کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ

قبل از هرچیزی باید بدانید که سی شارپ، زبان برنامه نویسی کراس پلتفرم Cross Platform بوده كه با کمک NET Core می توان این زبان را در همه سیستم های عامل اجرا کرد و به توسعه برنامه های مختلف پرداخت.

یک زبان برنامه نویسی شامل وجه های دستوری، تابعی، عمومی، شیء گرا و جزء گرا است. زبان سی شارپ توسط شرکت مایکروسافت تولید شد و با دریافت استانداردهای ISO و Ecma تاییدیه یک زبان برنامه نویسی کامل را به دست آورد.

سی شارپ زبان منتخب مایکروسافت برای ساخت سیستم عامل ویندوز بوده و زبان جاوا برای پروژه های اقتصادی و بزرگ، انتخاب بسیار مناسبی به شمار می رود.


 

Image for post
Image for post

 

کاربرد زبان برنامه نویسی C#

زبان برنامه‌نویسی C# یک زبان برنامه‌نویسی عمومی است که تمامی توسعه‌دهندگان برای توسعه ی نرم افزار و سیستم‌های خود از آن استفاده می‌کنند. بعد از آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ میتوانید براحتی وارد بازار کار شوید. زبان سی شارپ در سه زمینه بسیار مورد استقاده قرار می‌گیرد که عبارتند از:

توسعه برنامه وب

صرف نظر از سیستم عامل، شما هنوز هم می‌توانید از زبان برنامه نویسی C# استفاده کنید. شما می‌توانید وب سایت‌ها و برنامه‌های وب پویا را با استفاده از بستر .NET یا سایر سیستم عامل‌های منبع باز ایجاد کنید.

توسعه برنامه‌های ویندوز

مایکروسافت C# را برای سیستم عامل ویندوز ایجاد کرد. بنابراین، جای سوال نیست که چرا در ساخت برنامه های ویندوز محبوب است. این روند توسعه برنامه‌های شما را روان می‌کند و عملکردهایی مانند جمع‌آوری فایل‌های اضافی در C# را بهبود می‌بخشد.

همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند روی پشتیبانی انجمن گسترده زبان سی شارپ حساب کنند و از برنامه‌هایی که مختص معماری پلتفرم مایکروسافت هستند، استفاده کنند.

توسعه بازی‌ها

در دنیای بازی، توسعه‌دهندگان زبان برنامه‌نویسی C# را ترجیح می‌دهند. این زبان به خصوص در ساخت بازی‌های مورد علاقه طرفداران بسیار کارآمد است. همچنین، موتور بازی Unity ― یکی از محبوب‌ترین موتورهای بازی امروزی با استفاده از ++ C و C# ساخته شده است.

سازندگان بازی از موتورهای بازی مانند Unity برای ساخت بازی‌های ویدیویی استفاده می‌کنند. که بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. همچنین یک پلتفرم قابل اعتماد برای ۱٫۵ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان است. کاربران فعال همچنان به توسعه بازی‌های AR / VR ادامه می‌دهند.

C# به طور یکپارچه با موتور Unity ادغام می‌شود. برای توسعه‌دهندگان موبایل، می‌توان آن را به طور مجازی در هر دستگاه موبایل یا کنسول مدرن با استفاده از فناوری cross-platform مانند Xamarin استفاده کرد.

بنابراین، اگر می‌خواهید وارد صنعت توسعه بازی شوید یا به مجموعه واقعیت مجازی بپیوندید، می‌توانید از توانایی زبان برنامه نویسی سی شارپ استفاده کنید.