آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی منزل

آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی منزل + سبک های آن 

در این مقاله قصد داریم در رابطه با دکوراسیون داخلی و سبک های پرطرفدار و دوست داشتنی آن صحبت کنیم .

در واقع باید دانست که طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، دقیقا همان هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است که می تواند با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و صمیمانه در فضای خانه همراه باشد و محیط چشم نوازی را برای ساکنان خانه فراهم آورد . علی الخصوص در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست و اصولی دکوراسیون داخلی منزل ، می‌توانید این محیط را بطور دقیق بهینه سازی کنید و در نهایت با ایجاد هماهنگی مناسب و بررسی شده بین سایر اجزا و همچنین رنگ ها و وسایل، جلوه‌ ی بیشتری را مهمان خانه هایتان کنید .

 

این نکته را در نظر داشته باشید که نقل مکان به خانه های جدید همیشه برای افراد یک خانه پر از هیجان و چالش برانگیز است ، اما گاهی اوقات نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه بزرگ برای افراد آن خانه، به خصوص خانم های خانه می شود و در این مواقع شما باید تصمیم بگیرید و دقت داشته باشید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب و ایده آلی را برای خودتان و عزیزانتان به ارمغان آورید و به گونه ای طراحی دکوراسیون خانه را انجام دهید که بازتابی چشمگیر و خاصی از شخصیت و احساس و همچنین سلیقه مورد پسند شما باشد.

فراموش نکنید که علاوه بر آن در این خانه ، احساس شادی روز افزون و خوشحالی قابل توصیف و راحتی کامل داشته باشید. در اینصورت برای این کار شما نیاز دارید که نکات مهم و کلیدی را در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل مختلف از جمله : مبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی انتخاب کنید تا در هماهنگی با یکدیگر باشند دچار مشکل نشوند و با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست و اصولی در سر جای خود قرار دهید و بطور دقیق ، مرحله به مرحله همانند یک طراح داخلی حرفه ای ، کار طراحی و دیزاین منزل خود را همان گونه که تمایل دارید ، انجام دهید .

 

سبک‌ های دکوراسیون داخلی

بهتر است بدانید که هر یک از سبک های دکوراسیون داخلی، از نظر استفاده از خطوط و شکل‌ها، رنگ‌ها، متریال و مصالح و جزئیات دیگر، با یکدیگر تفاوت دارند . 

هم اکنون ما در ادامه مبحث ، لیستی از این سبک ها و ویژگی های کاربردری آن ها را بیان می کنیم :

 

1.سبک مدرن :

اکثریت شما کاربران عزیز با این نوع سبک خاص و پرطرفدار نیز آشنا هستید و تقریبا می دانید که سبک مدرن یکی از جنبش های معماری و طراحی است که در اوایل قرن 20 میلادی شکل گرفت . در این سبک استفاده از متریال‌های طبیعی، رنگ های خنثی و رنگ هایی که در طبیعت دیده می‌شود، در محیط کاربرد دارد. 

 

2. مینیمال :

دقت داشته باشید که ویژگی های بارز و مهم فضایی که به سبک مینیمال دکور شده باشد، سادگی و عدم بهم ریختگی های آن است. ناگفته نماند که این سبک بر کارایی و ضرورت استوار است و در آن نباید از مبلمان و اثاثیه غیر ضروری استفاده کرد . همچنین باید این نکته را درنظر داشته باشید که طراحی وسایل موجود در آن باید ساده و بدون جزئیات باشد و آن را به صورت مونوکروماتیک دیزاین کرد .

 

3.  کلاسیک :   

گفتنی است که بدانید و آگاه باشید که بر اساس تعریف دایره المعارف Treccani، سبک کلاسیک مجموعه‌ای از مفاهیم و قواعدی پرکاربرد و خاصی است که برگرفته از رم و یونان باستان است و در هنر، از آن به کار گرفته می‌شود . با این اوصاف ، انتظار میرود که فضای داخلی که به این سبک دیزاین و دکور شده باشد ؛ چیدمانی متقارن و هماهنگ شده ، متریال هایی با کیفیت عالی و گران قیمت، ستون محکم ، کتیبه، گچبری، مجسمه های آنتیک و لوکس، رنگ های خنثی روشن و در مجموع مبلمانی مناسب و ظریف کاری شده، داشته باشد .

 

 4. روستیک :  

در واقع در سبک روستیک از متریال های ارگانیک و طبیعی در فضای داخلی خود استفاده می‌کند. به خاطر داشته باشید که این سبک جلوه‌ ای ساده و طبیعی دارد و باید مصالحی چوبی و سنگی که در آن به کار گرفته می‌شود، خام باشد و هیچ فرآیند تولیدی و مهندسی روی آن ها انجام نگرفته باشد . همچنین توجه داشته باشید که در این سبک متریال‌های مدرن و امروزی، مانند فلز و پلاستیک، خوب است که به صورت محدود به کار گرفته شود تا دیزاین زیبایی را اجرا کنید .