10 مورد از رایج‌ترین خطاهای وردپرس و نحوه رفع آنها

در حالی که استفاده از وردپرس واقعاً آسان است، برخی از اشتباهات رایج وردپرس وجود دارد که می‌تواند شما را وحشت زده کند. نکته خوب این است که خطای وردپرسی که در سایت خود مشاهده می‌کنید به احتمال زیاد توسط شخصی قبل از شما گزارش شده و رفع شده است.

در این مقاله، 10 خطای رایج وردپرس را به همراه نحوه رفع تمامی این خطاهای رایج وردپرس به شما نشان خواهیم داد. مهم: قبل از تلاش برای رفع هر گونه خطای وردپرس، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس دارید. می‌توانید از UpdraftPlus استفاده کنید یا از این آموزش برای ایجاد یک نسخه پشتیبان از وردپرس به صورت دستی استفاده کنید. 

در صورتی که نتوانستید مشکل خود را از طریق مراحل ذکر شده در این مقاله حل کنید، لطفاً با شرکت میزبان وردپرس خود تماس بگیرید. از آنجایی که این مقاله طولانی است، ما فهرستی از مطالب را در زیر برای پیمایش آسان ایجاد کرده ایم. برای مشاهده مقالات بیشتر حتما به صفحه مقالات کاژه سربزنید.

Image for post
Image for post

نحوه رفع خطای سرور داخلی

شاید گیج کننده‌ترین خطای وردپرس که ممکن است یک مبتدی با آن مواجه شود «خطای سرور داخلی» یا گاهی اوقات «خطای 500» باشد. این خطا معمولاً زمانی ظاهر می‌شود که مشکلی وجود داشته باشد، اما سرور نمی‌تواند مشکل را پیدا کند.از آنجایی که پیغام خطا نشان نمی‌دهد که کجا باید به دنبال خطا بگردید، تشخیص آن به شما بستگی دارد. 

ما لیستی از راه حل‌ها را گردآوری کرده ایم که می‌توانید آنها را امتحان کنید و یکی از آنها به شما در حل آن کمک می‌کند. آموزش رفع خطای داخلی سرور در وردپرس. اگر مشکل در طراحی سایت، مدیریت و تولید محتوای وب سایت خود دارید، آژانس کاژه می‌توان همراه شما باشد.

این سایت با مشکلات فنی مواجه است

وردپرس یک ویژگی حفاظت از خطای مرگبار را در وردپرس 5.2 معرفی کرد. این ویژگی یک پیام خطای ساده را نشان می‌دهد که می‌گوید: "این سایت در حال تجربه مشکلات فنی است". برای جزئیات کامل، وردپرس یک اعلان ایمیل به آدرس ایمیل مدیر وردپرس شما ارسال می‌کند. این ایمیل حاوی پیوندی برای دسترسی به باطن و تلاش برای رفع خطا است.

این پیام خطا می‌تواند توسط هر یک از خطاهای کشنده ذکر شده در این مقاله ایجاد شود. اگر به ایمیل ادمین دسترسی ندارید یا نمی‌توانید ایمیل‌های وردپرس خود را دریافت کنید، دانستن اینکه چه مشکلی دارد دشوار می‌شود. 

ساده‌ترین راه برای رفع این مشکل این است که مطمئن شوید آدرس ایمیل مدیریت وردپرس شما صحیح است و می‌توانید ایمیل‌های اعلان وردپرس را دریافت کنید. اگر نمی‌توانید ایمیل‌ها را در وردپرس دریافت کنید، راهنمای ما در مورد رفع مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس را بررسی کنید.

مقاله پیشنهادی: بالا بردن رتبه سایت در گوگل به روش‌های جدید

نحوه رفع خطای نحو در وردپرس

این خطا معمولاً زمانی رخ می‌دهد که می‌خواهید قطعات کد را به وردپرس اضافه کنید و به طور تصادفی چیزی را از دست می‌دهید یا زمانی که کد دستوری نادرست دارد. این منجر به یک خطای تجزیه PHP می‌شود و اعلانی مانند: خطای تجزیه- خطای نحوی، $end غیرمنتظره در /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php در خط 278 مشاهده خواهید کرد.

 به شیء غیرمنتظره موجود در محل کد و اسکریپت اشاره دارد که در آن خطا با شماره خط رخ داده است. برای رفع این مشکل باید بیلد را دیباگ کنید. اغلب یک پرانتز گم شده یا یک کاراکتر غیرمنتظره در کد است.

مقاله پیشنهادی: ویدیو چه تأثیری در رتبه بندی سئو سایت شما دارد؟

نحوه رفع خطای ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس

این پیغام خطا نشان می‌دهد که وب سایت شما قادر به اتصال به پایگاه داده نیست. با این حال، حل این خطا برای مبتدیان می‌تواند دشوار باشد. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر اعتبار پایگاه داده خود (میزبان پایگاه داده، نام کاربری پایگاه داده و رمز عبور پایگاه داده) را به اشتباه وارد یا تغییر دهد. 

گاهی اوقات سرور پایگاه داده شما ممکن است پاسخ ندهد یا پایگاه داده شما خراب شده باشد. با این حال، اعتبار ورود به پایگاه داده اغلب نادرست است. نگاهی به راه حل‌های رایج برای این مشکل بیندازید.

مقاله پیشنهادی: آموزش سئو وبسایت با استفاده از تگهای heading

نحوه رفع سفیدی صفحه در وردپرس

این خطا معمولاً به دلیل صفحه سفید بدون پیام خطا ایجاد می‌شود. این باعث می‌شود که بیشتر گیج‌کننده‌تر شود، زیرا شما نمی‌دانید به کجا نگاه کنید و چه چیزی را اصلاح کنید. بیشتر اوقات زمانی اتفاق می‌افتد که اسکریپت محدودیت حافظه PHP را تمام کند. 

همچنین ممکن است به دلیل پیکربندی روی سرور اتفاق بیفتد. همچنین این امکان برای کاربر وجود دارد که صفحه سفید مرگ را فقط در بخش‌های خاصی از سایت خود مشاهده کند. (اگر علاقه به خواندن مقالات بیشتر دارید حتما مقالات سئو، تولید محتوا، تکنولوژی و ... ما را مطالعه کنید.

 

چگونه می‌توان خطای 404 بازگشت پست‌های وردپرس را برطرف کرد

علائم این خطا این است که وقتی کاربر از یک پست در سایت بازدید می‌کند، صفحه 404 - Page Not Found را دریافت می‌کند. کاربر می‌تواند تمام بخش‌های دیگر سایت خود از جمله بخش مدیریت را مرور کند.

شایع‌ترین دلیل این مشکل تنظیمات پیوند ثابت در وردپرس است.  برای حل این مشکل، کاربر باید تنظیمات پیوند ثابت را بازنشانی کند یا قوانین بازنویسی را به صورت دستی به روز کند.

نحوه رفع خطای محتوای پایین نوار کناری در وردپرس

یکی دیگر از مشکلات رایجی که مبتدیان با آن مواجه می‌شوند زمانی است که نوار کناری در زیر محتوا ظاهر می‌شود، زمانی که قرار است در کنار محتوا ظاهر شود. این مشکل اغلب توسط قالب‌های وردپرس ایجاد می‌شود. 

گاهی اوقات وقتی کاربران قطعه کد را به سایت خود اضافه می‌کنند، ممکن است به طور تصادفی فراموش کنند که برچسب html div را ببندند یا یک div بسته اضافی اضافه کنند که می‌تواند طرح بندی قالب را خراب کند. یکی دیگر از دلایل رایج استفاده از عرض نامتناسب در CSS است.

رفع: اندازه حافظه وردپرس - افزایش حافظه PHP

نشانگرهای این خطا می‌تواند صفحه سفید مرگ یا پیام خطایی مانند این باشد: خطای مرگبار: اندازه حافظه مجاز 33554432 بایت تمام شده است (تلاش برای تخصیص 2348617 بایت) در /home/username/public_html/site1/wp-includes/ plugin.php on line xxx این خطا زمانی رخ می‌دهد که یک اسکریپت یا افزونه وردپرس محدودیت اندازه حافظه اختصاص داده شده پیش فرض را تمام کرده باشد.

وقتی نمی‌توانید وارد کنترل پنل وردپرس (wp-admin) شوید، چه کاری باید انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است خود را در قسمت مدیریت وردپرس قفل کنید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشید و به ایمیل بازیابی رمز عبور دسترسی نداشته باشید، ممکن است این اتفاق بیفتد. افزونه یا کدی که به اشتباه سعی در ایجاد تغییراتی در بخش مدیریت دارد نیز می‌تواند شما را مسدود کند. همچنین ممکن است به دلیل هک شدن سایت وردپرس، دسترسی به قسمت مدیریت را از دست بدهید.