مدل های زیبای آبنما در ویلا های لوکس

آبنما و گردش آب در آن انرژی منفی را از بین می‌برد و انرژی‌های مثبت را احیا کرده و تحریک می‌کند . انواع مختلفی از آبنما وجود دارد ، از این رو شمام یتوایند مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید . به طور کلی عنصر آب جایگاه اساسی و موثری در زیباسازی محیط های طبیعی از گذشته تا کنون داشته که این زیبایی تنها ظاهری نبوده و بعلت خواص مثبتی که در ماده وجود دارد نیز احساسات مثبت و ویژه ای به اطراف و انسان القا میکند . شما قادر هستید از الگو های مختلف چراغ دکوراتیو برای افزایش زیبایی انواع آبنما استفاده کنید .

Image for post
Image for post

آبنما در تعریف عامیانه به مجموعه فواره و آب راکد یا متحرکی که باعث زیبایی پارک، میدان و فضای سبز شود ، گفته می شود . به طور کلی این وسبیله یکی از بهترین ساختار های برای افزایش زیبایی فشا است . آبنما در فضای سبز با ایجاد صدای آب، افزون بر زیبایی فوق العاده و ایجاد آرامش، در تلطیف و پاکیزه سازی هوا نیز بسیار مؤثر بوده بنابراین از آبنما در مراکز پرجمعیت شهرهایی که دارای آلودگی هوا هستند و کلان شهر ها می باید بیشتر استفاده کرد. در ادامه انواع مدلهای مختلف آبنما را برای شما شرح میدهیم . با ما همراه باشید .

 

آبنمای تونلی 

در آبنمای تونل آبی که بسیار زیباست، آب از نازل ها چنان دقیق و محاسبه شده پرتاب می شود; که به نظر می رسد آب از داخل یک شلنگ عبور می کند; و هرگز افرادی که از زیر آن عبور میکنند خیس نمی شوند، که در این شیوه از نازل جامپینگ جت استفاده می شود. به طور کلی از نور پردازی خاصی برای اجرا و نیز پیاده سازی آن استفاده میکنند . شما میتوانید این سبک آب نما را در هر محوطه ای پیاده سازی و اجرا کنید . 

آبنما خانگی 

در هنگام خرید آین نوع آبنما حتما از بی صدا بودن موتور آبنما و قابلیت تعمیر و نظافت آن اطمینان حاصل کنید. در حال حاضر در بازار بسیاری از نمونه های بی کیفیت و پر سروصدا وجود دارند که از لحاظ طول عمر نیز به هیچ عنوان مناسب نیستند; و بعداز مدت کوتاهی کار کردن نیاز به تعمیر پیدا می کنند. اصولا بهترین جا جهت قرار دادن آبنمای خانگی، در ضلع شرقی، جنوب شرقی، و شمال خانه است. سعی کنید از قرار دادن آبنما در مناطقی نزدیک به شومینه، که محل تسلط آتش بر محیط است جدا خودداری نمائید . تا جای امکان آبنما را در محیط اتاق خواب قرار ندهید . طبق دانش فنگ شویی وجود هر گونه وسیله آبی در اتاق میتواند تنش شما را افزایش میدهد .

 این آبنماها تمامی زیباییهای یک آبنمای موزیکال را دارد ، ولی به لحاظ محدودیت‏های مکانی، فاقد موسیقی می باشد. مکان استفاده این نوع آبنما بیشتر در اماکن مذهبی یا مکانهای عمومی که پخش موسیقی در آنها امکان پذیر نیست ، می باشد. حرکات موزون و رقص نور در آب جذابیت زیادی را به این آبنماها می‏ بخشد. این آبنما‏ها هم در روز و هم در شب مخاطبان خاص خود را دارند .

 

تایپ آبنمای مدرن

 آبنمای مدرن با ایجاد صدای دلنشین آب به همراه ترکیبی متناسب با نور، بهره گیری از دکوراسیونی مدرن در گوشه ای از محل کار، و یا زندگی شما را مسیر می سازد. در طراحی این قبیل آبنماها هیچگونه آبریزش به بیرون مخزن را مشاهده نخواهید کرد. همچنین مخزن آبنماها صد در صد آب بند بوده و هیچگونه امکان نشت آب وجود ندارد. اگر به دنبال الگوهای خاص آبنما است بهتر است این سبک را انتخاب کنید ، به طور کلی این مدل حرکت آب را زیباتر نشان میدهد .

 طراحی آبنمای مدرن می تواند به صورت موزیکال، هوشمند، شیشه ای، حبابی، فواره ای و … باشد; که با توجه به سلیقه افراد و در نظر گرفتن محدودیت ها، یکی از انواع این نوع آبنماها، طراحی و اجرا خواهد شد. آبنمای موزیکال در آبنمای موزیکال آنچه مهم است حرکات موزون آب با صوتی است که پخش می شود و این صوت هر صدایی می تواند باشد ، مانند صدای اذان و قرآن، موسیقی آرام یا هر گونه موسیقی کوبنده و تند و یا افکت های صداهای مختلف . در گذشته برای این نوع آبنماها هر موسیقی به صورت جداگانه برنامه نویسی می شد ، تا حرکات آب با موسیقی مطابقت داشته باشد، اما در تکنولوژی جدید برنامه نویسی ها دقیق تر و کلی تر شده است، به طوری که حرکت آب با هر موسیقی خود را به درستی تطبیق می دهد و نیازی به برنامه نویسی جداگانه برای هر نوع موسیقی خاص نیست .