تمیز کردن چوب مبل استیل

تمیز کردن چوب مبل استیل یکی از سخت ترین کارهایی ست که هر کسی در خانه اش انجام می دهد. مبل استیل بخاطر داشتن منیت کاری زیاد نسبت به بقیه سبک مبلمان، تمیز کردن چوبش سخت تر است چرا که گرد و خاک در لابلای کنده کاریهای چوب مبل استیل می نشیند و تمییز کردنش صبر و حوصله زیادی میخواهد.

ما در تیم تحریریه شرکت تولید و پخش مبل استیل پالو سانتو با نوشتن این مقاله میخواهیم شما راحت تر چوب مبل استیل خود را تمیز کنید.برای تمیز نمودن چوب مبلمان استیل یا سلطنتی خود سعی کنید برنامه داشته باشید و هر ازچند وقتی با یک دستمال نرم و تمیز عمل گرد گیری مبلمان خود را انجام دهید،اگر این کار را بکنید هیچ وقت دچار زحمت فراوان تمییز کاری نمی شوید 

تمیز کردن چوب مبل استیل

همانطور که گفته شد مبل استیل بعلت نقش و نگار و کنده کاری ظریف و زیاد تمییز کردن چوبش نسبت به بقیه مبلمان ها سخت تر است.

تمیز کردن چوب مبلمان سخت است و نیاز به صبر و حوصله دارد، مخصوصا اگر چوب مبلمان شما دارای نقش و نگار و منبت کاری باشد. تمیز کردن مبلمان دارای چند مرحله است:

گردگیری، لکه زدایی و تمیز کردن باشوینده ها

گردگیری: 

برای گرد گیری مبل از پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید، چرا که پارچه زبر و خشن بر روی چوب مبل شما خش می اندازد. اگر با پارچه خشک گرد و خاک از روی بخش چوبی مبل شما پاک نشد، می توانید پارچه را کمی مرطوب کنید و حتمن آب پارچه را بخوبی بگیرید که چوب مبلمان استیل شما آسیب نبیند.

برای تمییز کردن قسمتهایی که در لابلای منبت کاری مبل و گلهای ریز مبل است هم میتوانید از مسواکی با برس نرم و یا گوش پاکن  و یا قلمو مناسب استفاده نمایید.

هنگام گرد گیری و کلا تمیز کردن مبلمان حتمن دستکش پارچه ای بپوشید تا جای انگشتانتان بر روی چوب مبل نماند.

لکه زدایی: 

از بین بردن لکه و یا هرچیز دیگری که به چوب مبل چسبیده شده است مثل کاغذ چسب مایع شکلات و....... کار سختی است و باید کاملا بادقت و حوصله انجام گردد. هیچ وقت برای کندن چیزی که روی چوب مبل سفت شده است از وسایل نوک تیز مثل چاقو و یا موارد اینچنینی استفاده نکنید زیرا که امکان آسیب به چوب و رنگ مبل زیاد است و به احتما زیاد مبل شما مخدوش شده و رنگ آن قسمت کنده میشود.

استفاده از مواد شوینده:

همیشه موقع استفاده از مواد شیمیایی، ابتدا بروی گوشه ای از مبل که در دید نیست ان را امتحان کنید.

و بسته به نوع جنس چوب مبلمان استیل خود می توانید از پارافین (بهتر است سالی دو یا سه بار فقط استفاده کنید) و یا روغن جلا مبلمان خود را برق بیندازید. پارافین خش روی چوب را می پوشاندو مبل شما را براق میکند.