امکان مشاهده نسخه سیستم عامل به پلی استور اضافه شد

گوگل با اضافه کردن ویژگی‌هایی جدید به فروشگاه مجازی اندروید امکان مشاهده سیستم عامل مورد نیاز هر برنامه را فراهم کرد.

Image for post
Image for post

گوگل به تازگی ویژگی کاربردی را به فروشگاه مجازی اندروید اضافه کرده است که بر اساس آن کاربران می‌توانند پیش از دانلود هر اپلیکیشن جزئیات آن نظیر امکان نصب در کدام نسخه از سیستم عامل اندروید را مشاهده کنند. اگرچه گوگل پیش‌تر این ویژگی را معرفی کرده بود ولی امکان مشاهده جزئیات هر اپلیکیشن تنها در پلی استور وب وجود داشت ولی حالا کاربران انواع گوشی‌های هوشمند اندرویدی نیز به آن دسترسی دارند.

اکنون کاربرانی که آخرین نسخه پلی استور را روی گوشی خود نصب و راه‌اندازی کنند می‌توانند جزئیات زیادی از هر برنامه را پیش از دانلود مشاهده کنند. با استفاده از این ویژگی دیگر مشکل عدم هماهنگی اپلیکیشن‌های موجود در فروشگاه مجازی گوگل با سیستم عامل گوشی‌های هوشمند برطرف شده و کاربران هر نسخه از سیستم عامل اندروید می‌دانند کدام برنامه‌ها در دستگاه مورد استفاده آن‌ها نصب می‌شود. در حال حاضر قابلیت مشاهده جزئیات برنامه‌های موجود در پلی استور در قسمت App info و Game info وجود دارد. به عنوان مثال برخی از بازیها تنها در سیستم عامل اندروید نسخه ۶ و بالاتر نصب می‌شود و کاربران پیش از دانلود می‌توانند نسخه سیستم عامل خود را بررسی و سپس اقدام به دانلود و نصب بازی کنند.

برخی از کارشناسان فناوری معتقدند با توجه به اینکه ساخت اپلیکیشن‌های اندروید موجود در پلی استور در هر گوشی هوشمند به تناسب سیستم عامل مورد استفاده کاربران نمایش داده می‌شود اضافه کردن جزئیات سیستم عامل قابل نصب برای هر برنامه نوعی اضافه کاری محسوب شده و احتمالاً کاربران توجهی زیادی به این ویژگی نمی‌کنند و از همین رو ممکن است گوگل برای اضافه کردن این قابلیت به پلی استور به دنبال تحقق هدفی غیر آنچه در مورد آن اطلاع‌رسانی شده است باشد.