پارتیشن شیشه ای هوشمند (اسمارت) چیست؟

اگرچه فضاهای کاری مدرن خواهان انعطاف پذیری و فضای باز هستند، یک شرکت و کارمندانش هنوز به حریم خصوصی نیاز دارند. از جلسات مدیریت محرمانه و انفرادی حساس با منابع انسانی، تا فقط یک مکان آرام برای نشستن و فکر کردن.

پارتیشن شیشه ای هوشمند (اسمارت)
پارتیشن شیشه ای هوشمند (اسمارت)
پارتیشن شیشه ای هوشمند (اسمارت)

حریم خصوصی یک تجمل نیست، بلکه یک الزام است. پارتیشن شیشه ای هوشمند، به پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای اجازه می‌دهد تا در صورت تقاضا از شفاف به مات تبدیل شوند و از حریم خصوصی و فضای پر نور جادار پشتیبانی کنند. برای انعطاف پذیری با لمس یک دکمه، شیشه قابل تعویض را می توان با یک سوئیچ یا کنترل از راه دور رادیویی کنترل کرد.

فیلم‌های قابل تعویض LCG به‌عنوان یک سطح برجسته پشتی HD عمل می‌کنند. پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توانند فوراً برای ارائه، هنرهای تجسمی یا ویدیوهای برند شرکت، در صورت مات بودن به صفحه نمایش تبدیل شوند.

هنگامی که فیلم ها خاموش و مات هستند، مانند یک تخته سفید بدون اثر موازی مانند شیشه معمولی عمل می کنند. تمیز کردن آسان بدون خطر باقیمانده نشانگر در طول زمان مانند تخته‌های سفید سنتی، LCG هم ظاهری براق و هم چند منظوره دارد. 

شیشه‌های هوشمند Gauzy دارای قابلیت کم‌نور هستند و امکان کنترل تدریجی نور ورودی به فضا را فراهم می‌کنند. بسته به زمان روز، شیشه می تواند به طور کامل اجازه ورود نور را بدهد یا کنترل شود.

طراحی‌های داخلی پویا را می‌توان با استفاده از فیلم Gauzy's Spectrum یا طرح‌های طرح‌دار با فیلم Gauzy's Pixels Patterned با پخش رنگی بیشتر تقویت کرد. فیلم‌های طرح‌دار می‌توانند میزبان لوگوها، پرده‌ها یا اشکال و الگوهای مختلف باشند تا ظاهر و احساسی منحصربفرد داشته باشند.
LCG® (شیشه کریستال مایع) ظاهر و احساس یک فضا را ارتقاء می دهد، بهره وری را افزایش می دهد، در حالی که امکان حفظ حریم خصوصی و فضای باز را فراهم می کند. در حال حاضر بسیاری از دفاتر شرکت ها از پارتیشن شیشه ای هوشمند، درها و پارتیشن های خصوصی استفاده می کنند و تقاضا در حال افزایش است.

 

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای هوشمند

از آنجایی که مردم به طور فزاینده ای به دنبال فناوری برای کمک به راه حل های کارآمدتر برای نیازهای خود هستند، ما شاهد تقاضای بیشتری برای پارتیشن شیشه ای هوشمند خود هستیم. به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو در زمینه فناوری پارتیشن شیشه ای هوشمند، ما با برنامه‌های باورنکردنی محصولات خود مواجه می‌شویم که حتی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند، گزینه‌های بسیاری برای تعیین‌کننده‌ها و طراحان در مورد نحوه به کارگیری این فناوری اصلی که استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند، وجود دارد و در دسترس تر است. در این مقاله، ما قصد داریم به برخی از مزایای گسترده تر پارتیشن شیشه ای اسمارت و اینکه چرا یک راه حل برتر برای حفظ حریم خصوصی نسبت به بسیاری از راه حل های سنتی که امروزه به طور گسترده استفاده می شوند، ارائه می دهیم.

 

1. سبک

هیچ مشابهتی با این فناوری، در سبک، وجود ندارد. پارتیشن شیشه ای اسمارت  یک راه حل حفظ حریم خصوصی باورنکردنی ارائه می دهد که تقریباً در هر جایی که نصب شده باشد، به چشم می آید. این به دلیل ماهیت این محصول است. پارتیشن شیشه ای هوشمند ذاتاً یک محصول مبتنی بر شیشه است، به این معنی که وقتی روشن می شود، شفافیت خاصی را در سطحی که روی آن اعمال شده است، ارائه می دهد. در اکثر موارد، پارتیشن شیشه ای هوشمند به خوبی با محیط ترکیب می شود. حتی زمانی که محصول خاموش است، شیشه به حالت مات برمی‌گردد.

قابلیت تغییر حالت آن از مات به شفاف در یک لحظه یک عامل سبک شگفت انگیز است که هم در محیط های پیشرفته و هم در محیط های سنتی عالی به نظر می رسد. زیبایی این امر در دوگانگی اختیار و تشخیص آن یافت می شود که همه به نحوه نصب آن برمی گردد.

به عنوان مثال، کلیساها اغلب شیشه هوشمند قابل تعویض را به عنوان یک صفحه نمایش موثر به دلیل صلاحدید آن مشخص می کنند. این صفحه نمایش می‌تواند با تغییر حالت روشن در مقابل چشمان جماعت ناپدید شود و پس از اینکه به طور موثر به هدف خود عمل کرد، تمرکز به جایی که لازم است، بدون کاهش زمان مراسم مذهبی، برگردد. با این حال، در یک محیط پیشرفته‌تر که ممکن است بخواهد روی جنبه‌های تکنولوژیکی این صفحه‌نمایش تمرکز کند تا تحت تأثیر قرار گیرد، راهی ایده‌آل برای شگفت‌انگیز کردن بازدیدکنندگان با یک صفحه نمایش عملی و کارآمد ارائه می‌کند تا اینکه پیام برند شرکت را تحمیل کند. 
به جرات می توان گفت  پارتیشن شیشه ای هوشمند راه حلی برای اکثر محیط ها ارائه می دهد.

 

2. سهولت استفاده و نگهداری

این محصول در عین اینکه یک شگفتی فناوری است،  از نظر عملکرد بسیار ساده است. با این حال، پارتیشن شیشه ای هوشمند بر روی روش فعال‌سازی به انتخاب کاربر کار می‌کند، بنابراین شیشه می‌تواند با فشار دادن یک دکمه، تکان دادن سوئیچ یا حتی یک فرمان صوتی با استفاده از دستیار خانگی مجازی، از مات به شفاف تبدیل شود. حفظ حریم خصوصی بسیار آسان هر زمان که ساکنین به آن نیاز داشته باشند.

چه چیزی بیشتر از این است که نگهداری از این محصول به طرز شگفت انگیزی آسان است. امکان تمیز کردن آسان با استفاده از یک دستمال IPA در ناحیه آسیب دیده. تمیز کردن بهتر با نسخه‌های دیگر فناوری مانند شیشه‌های هوشمند چند لایه ساده است ، که به طور کامل لایه PDLC فعال را در داخل 2 قطعه شیشه سخت قرار می‌دهد و محافظت بیشتری از محصول در محیط‌هایی با سطح رطوبت بالا یا سایر موارد بهداشتی و ایمنی ارائه می‌کند. نگرانی هایی که ممکن است با شیشه های معمولی همراه باشد.سهولت استفاده و نگهداری آن را به راه حلی ایده آل برای حفظ حریم خصوصی برای بسیاری از برنامه ها تبدیل می کند.

 

3. عبور نور

در حالی که پارتیشن شیشه ای هوشمند البته یک راه حل حفظ حریم خصوصی است، این بدان معنا نیست که حریم خصوصی برابر با تاریکی است - در بسیاری از برنامه های حریم خصوصی، حریم خصوصی مورد نیاز است در حالی که خاموشی کامل لازم نیست. پارتیشن شیشه ای هوشمند راه فوق العاده ای برای مبارزه با این موضوع ارائه می دهد.

در ارائه حریم خصوصی کامل بدون مسدود کردن کامل نور بیرون در دفاتر ، خانه ها ، فروشگاه های خرده فروشی و بسیاری از محیط‌های دیگر وقتی شیشه‌شان خاموش است، می‌توان از حریم خصوصی کامل برخوردار بود. در نور روز، به دلیل نحوه عملکرد این فناوری، مقداری نور همچنان به داخل شیشه نفوذ می کند بدون اینکه امکان دید از طریق آن وجود داشته باشد و بسته به جایی که شیشه نسبت به خورشید در آن نصب شده است، نور کمی  به شیشه وارد می شود و مانند آن عمل می کند. یک منبع نور طبیعی، بدون انرژی و ملایم برای خود اتاق.

برای یک محیط اداری یا خانه، این قرار گرفتن در معرض نور طبیعی می تواند اهمیت فوق العاده ای برای خلق و خو داشته باشد. با این حال، این فقط روحیه ساکنین نیست که باید روی آن تمرکز کنیم. صاحبان کسب و کار در حال حاضر به مزایای نور طبیعی برای بهره وری در یک محیط تجاری توجه کرده اند، اما در ازای حفظ حریم خصوصی می توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد. با پارتیشن شیشه ای هوشمند، این مشکل نه تنها با ارائه بهترین‌ها هنگام خاموش شدن، بلکه با یک سطح قابل تغییر از حریم خصوصی حل می‌شود، زیرا می‌توان شیشه را در هر لحظه به حالت شفاف تغییر داد تا کارمندان در حداکثر روز استفاده کنند. نوری که شیشه هوشمند قابل تعویض، ارائه می دهد.

 

4. حریم خصوصی

حفظ حریم خصوصی در قلب این فناوری قرار دارد، بنابراین منطقی به نظر می رسد که به عنوان یکی از مزایای شیشه هوشمند قابل تعویض، نسبتاً در لیست بالا باشد. برنامه های کاربردی آشکار (و برخی نه چندان واضح) هر روز در حال افزایش هستند و امکان استفاده از این فناوری باورنکردنی را در مکان هایی  که حتی ما هرگز انتظار نداشتیم، فراهم می سازند. با این حال، در حالی که دیدن پارتیشن شیشه ای هوشمند در برنامه‌های غیرمعمول و جالب هیجان‌انگیز است، استفاده‌های روزمره از این فناوری است که ما را به ماموریت خود در دسترسی بیشتر به حریم خصوصی قابل تغییر نزدیک‌تر می‌کند.

با توجه به اعتبار شگفت‌انگیز حریم خصوصی، شیشه هوشمند برای استفاده در انواع برنامه‌های حفظ حریم خصوصی، از نمایشگرهای پنجره برای خرده‌فروشی لوکس گرفته تا پارتیشن‌های اداری برای حفظ حریم خصوصی اتاق جلسه ، شگفت‌انگیز است.

 

5. تطبیق پذیری

با در نظر گرفتن همه این جنبه‌ها، می‌توان شک کرد که چگونه پارتیشن شیشه ای هوشمند می‌تواند بهتر شود، به‌ویژه اینکه بدانیم حفظ حریم خصوصی، به عنوان مزیت پارتیشن شیشه ای هوشمند، قبلاً به عنوان یک نکته مطرح شده است. با این حال، یک مزیت عمده در این فناوری وجود دارد که ما تا کنون تنها در این مقاله به آن اشاره کرده ایم. این همه کاره بودن آن است.

گزینه های محصول زیادی در فناوری شیشه هوشمند وجود دارد که تقریباً تضمین می کند که راه حلی برای شما وجود دارد. شیشه‌های هوشمند به لطف اینکه بخشی از Pro Display Group هستند، بزرگترین و موثرترین محصولات شیشه‌های هوشمند را به خود اختصاص می‌دهند و امکان ترکیب‌های فن‌آوری خارق‌العاده‌ای را فراهم می‌کنند که باعث ایجاد محصولات جدیدی می‌شود که شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیز است.

یک صفحه نمایش پروجکشن شیشه ای هوشمند تجسم این همکاری است که فناوری Switchable را از یک راه حل ساده برای حفظ حریم خصوصی به نمونه ای از یک صفحه نمایش چند منظوره تبدیل می کند، مخاطبان را درگیر می کند و در صورت عدم استفاده به شیشه شفاف باز می گردد. این محصول از تخصص PDLC از Intelligent Glass، درخشندگی طرح ریزی را از Pro Display و تعامل  را از InTouch می گیرد .

 

6.نمایشگر مات با صفحه نمایش شیشه ای هوشمند قابل تعویض لمسی تعاملی

با این حال، همانطور که قبلاً بحث کردیم، پارتیشن شیشه ای هوشمند، ساده است و اغلب برخی از محصولات ساده‌تر واقعاً مؤثر هستند. نمونه خوبی از این موضوع را می‌توان در پنل‌های درب شیشه‌ای هوشمند مجموعه پارتیشن ساز یافت ، که یک پنجره خصوصی شیشه‌ای هوشمند را در درب ارائه می‌دهد که دکمه فشاری دارد وبا باتری کار می‌کند، و آن را به یک منبع برق مستقل تبدیل می‌کند.

7.پنل دید درب قابل تعویض

به طور کلی، هر چه لایه فعال PDLC در محصول محافظت بیشتری داشته باشد، کاربردهای آن بیشتر است. برای مثال شیشه‌های هوشمند چند لایه را در نظر بگیرید. از آنجایی که این محصول در 2 تکه شیشه سخت قرار گرفته است، برخلاف فیلم هوشمند قابل تعویض، می‌توان از آن در اتاق‌های مرطوب و اتاق‌های دوش استفاده کرد و حریم خصوصی را برای حمام و سایر کاربردهایی که مستلزم سطوح بالای رطوبت هستند، ارائه می‌کند. به همین ترتیب، یک واحد شیشه دوجداره هوشمند را می توان در پنجره های خارجی و به عنوان مثال، درهای دو جداره ، درهای کشویی یا هر کاربرد شیشه ای خارجی دیگری که ممکن است به عایق کاری نیاز باشد، اعمال کرد.

با این وجود، ساده‌ترین پاسخ اغلب مؤثرترین است و در این مورد، فیلم هوشمند قابل تعویض همه‌کاره‌ترین محصول شیشه‌های هوشمند است. به عنوان ویژگی اصلی این محصول، فیلم هوشمند قابل تعویض را می توان به دلیل لایه خود چسب آن بر روی اکثر سطوح شیشه ای شفاف یا Perspex اعمال کرد ، اما برای کاربردهایی که برای یکپارچه سازی نیاز به لایه فعال PDLC دارند، شیشه هوشمند حتی یک فیلم شیشه ای هوشمند نیز ارائه می دهد. به عنوان یک نتیجه از این تطبیق پذیری، ما شاهد استفاده از فناوری Switchable در برخی از نوآورانه ترین مکان های قابل تصور، از کیف های دستی گرفته تا گاراژ ماشین های فوق العاده و اخیراً، پله ها بوده ایم .

حتی چشمگیرتر از آن گزینه های مختلف شیشه ای است که پارتیشن ساز می تواند با تولید فناوری شیشه هوشمند بر روی  انواع مختلف شیشه ارائه دهد. در سال‌های اخیر، شیشه‌های هوشمند حتی این طیف از محصولات تخصصی را گسترش داده‌اند تا شیشه‌های هوشمند خمیده و برای پروژه‌های بزرگ‌تری که به آن نیاز دارند، پانل‌های شیشه‌های هوشمند عظیم با اندازه‌های 1800×4000 میلی‌متر را شامل شود.

 

خرید پارتیشن شیشه ای هوشمند

شما می توانید بهترین پارتیشن شیشه ای هوشمند را در مجموعه پارتیشن ساز پیدا کنید. برای اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند مشاوران ما در مجموعه، آماده ارائه راهنمایی های لازم هستند.