بهترین دستور پخت قورمه سبزی اصیل رستورانی

تو این مطلب می خوام یه کاری کنم براتون که شاید هیچ کی تا حالا نکرده باشه. یه قورمه سبزی و دستور پخت بهتون بدم که همه با امتحان کردنش، انگشت به دهن بمونن.

مواد لازم قورمه سبزی خوشمزه

    لوبیا قرمز خیس خورده: 400 گرم
   پیاز قرمز متوسط: 3 عدد
   فلفل سیاه: 1 قاشق چای خوری
   زردچوبه: به مقدار لازم
   سبزی خورشتی: 500 گرم
   قلمه گوسفندی: 3 الی 4 عدد
   لیمو عمانی: برای هر نفر یک عدد
   نمک: 1 قاشق غذاخوری
   گوشت سردست گوسفندی: 1500 گرم

اول از همه بهتون بگم که باید از بهترین مواد اولیه استفاده کنید که بهترین نتیجه رو ببینید. دوم این که سعی کنید که تازه باشند تا رنگ و بو نهایی اون چیزی بشه که من و شما می خوایم.

طرز تهیه قورمه سبزی سیاه شده نواب پز

مراحل تهیه قورمه سبزی رستورانی

اگر می خواهید قورمه سبزی درست کنید که همه انگشت به دهن بمانند و از مزه غذای شما لذت ببرند سعی کنید که مراحل زیر را دقیقا اجرا کنید.

Image for post
Image for post

 

مرحله اول (آماده کردن آب خورش)

قلمه های گوسفندی را به مدت 2 الی 3 ساعت داخل آب بجوشانید تا آب قلمه آماده شود که در طرز تهیه قورمه سبزی با کیفیت بسیار موثر است. آب قلمه شاید اصلی ترین علت فرق بین قورمه سبزی خانگی با قورمه سبزی است که در رستوران خورده اید.

قلمه ها را به همراه آب بار بگذارید و به اندازه نصف قاشق چای خوری زردچوبه و نصف یکی از پیاز ها را به آن اضافه کنید. توجه کنید که هر مقدار در این مرحله آب اضافه کنید به همان اندازه هم حجم نهایی قورمه سبزی شما خواهد بود.

یک ساعت پس از بار گذاشتن قلمه، نمک را به آب آن اضافه کنید.
 

مرحله دوم (سرخ کردن سبزی خورشتی)

سبزی خورشتی شامل؛ جعفری، گشنیز، تره و شنبلیله است. سبزی ها را با هم مخلوط کنید و به خوبی آن ها را ریز کنید. سرخ کردن صحیح سبزی یکی از مراحل مهم در نتیجه ی نهایی خورش است.

مقدار کمی روغن به تابه اضافه کنید و روی حرارت متوسط سبزی ها را اضافه کنید. حرارت باید زیاد نباشد تا بسوزد و کم هم نباشد تا آب بیندازد. به مدت 8 الی 10 دقیقه سبزی ها را تفت دهید و حتما هم بزنید.

یکی از نشانه های آماده شدن سبزی سرخ شده برای قورمه سبزی، پررنگ شدن آن است و اینکه با فشار دادن مقداری از سبزی، روغن سبز رنگ بیرون بزند و آب داخل سبزی نباشد.

دو دقیقه پیش از آماده شدن، یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه اضافه کنید.
 

مرحله سوم (آماده کردن گوشت قورمه)

در این مرحله پیاز ها را اول به دو قسمت تقسیم کنید، و بعد دوباره و در جهت دیگر نصف کنید و پیاز ها را ریز کنید. داخل تابه داغ به همراه مقدار خیلی کم روغن مقداری تفت دهید تا فقط رنگ پیاز ها تغییر کند.

سپس گوشت های قورمه سبزی را به آن اضافه کنید و با پیاز ها تفت دهید تا رنگ گوشت هم تغییر بکند. توجه داشته باشید که حرارت شعله باید به حدی باشد که گوشت آب نیندازد.

Image for post
Image for post

مرحله چهارم (بار گذاشتن گوشت قورمه)

آب قلمه ای که از قبل آماده کرده ایم را از صافی عبور می دهیم و به قورمه ای که در مرحله ی قبل آماده کرده ایم اضافه می کنیم تا به مدت 10 دقیقه با هم بجوشند.
 

مرحله پنجم (اضاف کردن لوبیا به خورش)

بعد از اینکه 10دقیقه مرحله ی قبل تمام شد، لوبیا ها را به خورش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا باز هم به مدت 10 دقیقه به همراه خورش بپزد. تفاوت زمان پخت گوشت و لوبیا و سبزی علت اصلی در زمان اضافه کردن آن ها به خورش قورمه سبزی است.
 

مرحله ششم (اضافه کردن سبزی به خورش)

در این مرحله سبزی سرخ شده که از قبل آماده کرده ایم را به خورش اضافه می کنیم و در قابلمه را می بندیم تا به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت به همراه خورش بپزد.

دمای شعله را در این مرحله از متوسط کمتر می کنیم.

منبع عکس: اینجا