چه رنگی برای نقاشی ساختمان انتخاب کنیم؟

اگر قصد فروش خانه را دارید بهتر است رنگ سفید یا کرم را برای نقاشی ساختمان انتخاب نمایید تا هم خانه روشن تر و تمیز تر به نظر برسد و هم خریدار بعدی بتواند به راحتی رنگ دیوارها را مطابق سلیقه خود تغییر دهد.

با این حال بهتر است از بروشورها کمک بگیرید و با نقاش ساختمان و فروشنده رنگ مشورت کنید تا مناسب ترین رنگ را انتخاب نمایید. با انتخاب طیف های مختلف رنگ میتوانید به هر یک از اتاق های خانه شخصیت و ظاهری متفاوت بدهید.

یک روش خوب برای انتخاب رنگ استفاده از چرخه رنگ است. همه ما با رنگ های اصلی آشنایی داریم؛ یک صفحه ساعت را در نظر بگیرید و رنگ های قرمز، زرد و آبی را در موقعیت ساعت 12، 4 و 8 تصور کنید. ترکیب هر یک از این رنگ ها یک رنگ جدید ایجاد میکند.

آن رنگ ها که در چرخه رنگ نزدیک هم قرار دارند؛ مانند آبی و بنفش، هم خانواده هستند و کمک میکنند تا یک رنگ بیشتر جلوه کند. آن دسته از رنگ ها مانند سبز و قرمز که مقابل هم قرار دارند، مکمل یکدیگر هستند و در کنار هم ترکیب های زیبا خلق میکنند. استفاده از طیف های مختلف یک رنگ مانند سبز، فضایی لطیف و آرامش بخش ایجاد میکند.

رنگ آمیزی اتاق های کوچک با رنگ های سرد مثل آبی، سبز و بنفش باعث میشود بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسند در حالیکه ترکیب رنگ های زرد و قرمز و نارنجی اتاق را پر انرژی و با نشاط میکند.

با انتخاب طیف های دیگر این رنگ ها؛ مثلا به کار بردن صورتی، هلویی و لیمویی در کنار زرد و قرمز، میتوان این گرما را متعادل کرد. هر رنگ گرم یک رنگ مکمل سرد و هر رنگ سرد یک رنگ گرم به عنوان مکمل دارد.

اگر قصد خرید رنگ ساختمانی در تهران دارید وارد شوید تا با بهترین و با کیفیت ترین رنگ ها منزل خود را رنگ آمیزی کنید.