دکوراسیون و زیباسازی اتاق مطالعه کودکان 

Image for post
Image for post

آیا فرزندان دلبند شما از انجام تکالیف متنفر و بیزار هستند؟ 

در جواب این سوال باید گفت که تکالیف می تواند یک فعالیت خسته کننده برای ذهن های کوچک کودک شما باشد . در این مواقع ،  این هنر خلاقانه و تکنیک جدید شما است که کودکان دوست داشتنی خود را به مطالعه ترغیب کنید . مطمئنا همه ی شما مادران گرامی می دانید که ایجاد یک فضای مطالعه جذاب ، مفرح، سرزنده و راحت نه تنها برای مطالعه مفید و حیاتی است، بلکه حال روحی کودکان شما را شاد و سرحال و درنهایت خوشحال می کند . 

دقت نمائید که برای طراحی و دیزاین این محیط دلچسب و رمانتیک ، باید وقت کافی بگذارید و الگو های مختلف و به روز دکوراسیون محیط را با دقت بررسی کنید ، لذا توجه کردن به این موضوع حس خوب و خوشایندی را به کودکان شما منتقل می کند .  

دکوراسیون خاص و زیبای اتاق مطالعه کودکان 

Image for post
Image for post

دکوراسیون اصلی اتاق مطالعه 

ناگفته نماند که تمام آن چیزی که بچه های کوچکتر به آن نیاز دارند یک میز و یک صندلی و مقداری فضا برای مرتب کردن کتاب ها، اسباب بازی ها و لوازم التحریرشان است. در حقیقت نکته مهمی که در اینجا وجود دارد ، اینست که این فضا متعلق به آنها باشد تا احساس مالکیت پیدا کنند . قائدتا بهتر است برای انتخاب و گزینش هر کدام از این کالا ها ، نظر کودک خود را بپرسید  و از او در این باره نظر بخواهید  ، همچنین لازم است که پس از اتمام کار ، مسئولیت کنار گذاشتن کتاب‌ها و تمیز کردن آن‌ها را به عهده ی خودشان بسپارید و آنها را در انجام دکوراسیون و طراحی مشارکت دهید .

ایجاد فضای مناسب برای دکوراسیون اتاق مطالعه 

مهم است که بدانید ، برای این بخش باید کامل وقت بگذارید و سر سرکی از آن گذر نکنید . به عنوان مثال ؛ تخته سیاه  را تعبیه کنید و اجازه دهید هر آنچه در ذهن خود دارد را بر روی این تخته که متعلق به خودش است ، یادداشت کند . خوب است که تا جای امکان از تجهیزات ریز و کوچک برای دکوراسیون و خاص تر کردن اتاق مطالعه کودک خود استفاده کنید ، زیرا این تجهیزات خاص ، محیط فعالیت و کار کودک شما را چندین برابر افزایش می دهند . همچنین می توانید برای جذابیت بیشتر اتاق مطالعه کودکان از الگوهای مختلف رنگ آمیزی دیوار خانه استفاده کنید و به بهترین شکل آن را طراحی و پیاده سازی کنید .

نور کافی برای دکوراسیون اتاق مطالعه 

این نکته مهم را هرگز فراموش نکنید که فرزندان شما به نور کافی نیاز دارند تا بتوانند با تمرکز کافی مطالعه کنند ، دقت کنید که قرار دادن میز در مقابل پنجره ای که نور طبیعی را وارد می کند ، ایده بسیار خوبی است ، اما باید حواستان باشد و مطمئن شوید  که منظره ی بیرون بیش از حد حواس کودک شما را پرت نمی کند . بهتر است از یک چراغ رومیزی برای افزایش نور اتاق خواب کودک خود استفاده کنید . مسلما این فضای مطالعه برای نوجوانی که تکالیف خود را با لپ تاپ انجام می دهند ، بسیار مناسب و ایده آل است . در مجموع لازم است بدانید که توجه کردن به این تجهیزات نور پردازی حس خوب و شادی را به کودکان شما منتقل می کند و از خستگی آنها طی کار و مطالعه می کاهد .

بهره گیری از نظم 

توجه داشته باشید که یک فضای مطالعه بدون درهم و برهمی ، می تواند به کودک شما انگیزه و روحیه دهد و دقت او را افزایش دهد . بنابراین باید از تجهیزاتی استفاده کنید که از هرگونه هرج و مرج و شلوغی نیز جلوگیری کند . در کل باید بدانید که رنگ‌های ملایم ، فضای ذخیره‌سازی کافی و فضای کاری منظم و مرتبی را در اختیار کودکان دلبند شما قرار می دهد . یادتان باشد که باید برای انتخاب و گزینش هر کدام از این آیتم ها وقت بگذارید و حوصله کنید .