امکان درمان ۹۵ درصد بیماران مبتلا به دیسک‌های کمر با روش‌های غیر جراحی

 

دیسک کمر و کمر درد
دیسک کمر و کمر درد
دیسک کمر و کمر درد

 

 

دبیر نوزدهمین کنگره سالانه انجمن طب فیزیکی و توان‌بخشی گفت: درمان ۹۵ درصد بیماران مبتلا به دیسک‌های کمر با روش‌های غیر جراحی امکان‌پذیر است.

دبیر نوزدهمین کنگره طب فیزیکی با اشاره به اینکه نوزدهمین کنگره سالانه انجمن طب فیزیکی، توان‌بخشی و الکترودیاگنوز ایران در روزهای 14 تا 16 بهمن‌ماه در هتل المپیک برگزار می‌شود، گفت: این کنگره با محورهای تازه‌های توان‌بخشی و طب فیزیکی، درمان‌های غیر جراحی، دردهای عضلانی، سکته‌های مغزی و ضایعات نخاعی برگزار می‌شود.

وی افزود: روش‌های غیر جراحی در ابتدا شامل دارودرمانی و درمان‌های فیزیکی است که اگر بیماران با این روش جواب نگرفتند، تزریقات تخصصی تحت گاید اشعه ایکس و یا سونوگرافی در ستون فقرات، در مفاصل و در کنار ریشه‌های عصبی انجام می‌شود.

رضا سلمان روغنی خاطرنشان کرد: این روش‌ها در جوانان و افراد میان‌سال بهتر جواب می‌دهد اما در سالمندان کمتر است ولی چون در این روش‌ها بی‌هوشی عمومی داده نمی‌شد، برای سالمندان کم‌خطرتر است.

Image for post
Image for post

دبیر نوزدهمین کنگره سالانه انجمن طب فیزیکی ، توان‌بخشی و الکترودیاگنوز ایران تصریح کرد: با استفاده از این روش‌ها، در حقیقت بدون اینکه تیغ جراحی به بیمار برخورد کند، بیمار درمان می‌شود و کمترین آسیب به آناتومی و فیزیولوژی بدن وارد می‌شود.

وی گفت: با این‌حال ممکن است در برخی بیماران این روش‌ها جواب ندهد که در نهایت بیمار نیازمند جراحی می‌شود. تعیین مرز بین روش‌های جراح و غیر جراحی در کمردردها از اهداف اصلی این کنگره است.

سلمان روغنی اضافه کرد: همچنین در این کنگره بر لزوم راه‌اندازی بخش‌های طب توان‌بخشی در بیمارستان‌ها برای بیماران سکته‌های مغزی و ضایعات نخاعی که پس از انجام درمان‌های لازم دچار ناتوانی‌های جسمی و حرکتی می‌شوند تأکید و راهکارهای لازم در این زمینه ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در این کنگره بر اینکه این بیماران باید تحت اقدامات طب توان‌بخشی قرار گیرند تا درمان شده و به سطح اجتماع و زندگی عادی خود بازگردند، نیز تأکید می‌شود.

سلمان روغنی گفت: ارائه تازه‌ترین روش‌های درمانی در سندرم دردهای عضلانی ستون فقرات، تازه‌ترین‌های طب توان‌بخشی بیماری‌های عضلانی- اسکلتی، تست‌های مربوط به بیماری‌های عضلانی اسکلتی و تازه‌های طب توان‌بخشی قلب و ریه، طب توان‌بخشی سکته مغزی و ضایعات نخاعی از دیگر موضوعات موردبررسی در این کنگره است.

وی به حضور مهمانان خارجی در این کنگره اشاره کرد و افزود: مهمانانی از هشت کشور ازجمله سوئد، مالزی، فرانسه، آلمان، کره و آمریکا در این کنگره حضور یافته و به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

بسیاری از کمر درد ها به عمل جراحی نیاز ندارند ولی تشخیص آن با جراح و متخصص مغز و اعصاب است :

 

دکتر علی شمسا در برنامه طبیب
دکتر علی شمسا در برنامه طبیب
دکتر علی شمسا در برنامه طبیب

 

 

دکتر شمسا بار ها در برنامه طبیب اشاره کرده اند که : بسیاری از کمر درد ها به عمل جراحی نیاز ندارند ولی تشخیص آن با جراح و متخصص مغز و اعصاب است و بسیاری از کمر درد ها با دارو ، ورزش ، استخر و اب درمانی ،طب سوزنی ، فیزیوتراپی و ... زیر نظر پزشک درمان می شود و تنها موارد حاد نیاز به عمل جراحی دارد .

برای تشخیص و درمان مشکل دیسک کمر و کمر درد خود می توانید به دکتر علی شمسا به عنوان یکی از بهترین جراح های دیسک کمر و کمردرد با بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی موفق در زمینه مغز و اعصاب دیسک و ستون فقرات مراجعه کنید ،به این منظور می توانید در گوگل نام ایشان را سرچ کنید و به سایت شخصی ایشان مراجعه کنید و مشاوره رایگان در مورد MRI و مشکل خود دریافت کنید.

دکتر سید علی شمسا بار ها به عنوان کارشناس در برنامه طبیب از شبکه ۳ حضور داشته و شما می توانید در وبسایت ایشان ویدیو های برنامه طبیب را مشاهده کنید ؛ این ویدیو ها در زمینه جراحی دیسک کمر -جراحی تنگی کانال نخاعی - جراحی دیسک گردن و ... می باشد.

 

ادرس مطب :
تهران - جردن - بلوار آفریقا - بالاتر از خیابان تندیس - ساختمان گلها - پلاک ۱۵۱ - طبقه سوم شماره

نوبت دهی :
021-75254400
09359100141

این مطلب صرفا جنبه آموزشی و اطلاع رسانی داشته و جهت هر گونه اقدام و درمان باید به جراح مغز و اعصاب مراجعه کنید.
 

لیست منابعی که در این مقاله استفاده شده:

خبرگزاری فارس
www.dralishamsa.com
www.medicalnewstoday.com