هک گوشی های اندرویدی چطوریه؟

رات اندروید چیست؟ 

رات اندروید (Android Rat) در واقع یک ابزار جاسوسی خطرناک برای هک گوشی های اندرویدی است که مخفف شده عبارت (Remote Access Trojan) یعنی نوعی ویروس ترجان از راه دور است که از نظر ظاهری شبیه یک برنامه اندروید معمولی است که مثل بقیه نرم افزارها نصب شده ولی در باطن اقدام به سرقت اطلاعات گوشی شما از راه دوره برای هکر می کند.

Image for post
Image for post

چگونه اجرا می شود؟

ساخت رات اندروید که خروجی آن یک فایل است توسط افراد هکر در متن برنامه نویسی برنامه قرار داده می شود و در صورتیکه کاربر اقدام به کار نادرستی بکند این ویروس با استفاده از در پشتی (Backdoor) برنامه، اطلاعات گوشی شما را سرقت و این اطلاعات را از راه دور برای هکر می فرستد. در واقع هکر از طریق همین راه می تواند به عنوان ادمین گوشی فعالیت کند و برنامه های دیگری هم نصب کند و تمامی اطلاعات مهم شما را سرقت کند.

راه های جلوگیری از وارد شدن برنامه های رات اندرویدی به گوشی چیست؟

رات اندروید خیلی خطرناک است و به همین خاطر اگر کاربران به این موضوع آگاهی نداسته باشند ممکن است قربانی شوند. پس حتما باید به این نکات امنیتی توجه کنید:

  1. روی هر لینک مشکوکی کلیک نکنید: روی هر لینکی که برای شما از طریق sms یا تلگرام یا واتساپ یا هر برنامه دیگری ارسال می شود و مشکوک است کلیک نکنید.
  2. حتما از آنتی ویروس استفاده کنید: خیلی ها تصور می کنند نیاز نیست برای گوشی حتما آنتی ویروس نصب کنیم ولی این تصور اشتباه است زیرا اندروید متن باز است و مستعد حملات تروجان‌ها و ویروس‌ها هست و به همین دلیل توصیه این است که از یک آنتی ویروس آپدیت شده و معتبر مثل ESET استفاده کنید.
  3. هر برنامه ای را نصب نکنید: در صورتیکه نیاز به برنامه ای برای گوشی تان دارید حتما از مارکت پلیس های معتبر مانند گوگل پلی آن را دانلود و نصب کنید و دانلود و نصب برنامه های نامعتبر پرهیز کنید.