تفاوت نهال های کشت بافت با بذری

خرید نهال میوه نه تنها مغز پسته، بلکه پوست پسته سبز رنگ و تازه آن هم خواصی دارد. این گردوها پوست سفید و رنگی نیز دارند. با توجه به خصوصیات نهال های گردوی بوته ای رشد گردو ، میوه این نهال برای تهیه آجیل نیز مناسب است. هسته های این نهال ها به راحتی و بدون درد از روکش خارج می شوند ؛ به عبارت دیگر ، درصد چسبندگی هسته به روکش ضعیف است و این باعث می شود هسته و روکش راحت تر باشد. میوه های نهال گردو خوشه ای فرانسه میوه های سفید با هسته های سفید غنی است. انار های ساوه هسته های نرم تری نسبت به دیگر انواع دارد و این موجب می شود مصرف آن باعث ناراحتی دستگاه گوارش نشود و به راحتی قابل هضم شدن می باشد. پس از مشخص سازی فاصله کاشت و حفر چاله در زمان کاشت نهال های انار؛ در بین انواع ارقام نهال انار؛ بهترین نهال انار را تهیه نموده و در باغ انار خود بکارید. خوب است بدانید که این نهال ها به خشکی مقاوم هستند ، به عبارت دیگر ، در برابر کمبود آب مقاوم هستند. در بین ارقام و ژنوتیپ های مورد بررسی ، شاهرودی 12 دارای محصول با کیفیت خوب ، عملکرد بالا و زمان گلدهی مناسب (گلدهی بسیار دیررس) است و همچنین در برابر هوای سرد دیررس بسیار مقاوم است.

 

نهال های کشت شده با بذر

اگر چه زرشک از گیاهان مقاوم به کم آبی است ولی در ۴-۳ سال ابتدای کاشت، بسته به بافت خاک و شرایط آب و هوایی آبیاری آن هر ۷ تا ۸ روز مناسب است. نهال گردو خوشه ای فرانسه برای کاشت در ارتفاع 500 تا 1500 متر مناسب است. نهال گردوی خوشه ای فرانسوی ، قیمت نهال مغز گردو سرشار از امگا 3 است و از غذاهای مغزدار محسوب می شود. آنتراکنوز موز زخم ها و لکه های قهوه ای تیره ای را بر روی میوه سبز و رسیده گیاه ایجاد و باعث کاهش کیفیت میوه گیاه می شود. نهال های گردوی پیوندی شده دارای محتوای چربی زیادی در میوه هستند. این نهال ها می توانند تا 7 تن در هکتار تولید کنند. کود درختان گردوی خوشه ای کمپوست دام است و مقدار استاندارد آن 5 تن در هکتار است. اگر لیستی برای درختان سودآور تشکیل شود درخت بادام جز پنج درخت اول لیست خواهد بود چرا که به علت خشکبار بودن بادام همیشه قیمت آن بالا بوده و امروزه کشاورزان را ترغیب به احداث باغ بادام کرده است میزان باردهی بادام به ازای یک هکتار 4000کیلوگرم هست که در صورت کاشت به صورت دیم به ازای هرهکتار 700 کیلو خواهد بود.

نهال های بذری


جوانه های گل نهال گردو باید حدود 700 تا 1500 ساعت در محیط سرد زیر 7 درجه نگهداری شود تا در بهار شکوفا شود. خوب است بدانید که پایه این نهال های بادام دیرگل ، بادام تلخ است. درختان گردو نتیجه خوبی می دهند اگر می خواهید گردو پرورش دهید پیشنهاد می کنیم نهال های گردو را که بصورت خوشه ای رشد می کنند بخرید. باید بدانید که گردوی این نهال ها حاوی مقدار زیادی امگا 3 است. علاوه بر ویژگی های دیگر گردو ، حاوی مقدار زیادی پروتئین ، فیبر ، ویتامین های E و B ، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مانند منگنز ، روی و مس است. در طریقه کوددهی به درختان میوه به شیوه صحیح باید به مقدار کودی که به درختان می دهید نیز توجه کنید؛ در واقع هرچه کود بیشتری به درخت بدهید، کار درست را انجام نداده اید. درختان گردوی خوشه ای فرانسوی در گروه های 10 تا 12 تایی نتیجه می گیرند که در انتهای هر شاخه گردو قرار دارد. ۴- قسمتهای مختلف یک شاخه با یکدیگر همبستگی دارند. همانطور که میدانید، بیش از 21 نوع مختلف از این گیاه در سراسر دنیا وجود دارد که بر اساس حوزهی بهرهوری، خصوصیات و میزان ارزش غذایی آن دستهبندی میشوند.

میوه های مختلف گونه های فروش نهال درخت گردو خوشه ای ، سنگین و تقریباً بیضوی بوده و دارای ارزش غذایی بالایی هستند. به خاطر سختی ترشح هورمون اکسین در قلمه های پسته جهت ریشه زایی بهترین روش تکثیر، پیوند می باشد. باید بدانید که در ارتفاعات بالاتر ، عملکرد آن کاهش می یابد ؛ بنابراین برای داشتن بهترین گردوی نهالستان ، باید به ارتفاع کاشت نهال توجه کنید. اما لطفا توجه داشته باشید که دمای بالاتر از 45 درجه برای گردو مضر است و آنها را خشک می کند. کاشت و خرید نهال میوه همیشه پرطرفدار است، چه مبتدی باشید چه باتجربه، چه یک باغ بزرگ داشته باشید چه یک باغچه کوچک. برای اطلاعات بیشتر در زمینه نگهداری می توانید با مشاوران ما در تماس باشید. با مطالعه این مقاله در مورد معرفی نهال گردوی خوشه ای فرانسه می توانید اطلاعات جامعی در مورد این نهال فرانسوی بدست آورید. همچنین می توانید سم این نهال ها را از فروش نهال های خوشه ای گردو تهیه کنید. به دلیل ارزش غذایی بالای گردو ، تولید و فروش گردو و نهال آنها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.