اگر قصد داری به ترکیه مهاجرت کنی، اینطوری میتونی برای خونوادت پاسپورت بگیری

پس از خرید ملک در ترکیه به حداقل ارزش ۴۰۰ هزار دلار امکان دریافت پاسپورت ترکیه برای فرد سرمایه‌گذار و خانواده وی به وجود می‌آید. اعتبار پاسپورت ترکیه در سال جدید در رتبه ۴۰ دنیا قرار دارد و این پاسپورت یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیاست. این مزیت می‌تواند به افرادی که قصد سفر به شورهای اروپا و امریکا را دارند بسیار کمک کند تا در شرایط بسیار راحت بتوانند در این کشورها اقدام به دریافت ویزا کنند. از جمله ویزای شنگن که برای دریافت آن مسیر بسیار همواری را در مدت زمان خیلی اندک برای شهروندان ترکیه فراهم است.

Image for post
Image for post

شرایط کلی دریافت پاسپورت ترکیه برای خانواده

اشخاص به طور کلی برای دریافت پاسپورت دسته جمعی ترکیه باید از حداقل شرایط زیر برخوردار باشند:

  • عدم داشتن سوء سابقه فرد
  • داشتن تمکن مالی مناسب
  • عدم داشتن بیماری خاص که سلامت جامعه را به خطر بیاندازد.
  • تهدیدی برای نظام جامعه و امنیت ملی به حساب نیاید.

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

شخص سرمایه گذار برای دریافت پاسپورت ترکیه و اخذ تابعیت این کشور برای خود خانواده خود باید به صورت قانونی مراحلی را به صورت زیر بگذرانند:

  1. رعایت شروط لازم برای دریافت پاسپورت
  2. مدارک شناسایی و دیگر مدارک لازم
  3. پرداخت هزینه خدمات دولتی
  4. ثبت درخواست از طریق فرمانداری
  5. مصاحبه حضوری

مزایای شهروندی ترکیه

همانطور که اشاره کردیم داشتن شهروندی و پاسپورت ترکیه می‌تواند مزایای مختلفی برای شخص سرمایه‌گذار و همینطور نزدیکان وی داشته باشد. یکی از آنها ایجاد بستری مناسب برای سفر به کشورهای مختلف دنیا با پاسپورت این کشور بوده و اعتبار بالای پاسپورت ترکیه که می‌توان برای دریافت ویزا از آن بهره برد.

از دیگر مزایای داشتن پاسپورت و شهروند ترکیه بودن نزدیک بودن فرهنگ ترکیه به ایران است که برای ایرانیان شرایط به نسبت آسانتری را برای مهاجرت فراهم می‌کند. مدرنیته بودن شهرهای این کشور به خصوص استانبول، خدمات رفاهی و درمانی با کیفیت بالا و ارزان بودن سطح زندگی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی از دیگر مزایای داشتن شهروندی ترکیه به حساب می‌آید.

بین‌المللی بودن سیاست کشور ترکیه که همواره بازار کاری خوبی را برای ساکنین آن ایجاد کرده و داشتن موقعیت جهانی برای راه‌اندازی یک کسب و کار از دیگر مزیت‌های شهروندی این کشور بوده است.

از دیگر مزایا پاسپورت خانوادگی ترکیه با خرید ملک می توان به امکان سفر به ۵۹ کشور دنیا از جمله ژاپن، سنگاپور، مصر، کره جنوبی، برزیل، تایلند و ... بدون اخذ ویزا و ۴۵ کشور با ویزای الکترونیکی اشاره کرد.

دائمی بودن اقامت سرمایه‌گذارانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند در کنار حق رای، امکان استخدام و خدمات تحصیلی رایگان برای فرزندان و البته قانون تابعیت دوم؛ که با دریافت پاسپورت ترکیه افراد مهاجر می‌توانند تابعیت کشور اول خود را نیز حفظ کرده و از پاسپورت کشور اول خود نیز بهره ببرند.

زمان لازم برای صدور پاسپورت ترکیه

مدت زمان لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه برای شخص سرمایه‌گذار و خانواده وی حدود سه ماه بوده و شامل حال همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود.