محتوای خود را با Search Console Insights بهبود بخشید

اگر هدف شما توسعه کسب و کار و برند شخصی، افزایش آگاهی برای یک هدف یا کمک به دیگران برای رسیدن به اهداف خود باشد، یک راه موثر برای انجام این کار تولید محتوای عالی است. محتوای عالی دارای اشکال مختلفی مانند یک پست وبلاگ خوب، یک راهنمای مفید یا یک پرسشنامه سرگرم کننده است. صرف نظر از نوع قالب ایجاد محتوا به تلاش و فداکاری نیاز دارد و شما باید به آنچه مخاطبان شما درک می کنند بسیار توجه کنید.

برای درک بهتر اینکه کدام بخش از محتوا برای مخاطبان شما صدق می‌کند، در این مقاله من تجربه جدیدی را به نام Search Console Insights معرفی می‌کنم. این تجربه به داده‌های Search Console و Google Analytics می پیوندد و درک عملکرد محتوای شما را آسانتر میکند. این که آیا شما خالق محتوای وب یا یک وبلاگ نویس یا صاحب وب سایت هستید و فارغ از سطح تخصص فنی شما Search Console Insights می‌تواند نمای کلی از نحوه عملکرد محتوای شما را در اختیارتان قرار دهد. این تجربه جدید به تدریج در روزهای آینده برای همه کاربران Search Console قابل اجرا خواهد بود.

Search Console Insights
Search Console Insights
Search Console Insights

در اینجا چند نمونه سوال وجود دارد که این تجربه به شما کمک می کند تا به آنها پاسخ دهید:

  • بهترین محتوای شما کدام است و کدام قسمت از محتوا پرطرفدار است؟
  • عملکرد محتوای جدید شما چگونه است؟
  • چگونه افراد محتوای شما را در سراسر وب کشف می‌کنند؟
  • مردم قبل از بازدید از محتوای شما در Google چه چیزی را جستجو می کنند؟
  • کدام مقاله کاربران را به وب سایت و محتوای شما ارجاع می دهد؟

چند راه برای دسترسی به Search Console Insights وجود دارد:

"Search Console Insights" را در بالای صفحه نمای کلی Search Console انتخاب کنید.

از این پیوند برای دسترسی مستقیم به آن و ذخیره یک نشانک استفاده کنید (همیشه می توانید "اطلاعات کنسول جستجو" را در Google جستجو کرده و از سایت ما دیدن کنید.)

به زودی: در برنامه Google iOS ، "Search Console Insights" را در منوی حساب انتخاب کنید (روی تصویر نمایه خود ضربه بزنید). ما در تلاش هستیم تا پشتیبانی برنامه Google Android را نیز اضافه کنیم.

Search Console google
Search Console google
 Search Console google

حتی اگر از Google Analytics استفاده نمی‌کنید، همچنان می‌توانید از Search Console Insights استفاده کنید. با این حال برای به دست آوردن تجربه کامل و بهترین بینش در مورد محتوای خود، توصیه می کنم که Google Analytics خود را با Search Console مرتبط کنید. لطفاً توجه داشته باشید که در حال حاضر Search Console Insights فقط از ویژگی‌های Google Analytics Universal Analytics پشتیبانی می‌کند ، اما گوگل در تلاش برای پشتیبانی از Google Analytics 4 می‌باشد.

ویدیوی مقدماتی Search Console Insights را در زیر مشاهده کنید تا ابزار را در عمل ببینید.