مدل های متنوع چیدمان لیوان در کابینت

همه‌ی ما در آشپزخانه، تعداد زیادی لیوان و فنجان داریم و اگر با نگاه تیزبینانه‌تری به درون کابینت‌هایمان بنگریم . ممکن است با انواع لیوان ، فنجان ، استکان و حتی نعلبکی و زیر لیوانی مواجه شویم که مدت‌ها از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم . برخی دیگر، مخصوص جشن‌ها و میهمانی‌ها هستند و فقط در موارد خاص از کابینت‌ها بیرون می‌آیند. بهتر است کمی خلاق باشید و برای چیدمان لیوان درون کابینت از الگوها و مدلهای مختلف و متعددی استفاده کنید . 

چیدمان برعکس فارغ از مکانی که قرار است لیوان و فنجان‌ها را قرار دهید، باید بدانید که برای ایجاد جلوه زیبا کافی است لیوان‌ها را به صورت برعکس بچینید یا به شکل مستقیم درون کابینت قرار دهید. بهتر است قبل از نصب لیوان از محکمی فضا اطمینان حاصل کنیم . 

 برخی از خانم‌های کدبانو برای چیدمان لیوان در کابینت ترجیح می‌دهند تا لیوان‌ها را به شکل برعکس درون کابینت قرار دهند، چرا که معتقدند این کار باعث کاهش گرد و غبار به درون لیوان می‌شود. یک نکته قابل بیان در زمان چیدمان لیوان در کابینت این است که اگر لیوان‌ها به خوبی خشک نشده باشند . برعکس قرار دادن لیوان درون کابینت به دلیل عدم جریان هوا می‌تواند یک محیط عالی برای رشد باکتری‌ها باشد.

Image for post
Image for post

نصب استند طبقاتی اگر به سراغ فروشگاه‌های لوازم آشپزخانه یا پلاسک بروید، با انواع استندهای طبقاتی وسایل آشپزخانه اعم از استندهای لیوان مواجه خواهید شد. استفاده از ارگانایزر یا استندهای طبقاتی لیوان باعث می‌شود که بتوانید لیوان‌ها یا فنجان‌ها را به طور مرتب و منظم در کابینت‌ها بچینید. برخی ازین ارگانایزرها، ارتفاع کابینت را به چند ردیف تبدیل می‌کند و باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانید لیوان‌ها را سازماندهی کنید . 

استندهای طبقاتی که معمولا از جنس چوب یا فلز و یا حتی پلاستیک فشرده هستند، باعث می‌شوند که بتوانید از فضای اضافی بالای لیوان‌ها یا بشقاب‌ها به نفع چیدمان لیوان‌ها یا فنجان‌ها استفاده کنید

بهره گیری از دیوار بهتر است با دقت بالا تمام فضاهای آشپزخانه را بررسی کنید و از این طریق هیچ فضای پرت ای نخواهید داشت . اگر قسمتی از دیوار آشپزخانه شما خالی و بی استفاده است میتوانید از آن فضا برای قرار دادن فنجان و لیوان استفاده کنید . به طور مثال در مکانی که قهوه ساز و نیز چایی ساز خود را قرار داده اید می توانید با استفاده از برچسب های خاص دیوار فنجانی ایجاد کنید . 

با رعایت همین اصول ساده میتوانید استکان های خود را در دم دست خود قرار دهید . یکی از راه های که میتوان لیوان دم دستی را با نظم بیشتری چیدمان کرد استفاده از استند است . با استفاده از استند های کوچک و یا خود دیوار می توانید لیوان را به بهترین شکل ممکن چیدمان و دکوراسیون کنید . 

این عمل باعث میشود به لیوان های خود دسترسی داشته باشید و هیچگاه به سمت اشکاف نروید . به طور کلی این عمل نظم خاصی را به کابینت ها میدهد و از این طریق حس بهتری را از محیط اطراف خود دریافت میکنید . شلف اگر فضای آشپزخانه ی شما کوچک است بهترین ایده برای طبقه بندی و نظم دهی به لوازم و وسایل تان شلف ها هستند، حتی می توانید از فضای زیر شلف ها برای چیدمان لیوان و فنجان خود استفاده نمایید، کافی است برای این منظور همانند تصویر از یک میله و قلاب های S شکل استفاده نمایید و همیشه لیوان و فنجان خود را دم دست داشته باشید.