معرفی بهترین باند جی وی سی

جی وی سی یکی از نام‌های آشنا در دنیای موسیقی و سیستم‌های صوتی خودرو است که بسیاری از افراد ناخودآگاه با شنیدن نام این برند سیستم‌های پخش معروف این برند برای خودروها را به یاد خواهند آورد. جی وی سی مانند بسیاری از برندهای مطرح در این زمینه نظیر Sony و … یک کمپانی ژاپنی است که در حدود 95 سال از تأسیس و آغاز فعالیت آن در عرصه طراحی و تولید محصولات صوتی و تصویری می‌گذرد.

باند جی وی سی در طول دوران فعالیت خود در این زمینه توانسته است با طراحی و تولید محصولات با کیفیت و مبتنی بر فناوری جدید، جایگاه ویژه‌ای در بازار برای خود کسب کند و به یکی از برندهای مورد اعتماد در نزد کاربران در این حوزه تبدیل شود.

این باند به علت شفافیت صدای بالا، کیفیت زیاد تیوتر، صدای میدرنج مناسب و پرتاب صدای مناسب در کنار بیس قدرتمند معروف شده است. جی وی سی را باند کاملی می توان معرفی کرد که برای راه اندازی احتیاج به آمپلی فایرهای با کیفیت دارد، باند جی وی سی از نظر قیمت و قدرت بی رقیب می باشد.

کمپانی جی وی سی (JVC) که نام دیگر آن شرکت ویکتور ژاپن (Victor Company of Japan) است، به عنوان یک کمپانی توسعه دهنده پیشرو و سازنده محصولات صوتی و تصویری شناخته می‌شود که همواره در طراحی و تولید محصولات خود از فناوری‌های برتر برای ارائه صدای با کیفیت بالا استفاده می‌کند.

این کمپانی در طول سال‌های فعالیت خود به مرور برنامه‌های کاری خود را توسعه داد و تولید لوازم جانبی دیجیتال مانند هدفون، هندزفری و باند جی وی سی… را در دستور کار قرار داد.

در سال 2008 میلادی کمپانی جی وی سی با شرکت کنوود که تولید کننده تجهیزات صوتی نظیر ضبط خودرو و بلندگو در کشور ژاپن است ادغام شد و نام این کمپانی و برند به نام جی وی سی کنوود تغییر پیدا کرد.

باند جی وی سی را می‌توان یک مبدل الکتروآکوستیک دانست که طی یک فرایند تبدیل انرژی‌های مختلف در نهایت صوت تولید می‌کنند. سیگنال‌های صوتی توسط یک تقویت کننده صوتی به صورت یک جریان الکتریکی به باندها ارسال می‌شوند. اسپیکر این سیگنال‌های صوتی را که به صورت یک جریان متناوب ارسال شده است دریافت کرده و انرژی الکترومغناطیسی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. انرژی مکانیکی در واقع لرزش‌هایی است که در اسپیکر ایجاد شده و مولکول‌های هوا در نزدیکی باند را به حرکت در می‌آورد تا با تبدیل آن به انرژی آکوستیک، صوت تولید شود.

باند جی وی سی ماشین به طور کلی در دو دسته اسپیکرهای کواکسیال و کامپوننت تقسیم می‌شوند که از هر کدام برای مقاصد مختلفی استفاده می‌شود. اسپیکرهای کواکسیال که محبوبیت بیشتری دارند از یک طراحی ساده و جمع و جور برخوردار هستند به طوری که تمام اجزای سیستم صوتی مانند ووفر، توییتر و میدرنج در آن‌ها به صورت یکپارچه و در یک مجموعه در کنار هم قرار دارد.

اگر برای خرید باند خودرو اقدام کرده باشید در هنگام خرید با دو مدل باند جی وی سی از لحاظ شکل ظاهری مواجه شده‌اید. دسته اول باندهای بیضی هستند که عملکرد به مراتب بهتری در پخش صدا دارند و به همین دلیل از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. این اسپیکرها نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته اسپیکرهای بیضی هستند که از آمپلی فایر پشتیبانی می‌کنند و برای تقویت بهتر صدا می‌توان آن‌ها را با آمپلی فایر نصب و راه‌اندازی کرد. دسته دوم اسپیکرهای بیضی هستند که از آمپلی فایر پشتیبانی نمی‌کنند و به یک آمپلی فایر داخلی برای تقویت صدا مجهز شده‌اند. اسپیکرهای بیضی که توان خروجی 200 وات یا کمتر دارند معمولا جزو این دسته قرار می‌گیرند و عملکرد خوب و قابل قبولی در تقویت صدا دارند.

نوع دوم باندها به نام باندهای گرد معروف هستند و از لحاظ عملکرد صوتی تقریبا مشابه با اسپیکرهای بیضی عمل می‌کنند و ضعف مشخصی در این زمینه ندارند. یکی از ویژگی‌های مهم این اسپیکرها این است که در ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند که می‌توان از آن‌ها در تمامی قسمت‌های خودرو از درب جلو گرفته تا طاقچه عقب استفاده کرده و آن‌ها را به راحتی جایگزین اسپیکرهای فابریک خودرو کرد.

باند جی وی سی یکی از برندهای مطرح در دنیای محصولات صوتی و تصویری است که مانند بسیاری از برندهای مطرح این حوزه فعالیت خود را از مهد فناوری دنیا، یعنی کشور ژاپن آغاز کرده است.