زمان شروع برنامه ریزی عید ۱۴۰۱


دانش آموزان می بایست پیش از شروع دوران طلایی نوروز، اقدام به تهیه برنامه ریزی منظم نمایند. توجه داشته باشید این برنامه ریزی نباید به صورت تمام وقت بوده و کل تعطیلات را شامل شود چرا که مطالعه در تمامی مدت تعطیلات باعث می شود تا دانش آموزان در این مدت  تحت فشار مطالعه بوده و با توجه به شرایط نوروز به استراحت نیاز پیدا کنند.

بهتر است از کل این تعطیلات، دانش آموزان نهایتا 4 روز را به استراحت و تفریح اختصاص دهند تا بتوانند از لحاظ روحی خود را برای مطالعات نوروزی آماده کنند. باقی روزها را برای مطالعه قرار دارند. این را به خاطر داشته باشید که مطالعه در زمان عید 1401 قرار نیست تمامی دروس عقب افتاده دانش آموزان را جبران کند.

با مطالعه اصولی و هدفمند در تعطیلات نوروز می توان بخش مهمی از عقب افتادگی ها را جبران کرد و مباحثی که نقطه قوت می باشند را تقویت کرده و مباحثی که در آن ضعف دارید را به یک حد متوسط رسانید. این مسئله به نحوه مطالعه شما بستگی دارد که بدانید هر کتابی را باید چگونه مطالعه کنید.
و این برنامه ریزی بهتر است توسط متخصص برای دانش آموز انجام شود تا دار دلهره و سردرگمی در ایام نورورز نشود، از این رو می توانید برای برنامه ریزی در عید نوروز اینــــجا را کلیک کنید.