تاثیرات رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی منزل شما !

با استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون و چیدمان خانه قادر هستید محیط زندگی خود را زیبا تر کنید . طلایی رنگ بسیار برجسته و چشم نوازی است. جای تعجب نیست که رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود. هر چند باید مراقب بود زیرا اگرچه رنگ طلایی بسیار شیک است و فضای داخل را منحصر به فرد جلوه می‌دهد اما استفاده بیش از حد از آن می‌تواند ناخوشآیند باشد. 

ترکیب رنگ طلایی و خاکستری در دکوراسیون
ترکیب رنگ طلایی و خاکستری در دکوراسیون
ترکیب رنگ طلایی و خاکستری در دکوراسیون

در کنار رنگ طلایی میتوانید برای ایجاد نمای بهتر میتوانید از چراغ های دکوراتیو استفاده کنید . ویژگی های رنگ طلایی برای دکوراسیون رنگ طلایی معمولاً با ثروت و رفاه همراه است و همچنین اغلب با دانش، خرد و آرمان‌های برتر مرتبط است. در طراحی داخلی، رنگ طلایی با ظرافت و زنانگی همراه است. 

به غیر از طلایی کلاسیک، این رنگ در انواع دیگر مانند رزگلد نیز وجود دارد. رنگ طلایی متعلق به رنگ‌های خاص است، به این معنا که با ترکیب رنگ‌های دیگر مختلف نمی‌توان آن را ایجاد کرد؛ اما می‌توانید جلوه‌ای مشابه به دست آورید که این رنگ کرم یا بژ خواهد بود.

Image for post
Image for post

 رنگ طلایی همیشه نقش اصلی را در فضای داخلی ایفا کرده‌ است. طلایی نماد قدرت، موفقیت و تجمل است و در بسیاری از فرهنگ‌ها بخش مهمی از دکوراسیون داخلی مدرن و لوکس بوده است. رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن بسیار خوب ظاهر می‌شود زیرا نمادی از گرما و قدرت است. به گفته استادان قدیمی فنگ شویی چینی، طلا دو گروه متفاوت از فلزات، قلع، سرب و آهن را با جیوه، مس و نقره متحد می‌کند و از انرژی فوق العاده‌ای برخوردار است که می‌تواند تحریک کننده باشد و انرژی و تغییرات چشمگیری را ایجاد کند.

 رنگ طلایی در دکوراسیون رنگ طلایی یکی از محدود رنگ‌هایی است که قادر است به طیف گسترده‌ای از رنگ‌های دیگر انطباق پیدا کند. به عبارت بهتر، این‌که چه رنگ‌هایی را قبل از این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل‌تان استفاده کنید و یا حتی کدام سبک دکوراسیون را برای زیباسازی محیط داخلی خانه خود برگزیده‌اید، هیچ تاثیری روی نتیجه استفاده از رنگ طلایی ندارد. در صورت تمایل به استفاده از  این رنگ ، انتخاب برای شما گسترده خواهد بود همچنین امکان انتخاب سبک‌ها و رنگ‌ها باز را خواهید داشت . 

Image for post
Image for post

 

با این حال، به این نکته نیز باید توجه داشت که رنگ طلایی، علیرغم تمام انعطاف‌پذیری‌ها و زیبایی‌هایی که دارد، هنگام رسیدن به دکوراسیون داخلی، مستلزم در نظر گرفتن برخی الزامات و ملاحظات هنری و ریزه‌کاری‌های مهم است. این رنگ، به راحتی با همه سلیقه‌ها، سبک‌های دکوراسیون و طیف‌های رنگی هم‌خوانی پیدا می‌کند اما مشروط بر این که بتوانید آن را در جای مناسب، به اندازه کافی و نیاز و هم‌چنین در تن مناسبش انتخاب و استفاده کنید.

 برای درک بهتر این موضوع، احتمالا خانه‌های ایرانی سیاری را دیده‌اید که پر شده‌اند از کتیبه‌های طلایی، سرویس‌های مبلمان طلایی و اکسسوری‌های طلایی که فضا را واقعا خسته کننده کرده‌اند. برای رهایی از این خسته کننده بودن، کافی است الزامات زیر را رعایت کرده و اصل ظرافت را در مورد استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی منزل‌تان به اجرا درآورید. خصوصیات رنگ طلایی از نظر فنگ شویی ایده‌های مدرن دکوراسیون داخلی که شامل رنگ‌های طلایی است، همچنان نمادی از ثروت، رفاه و موفقیت هستند .

 استادان چینی فنگ شویی می‌گویند رنگ‌های طلایی، انرژی طلا را به خانه‌های مدرن و تزیینات داخلی فنگ شویی وارد می‌کنند و ثروت را به خود جلب می‌کنند. آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که طلایی را به دکوراسیون مدرن اضافه کرد تا فضا قدرت خود را نشان دهد. استفاده از رنگ طلایی در قسمت‌های خاصی از خانه، تغییرات مثبتی را به ارمغان می‌آورد. تزیینات طلایی در قسمت‌های شمالی و غربی خانه، جریان انرژی را افزایش می‌دهد و باعث جذب پول می‌شود. یک نوار طلایی تزیینی را می‌توان در قسمت جنوب شرقی خانه قرار داد .

 نوار طلایی روی قایق یا قایق بادبانی نیز نمادی از سفر موفق است. طلا یک فلز قوی و نشانی از خورشید است که انرژی خود را متمرکز می‌کند، ذهن را شفاف کرده و به دیدن روش‌های بهتر برای انجام برخی کارها کمک می‌کند. قدرت طلا بدن را بیدار می‌کند، همه سیستم‌ها را فعال می‌کند و به افراد انرژی می‌دهد .

 رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن به ایجاد یک اثر هیجان انگیز و شاد، بهبود حافظه و کمک به یافتن راه حل‌های بهتر برای همه مشکلات کمک می‌کند. استادان چینی فنگ شویی باستانی معتقد بودند که رنگ‌های طلایی و تزبینات خانه ماهیچه‌های قلب را تقویت کرده و عملکرد و استقامت بدن را بهبود می‌بخشند .

 وسایل طلایی و جواهرات ساخته شده از طلا به کاهش فشار خون و بهبود خلق‌وخو کمک می‌کنند و با افسردگی مبارزه خواهند کرد. دیزاین خانه با رنگ طلایی اعتدال؛ راز رنگ طلایی است، در این میان لوازم جانبی که به زیبایی فضای داخلی را تزیین می‌کنند حائز اهمیت خواهند بود. شما فقط به چند عنصر کوچک نیاز دارید تا نتیجه خوبی بگیرید. گلدان‌های تزیینی و جاشمعی‌های طلایی رایج‌ترین دکور وسایل برای دکوراسیون مدرن هستند. هر یک از گلدان‌ها می‌توانند کمی متفاوت به نظر برسند. شما می‌توانید ظروف مینیمالیستی یا گلدان‌های طرح‌دار بلند را انتخاب کنید .

 آن‌ها در یک فضای خانگی یا اداری مدرن عالی به نظر می‌رسند. همچنین اگر جاشمعی طلایی را انتخاب می‌کنید، می‌توانید فضای داخلی خانه را کاملاً تغییر دهید .

 چنین تزییناتی در انواع مختلفی از طرح‌ها موجود هستند، بنابراین در پیدا کردن وسایل مورد علاقه خود مشکلی نخواهید داشت. اگرچه اشکال ساده برای مدت طولانی رواج داشته‌اند اما مدل‌هایی را انتخاب کنید که ظاهر برجسته و مهمی دارند. چنین وسایلی مطمئناً به فضای داخلی شخصیت می‌بخشند .

 دکوراسیون و نور پردازی با طلایی بسیاری از صاحبان خانه لوسترها را فقط یک عنصر کاربردی می‌دانند که نور کافی را در فضای داخلی فراهم می‌کند، اما چنین محصولاتی چیزی فراتر از نورپردازی هستند، مخصوصاً اگر از رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن استفاده کنند. در چنین حالتی، لوسترهای طلایی می‌توانند به عنصر اصلی تزیینی فضا تبدیل شوند.

 لوسترها نه تنها فضا را روشن می‌کنند بلکه دکوراسیون داخلی را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. بنابراین، این مهم راه حلی مناسب برای فضای داخلی کوچک است. از آنجا که اتاق نشیمن بهترین مکان یک خانه است ،  در این فضا معمولاً لوسترهای طلایی انتخاب مناسب‌تری هستند. لوسترهای بزرگ و پر چراغ که در زیر سقف آویزان شده‌اند، یکی از جدیدترین روندهای طراحی داخلی هستند . استفاده از رنگ طلایی برای چیدمان خانه در عناصری مانند میز و صندلی از رنگ طلایی استفاده کنید. آن‌ها برای دکوراسیون داخلی مدرن بسیار مناسب هستند، حتی اگر دکوراسیون به سبک صنعتی تزیین شده باشد. در مورد میزها می‌توانید از رومیزی‌های طلایی مینیمالیستی روی یک میز ناهارخوری مشکی استفاده کنید.

 چنین مبلمانی توجهات را به خود جلب می‌کنند و ظاهری لوکس به فضای داخلی می‌دهند. همچنین، می‌توانید رومیزی طلایی را برای میزها و صندلی‌ها به رنگ عسلی انتخاب کنید. آینه طلایی برای دیزاین خانه آینه‌ها در طراحی حمام یا داخل راهرو یک ضرورت مطلق هستند. آن‌ها همچنین اغلب در اتاق نشیمن، معمولاً روی کمد یا میز کنسول ظاهر می‌شوند. آینه نه تنها یک لوازم جانبی کاربردی است که به لطف آن می‌توان به خود نگاه کرده و ظاهر خود را مرتب کرد . 

به همین دلیل، بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که آینه‌های تزیینی با قاب‌های طلایی را خریداری کنند. آینه تنها عنصر در دکوراسیون دیوار نیست که می‌توانیم در طراحی داخلی خانه از آن استفاده نماییم. پوسترها، تصاویر و ساعت‌ها نیز عالی هستند. کاشی‌های دیواری به رنگ طلایی می‌توانند فضای حمام و سرویس بهداشتی را متمایز نشان دهند .