازه را به کارفرمایان میدهد تا برای کاربری های متفاوت انتخاب های متفاوتی داشته باشند.

کفپوش اپوکسی 100% مقاوم در برابر آب، لکه های نفت، آلاینده ها و سایر مواد می باشد که با فرموله شدن نسبت به اسیدها نیز مقاوم خواهد شد که به این نوع کفپوش، کفپوش اپوکسی ضد اسید میگویند.

کفپوش اپوکسی، در صورتیکه که با کیفیت بالا و به روش تخصصی و صحیح اعمال شود، دارای مقاومت و طول عمر بالاست که از این نظر برای کاربران بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی قابلیت اجرا بر روی بتن، سنگ، موزاییک و سایر سطوح قدیمی می باشد.

آبی

کفپوش اپوکسی مناسب برای کف سازی پارکینگ، کف سازی سوله، کفسازی انبار، کف سازی کارخانه، کف سازی بیمارستان، کف سازی داروسازی، کفسازی فروشگاه های لوکس و زنجیره ای، کف سازی قنادی و شیرینی پزی، کفپوش اپوکسی کفسازی رستوران و فود کورت لوکس و مجلل، کفسازی مهد کودک و مدرسه، کفسازی سالن بدنسازی و باشگاه ورزشی، کفسازی آشیانه هواپیما، کفسازی سالن تولید محصولات بهداشتی آرایشی، کفسازی لابی و داخل منازل، کف سازی محوطه و زیباسازی و سایر کفسازی های صنعتی و بهداشتی و لوکس می باشد.

اجرای کفپوش اپوکسی مستلزم در اختیار داشتن رزین و مواد اپوکسی درجه یک و همچنین نیروی متخصص اجرای کفپوش اپوکسی می باشد.

معایب کفسازی با کفپوش اپوکسی:

کفپوش اپوکسی دارای معایب جدی و قابل توجهی نمی باشد. از جمله مواردی که میتوان به آن اشاره کرد این است که کفپوش اپوکسی آنتی یو وی ANTI UV نیست و در معرض نور مستقیم خورشید به مرور زمان کم رنگ خواهد شد، بنابراین قابل استفاده برای فضاهای باز نیست. همچنین کفپوش اپوکسی از مواد اولیه رزینی گرانتری نسبت به سایر کفپوش ها تشکیل شده به همین دلیل هزینه تمام شده آن به ازای هر متر مربع بیشتر از سایر کفپوش هاست. اما این نکته را باید مورد توجه قرار داد که کفپوش اپوکسی یکی از زیباترین و لوکس ترین و مقاوم ترین کفپوش ها در صنعت کفسازی است.