چطوری شمع وارمر بخریم؟

اگر به دنبال خرید شمع هستید اصلا این کار را دست کم نگیرید. زیرا نکاتی وجود دارد که هنگام خرید شمع حتما باید در نظر داشته باشید.

برخلاف زمان قدیم، امروزه علاوه بر شمع های تولد، شمع های متنوع دیگری تولید می شوند که کاربرد متفاوتی دارند. از شمع های وارمر گرفته تا شمع های معطر و تزئینی و….

در این مقاله نکات مهمی را ذکر می کنیم که دانستن آن ها برای خرید هر نوع شمعی ضروری است. علاوه بر آن به شما کمک می کنیم که انتخاب سالم تری داشته باشید و با توجه به نیاز خود، بهترین نوع شمع را انتخاب کنید.ماشین سازی سورا صنعت سازنده ی دستگاه شمع وارمر اماده ی خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.

 

چگونه شمع سالم تری بخریم؟

شاید الان به این موضوع فکر می کنید که شمع ها سالیان سال است که مورد استفاده انسان ها قرار می گیرند. پس چطور می توانند برای سلامتی ما ایجاد خطر کنند؟ درواقع، عناصری که برای ساخت شمع های امروزی به کار می رود کاملا متفاوت با عناصر شمع های قدیمی است و این موضوع تاثیر زیادی بر نوع کاربرد و میزان سلامتی شمع ها گذاشته است.

در ادامه نکاتی را می گوییم که به شما کمک می کند هنگام خرید، شمع سالمتری انتخاب کنید.

ترکیبات شمع

 

در زمان های قدیم شمع ها کاملا از مواد گیاهی و طبیعی درست می شدند که ممکن بود برای انسان مفید هم باشند؛ اما امروزه بیشتر مواد تشکیل دهنده آن ها شیمیایی است که بعضی از این ترکیبات برای سلامتی انسان خطرناک هستند.

یکی از موادی که در ترکیبات شمع ها دیده می شود، پارافین است. به طور کلی سوختن هرچیزی به معنای آزاد شدن یک سری گازها و ذرات ناسالم است و از آنجایی که پارافین از مشتقات نفت هست، گازهای آزاد شده از آن می توانند خطرناک باشند.

 

این ماده شیمیایی بیشتر در ترکیبات شمع های مومی دیده می شود که با مواد طبیعی دیگر مانند سبزیجات، سویا یا حیوانات درست شده اند. شما می توانید هنگام خرید ترکیبات شمع ها را بررسی کنید تا پارافین کمی داشته باشند یا کاملا از سویا درست شده باشند.

سالم ترین شمع های مومی، شمع هایی هستند که از موم طبیعی مانند موم عسل درست شده اند و هیچ گونه ترکیبات مصنوعی غیرضروری مانند رنگ های مصنوعی در آن ها به کار نرفته است.

موم عسل زمان سوختن شمع را کاهش می دهد و باعث می شود که شمع شما در طولانی مدت و بدون تولید هیچگونه دوده روشن باقی بماند.

بنابراین، مواد تشکیل دهنده شمع یکی از موارد بسیار مهم است که باید هنگام خرید درنظر داشته باشید.

 

جنس فیتیله شمع

فیتیله شمع معمولا از کتان، ترکیبات فلزی مانند قلع یا از هردوی این مواد درست شده است. در مواقعی هم فیتله ها رشته های زیادی هستند که در هم تنیده شده اند.

در بیشتر فیتیله ها ترکیب این دو مواد دیده می شود؛ اما توجه داشته باشید که شمع هایی که از فیتله کتان درست شده اند، انتخاب بهتری برای سلامتی شما هستند.از شمع هایی که عطر مصنوعی دارند دوری کنید.درواقع، بیشتر عطرهایی که در صنعت شمع سازی استفاده می شوند ترکیبات مختلف شیمیایی هستند که سوختن آن ها باعث آزاد شدن گازهای خطرناک می شود. بیشتر این عطرها از مشتقات نفت هستند، درنتیجه استفاده از آن ها پیشنهاد نمی شود.

اگر هدف شما از خریدن شمع، عوض شدن هوای خانه است و اصرار دارید که شمع شما عطردار باشد، بهتر است شمعی تهیه کنید که با استفاده از روغن های طبیعی عطردار شده باشد تا خطری برای سلامتی شما ایجاد نکند.

شمع تزئینی بخریم یا شمع معطر؟

این موضوع یکی از بزرگترین چالش های افراد هنگام خرید شمع است؛ درصورتی که تصمیم گیری در این مورد کار بسیار ساده ای است.

قبل از هرچیزی شما باید نیاز خود را شناسایی کنید. هدف شما از خریدن شمع چیست؟ آیا می خواهید از شمع برای زیبایی دکور خانه خود استفاده کنید یا عطر و کیفیت آن برای شما اهمیت دارد؟

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد استفاده تزئینی از شمع هایتان را دارید، ظاهر و قیمت آن ها را در اولویت قرار دهید. شمع های تزئینی معمولا برای تنوع در دکور خانه استفاده می شوند. این شمع ها ظاهر دلنشینی دارند اما به خاطر رنگ ها و مواد مصنوعی به کار رفته در آن ها، برای روشن کردن و استفاده مداوم مناسب نیستند.

بنابراین، اگر قصد شما از خرید شمع ایجاد نور و فضای آرامش بخش است، ظاهر شمع باید در اولویت آخر شما قرار گیرد. برای این کار شما به یک شمع باکیفیت نیاز دارید که سوختن آن فضای خانه را آلوده نکند و باعث آرامش شما شود.

چگونه کیفیت شمع را تشخیص دهیم؟

امروزه، شمع ها در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند و تنوع زیادی پیدا کرده اند؛ به طوری که انتخاب برای خریداران سخت شده است. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که ظاهر زیبای شمع به معنای باکیفیت بودن آن نیست.

در ادامه نکاتی را بیان می کنیم تا شما با ویژگی های یک شمع باکیفیت آشنا شوید.

 

زمان سوختن شمع

 

زمان سوختن شمع کاملا به ترکیبات و فیتیله آن بستگی دارد که اگر بین این دو مورد تعادل برقرار باشد، شمع به خوبی آب می شود. این زمان در بسته بندی شمع قید شده که با توجه به آن و ترکیبات نوشته شده بر روی بسته بندی می توانید کیفیت شمع را برررسی کنید. البته همیشه انتظار نمی رود که شمع دقیقا به اندازه زمان نوشته شده آب شود بنابراین مقدار کمی خطا را در نظر داشته باشید.

 

اندازه شعله شمع

 

اندازه ۱ تا ۱.۵ سانتی متر برای شعله شمع متعادل است. اگر شعله از این بیشتر باشد شمع به سرعت آب شده و باعث ایجاد دوده سیاه می شود. اگر هم شعله شمع کوچک باشد، به رنگ آبی درآمده و هیچ گرما و نور مفیدی تولید نمی کند.

 

کیفیت شمع های شیشه ای

 

هنگام خرید شمع های شیشه ای، علاوه بر کیفیت شمع، حتما به کیفیت شیشه آن هم توجه داشته باشید. این شیشه ها باید طوری ساخته شده باشند که در برابر شعله شمع در طولانی مدت مقاوم باشند.

برخی شرکت ها برای کم کردن هزینه تولید شمع های شیشه ای از شیشه های بی کیفیت استفاده می کنند که درنهایت منجر به شکستن شیشه می شود. پس هنگام خرید این شمع ها حتما از کیفیت شیشه اطمینان حاصل کنید.

نکات مهم در خرید شمع های معطر

 

امروزه شمع های زیادی در بازار ادعای معطر بودن می کنند، اما تعداد کمی از آن ها می توانند کل فضای خانه شما را عطرآگین کنند. باید در نظر داشته باشید که در خرید شمع معطر، هر چقدر خرج کنید همان قدر عطر دریافت خواهید کرد.

حداقل کاری که یک شمع معطر باید انجام دهد این است که بوی خوبی ایجاد کند و اگر عطر این شمع ها خوشایند نباشد این به معنای پایین بودن کیفیت عطر به کار رفته در آن ها است.

 

درصد عطر در ترکیبات شمع ها متفاوت است و هیچ ربطی به کیفیت آن ها ندارد. اما این باور ایجاد شده که هرچه مقدار عطر در شمع بیشتر باشد، ماندگاری آن در فضا بیشتر خواهد بود. درنتیجه شمع های معطری که عطر بیشتری در آن ها به کار رفته قیمت بیشتری دارند. پس گول شمع های معطر ارزان قیمت را نخورید.

هنگام خرید این شمع ها عنصر معطر را در بین ترکیباتشان بررسی کنید. اگر برای عطردار کردن شمع از عنصرهای شیمیایی مانند گازوئیل یا روغن های بنزینی استفاده شده باشد، شمع هنگام سوختن عطر ناخوشایندی ایجاد می کند.

از طرف دیگر استفاده از عناصر طبیعی باعث خوشبو شدن شمع های عطردار و بالا رفتن کیفیت آن ها می شود. برای مثال استفاده از موم طبیعی عسل به جای پارافین در شمع های مومی باعث می شود که شمع هنگام سوختن عطری شیرین و خوشایند ایجاد کند.

Image for post
Image for post

 

جمع بندی

در این روزها که صنعت شمع سازی پیشرفت چشمگیری کرده است، تنوع زیادی از شمع ها با کاربردهای متفاوت در فروشگاه ها وجود دارد که باعث سردرگمی خریدارن می شود. در این مقاله سعی کردیم که با ذکر چند نکته مهم تصمیم گیری را برای شما آسان کنیم. با رعایت نکات گفته شده در این مقاله شما می توانید با توجه به نیاز خود، بهترین نوع شمع را انتخاب کنید و از همه مهم تر با انتخاب شمع های مناسب برای سلامتی خود ارزش قائل شوید.

شماره تماس 09397700612