روش ها و الگوهای ایجاد نظم در آشپزخانه

سلام خدمت دوستای گلم در این مطلب که جمع آوری شده میخوایم روش های ایجاد نظم در آشپزخانه رو براتون بگم ، با ما همراه باشید .

شاید شما هم دیده باشید اغلب اشخاص برای تزیین و چیدمان آشپزخانه خود اهمیت قائل نیستند و برای چینش صحیح در این فضا وقت نمی گذارند .

 آشپزخانه مکانی است که همه روزه بصورت مکرر از آن استفاده می کنیم . دقت کنید  به طور کلی اگر تجهیزات و وسایل آشپزخانه دارای نظم نباشند حس بدی را به شما منتقل می کنند .

 لازم است فکری برای سر و سامان دادن به آن داشته باشیم و به این فضا یک نظم خاصی بدهید . شما بایستی آشپزخانه خود را به صورتی بچینید که حس خوبی را به شما منتقل کند . برای اجرا و چیدمان آشپزخانه خود وقت بگذارید و از هر فضا دقیق و اصلی استفاده کنید . توجه کردن به این موضوع از شلوغ شدن آشپزخانه جلوگیری می کند

Image for post
Image for post

بهره گیری از انبار برای نظم بخشیدن به محیط آشپزخانه بهتر است از هیچ فضایی غافل نشویم و به صورت اصولی از فضا ها استفاده کنیم . شما می توانید از چند سبد استفاده کنید و از این طریق به وسایل خود نظم دهید . بهتر است کمی خلاق باشید و از تجهیزات پیرامون خود استفاده کنید . 

برای کاهش هزینه های خود بهتر است وسایل و تجهیزات قدیمی خود را بردارید و با استفاده از پارچه و چند دستمال فانتزی آنها را تزیین کنید . به طور کلی با استفاده از این تجهیزات قادر هستید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید . ظروف در دار برای نظم بخشیدن به آشپزخانه خود می‌توانید از چند ظرف در دار استفاده کنید .

 این تجهیزات محیط کاری در آشپزخانه را منظم می کند و حس خوبی را به شما انتقال می دهند . شما می توانید از چند درب دار در اندازه مختلف استفاده کنید . بهتر است بر روی هر باکس برچسب بزنید . قادر هستید برای هر متریال خود از این محصول استفاده کنید .

 برای کاهش هزینه های خود بهتر است از تجهیزات پلاستیکی استفاده کنید . به طور کلی برای خرید این تجهیزات نیاز نیست وجه زیادی را پرداخت کنید . یک راهکار ساده‌ی دیگر آن است که از شیشه‌های مربا که یک شکل و یک اندازه هستند استفاده کنید .

بهتر است برای افزایش آرامش و حس خوب خود از تجهیزات هوشمند و جدید استفاده کنید . بجای اینکه همه قابلمه ها و ماهیتابه های خود را در یک کمد عمیق قرار دهید که در صورت نیاز به پیدا کردن یک ماهیتابه خاص این موضوع به یک کابوس تبدیل شود ، تعویض یک کمد را با یک کشو هوشمند انتخاب خوبی است . این کشوی هوشمند فضای بیشتر را در اختیار شما قرار میدهد . 

با این کشو ها شما حس بهتری نیز دارید و از فضای خود بهترین بهره را می برید . بهره گیری از فضا خالی کابینت از فضاهای خالی کابینت ها به صورت دقیق استفاده کنیم . جالب است بدانید اگر کابینت های شما نیز پایه دار است شما می توانید از فضایی زیر کابینت های خود استفاده کنید و از طریق تجهیزات خود را منظم کنید . وسایلی که مربوط به مهمانی هستند و دارای جعبه هستند در این فضا قرار دهید . چیدمان اصول محیط آشپزخانه شما را خاص تر می کند .

 به طور کلی بهتر است ابتدا وسایل خود را جدا سازی و مشخص کنید ، سپس وسایل دم دستی را درون کابینت قرار دهید و الباقی را در فضای زیر کابینت . تغییر محل ماشین لباس شویی شاید فکر کنید آشپزخانه محل واضحی برای قرار دادن ماشین لباسشویی است . اما در قاره اروپا ، آن را در حمام خود قرار می دهند تا از فضا استفاده کنند . بنابراین اگر برای فضا گیر کرده اید ، لباسشویی خود را به جای دیگری منتقل کنید . اگر حمام شما به همان اندازه نوجوان است ، ممکن است بتوانید آن را در کمد زیر پله ها قرار دهید .

 از طرف دیگر ، اگر ماشین لباسشویی و خشک کن جداگانه دارید ، می توانید آنها را در آشپزخانه و نیز خارج از آن نگه دارید . بهتر است آنها را روی یک کمد قرار دهید . ماشین را از چشم پنهان کنید ، فضا را ذخیره می کند و با این کار از فضا بهتر بهره ببرید .