شمع آرایی برای چه مراسمی مناسب است؟

امروزه با افزایش اهمیت شمع آرایی و زیباسازی محیط و دکوراسیون در مراسم های مختلف مانند عقد، جشن تولد و غیره، استفاده از شمع ها به عنوان وسایل تزئینی افزایش یافته است. زیباسازی با شمع آرایی، روش های مختلف تزئین با شمع و مراسم ها و مجالسی که می توانید برای ترئین از شمع آرایی استفاده کنید، موضوعاتی هستند که در این مقاله بیان می شود.

 

شمع آرایی چیست؟

شمع آرایی به معنای زیباسازی و آراستن مکانی برای یک رویداد خاص با استفاده از شمع می باشد. از آنجایی که امروزه شمع آرایی یک هنر به شما می آید، لازم است تا کسانی که در این حیطه فعالیت می کنند مانند مسئولان تالارها و مجریان مراسم های خاص، دوره ها و نکات لازم را در ارتباط با زیباسازی با شمع آرایی فرا گرفته باشند. از گذشته تاکنون استفاده از شمع در بسیاری از سنت ها و فرهنگ ها رایج بوده است و امروزه شمع ها در قالب کاربرد های گوناگون برای چیدمان مجالس و زیباسازی دکوراسیون و مراسم های مختلف استفاده می شوند.

کاربرد های شمع آرایی

در قدیم الایام، شمع ها تنها به عنوان وسیله ای برای روشنایی استفاده می شدند و کاربرد آن محدود به همین کار بود. اما امروزه با توجه به اینکه شمع ها در طول زمان توانسته بودند جایگاه خود را حفظ کنند، نوع کاربری آنها تغییر کرده است. از جمله کاربرد های امروزی استفاده از شمع و شمع آرایی می توان گفت:

 

شمع آرایی: همانطور که در بخش اول به این موضوع اشاره کردیم، امروزه از شمع به عنوان یک عنصر زیباسازی برای محیط های مختلف استفاده می شود.

مراسم های مذهبی: استفاده از شمع ها به عنوان یکی از عناصر اصلی در مراسم های مذهبی،با حفظ جایگاهی که برای تامین روشنایی از قدیم الایام داشتند، پایدار شد و اکنون شما می توانید در برخی مراسم های دینی مانند آیین یهودیان، مراسم شام غریبان و ... کاربرد آنها را مشاهده نمایید.

هدیه: جالب است بدانید شمع به عنوان نمادی از روشنی، گرمی و خردمندی است که برخی امروزه از آن به عنوان هدیه برای دوستان خود استفاده می کنند. به خصوص که قالب هایی که امروزه برای شمع ها درست شده است، ویژگی ها و ظاهر زیبایی دارد که می تواند به عنوان یک هدیه جذاب باشد.

انواع روش های زیباسازی با شمع آرایی

یکی از روش های شمع آرایی استفاده از عناصر طبیعی مانند گیاهان و گل ها در کنار آن می باشد. به عنوان مثال شما می توانید از شمع ها و گل ها برای زیباسازی سفره های عقد استفاده کنید که بسیار در زیبایی آن موثر می باشد. روش دیگر استفاده از اکلیل بر روی شمع است. اکلیل رنگ های مختلف باعث می شود تا پوسته ی روی شمع شامل رنگ های مختلفی شود و در زیبایی محیط موثر باشد.استفاده از ربان و اشیا تزئینی بر روی شمع ها، استفاده از شمع های فانتزی، استفاده از شمع ها درون لیوان های مخصوص، ظروف شیشه ای و یا بر روی جام های طلایی و ... نیز از پیشنهاداتی است که می تواند برای زبیاسازی با شمع موثر واقع شوند.

 

 

 

Image for post
Image for post

 

زیباسازی با شمع آرایی در مراسم ها و مجالس

از جمله مراسم ها و مجالسی که برای تزئین و تشریفات از تکنیک های زیباسازی با شمع آرایی استفاده می شود عبارتند از:

مجالس عروسی: برگزاری مراسم های عروسی با استفاده از تزئینات شمع می تواند گزینه ای مناسب باشد. زیباسازی با شمع آرایی در مراسم عروسی در قالب شمع آرایی سفره های عقد، شمع آرایی میزهای مهمانان، قسمت ورودی تالار، میز عروس و داماد و ... توسط تشریفات مجالس انجام می گیرد.

مراسم های مذهبی: از جمله مراسم های مذهبی که زیباسازی با شمع آرایی در آنها انجام می شود می توان به مراسم های ختم و فاتحه، ختم قرآن و ... اشاره نمود.

مراسم های سنتی و فرهنگی: یکی دیگر از کاربرد های زیباسازی با شمع آرایی در مراسم های سنتی است که از قدیم انجام می شد. از جمله این مراسم ها می توان به سفره ی هفت سین، سفره ی دورهمی شب یلدا و مراسم هایی از این دست اشاره نمود.

رستوران ها و کافه ها: برای زیباتر شدن و ایجاد یک سبک خاص برای رستوران و کافه ها می توان از شمع آرایی استفاده نمود. به عنوان مثال همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، این رستوران برای ایجاد فضایی کلاسیک و سنتی، به خوبی توانسته است از ترکیب نور ملایم در کنار روشنایی شمع ها و استفاده از شمعدان های زیبا کمک بگیرد.

مجالس جشن: مراسم های شمع آرایی در این گروه شامل جشن های تولد، سالگرد نامزدی و هر نوع جشنی که برای گرامیداشت آن ارزش قائل هستند را شامل می شود.

Image for post
Image for post

کلام اخر

شمع آرایی یک فضا علاوه بر هنرمند بودن به کمی خلاقیت نیاز دارد. ترکیب شمع‌های داخل منزل با اشیا و وسایلی که دیگر قابل استفاده نیستند، صحنه‌های جالبی را به وجود خواهند آورد. ترکیب شمع با ظروف شیشه‌ای قدیمی، آیینه، سنگ، گل و … از جمله ایده‌های خلاقانه و البته کم هزینه به شمار می‌روند که به راحتی امکان اجرا خواهند داشت. چیدمان و دکوراسیون یک فضا نیاز به هزینه‌های سنگینی ندارد و با همین چند تغییر ساده می‌توان تغییرات چشمگیری را به فضا هدیه داد. کمی به اطراف خود نگاه کنید و ایده‌هایی را که به ذهن شما خطور می‌کنند، اجرایی سازید. بدون شک بهترین نظرات در ذهن شما نهفته است.

 

ماشین سازی سورا صنعت سازنده ی انواع دستگاه تولید شمع وارمر اماده ی خدمت رسانی به شما مشتریان گرای می باشد.

09198182884