یادداشتی از تجربیات برای راهنمای خرید بکس بادی 

بکس بادی شاید مهمترین ابزار هر مکانیک یا تعمیرکار خوردو است و فرقی ندارد ماشین سنگین تعمیر کنید یا سواری یا حتی موتور سیکلت یا دوچرخه! به هر حال بکس بادی را باید مناسب کار خود و با دانش کامل از انواع آن بخرید. 

در این مقاله سعی میکنم برخی از تجربیات خودم رو در سالها استفاده از بکس بادی با شما به اشتراک بزارم.

 

راهنمای خرید بکس بادی
راهنمای خرید بکس بادی
راهنمای خرید بکس بادی

یکی از دوستان من کار تعمیر ماشین های لوکس آلمانی مانند بنز و BMW و پورش را انجام میدهد و وقتی در مورد بکس بادی صحبت شد یک تجربه جالب از این ابزار را برای من تعریف کرد: 

محمد میگفت با توجه به توصیه فروشنده و البته تمام همکارانم برای تعمیرگاه یک بکس بادی جنیوس مدل 400500 خریده بود و اگر در مورد بکس بادی حتی اندک تجربه ایی هم داشته باشید میدانید بکس بادی جنیوس معروف ترین و پرفروش ترین و حتی پرطرفدار ترین بکس بادی در ایران است (که البته این فقط مربوط به ایران نمیشود) حالا بعدا به توضیح مفصل بکس بادی جنیوس خواهم پرداخت که چرا اینقدر پرطرفدار و پرفروش است، اما برگردیم به تجربه محمد از بکس بادی جنیوس، میگفت از خود بکس واقعا راضی بودم و کارم رو راه مینداخت و اتفاقا خیلی هم پرقدرت و جون دار بود ولی نکته اینجا بود که همین بکس بادی جنیوس باعث از دست رفتن اعتماد مشتری های لاکچری این تعمیرگاه شده بود و حتی یکبار یکی از مشتریان او گفته برای تعمیر ماشین من باید از ابزار مناسب این ماشین استفاده کنی و اگر ابزار درست نداری دست به ماشین نزن!!! 

بهترین بکس بادی
بهترین بکس بادی
بهترین بکس بادی

شاید برای شما خنده دار یا دور از ذهن باشد که چه اهمیتی دارد که پیچ چرخ با بکس بادی تایوانی باز شود یا بکس بادی آلمانی! ولی این یک حقیقت و یک تجربه واقعی از یک تعمیرکار حرفه ایی آموزش دیده ی ماشین های لوکس بود

اما چرا با این تجربه مطلب را شروع کردم و چرا این موضوع مهم است؟!

هر ابزاری از جمله بکس بادی برای کار خاص خود طراحی و ساخته شده است و حتی مارک بکس بادی و یا برند ان نیز جدا از این موضوع نیست. اصلا لازم به ذکر نیست که یک بکس بادی آلمانی یا ژاپنی یا امریکایی از بروزترین و بهترین تکنولوژی ها، بهترین متریال و البته با پیشرفته ترین ماشین آلات ساخته و تولید میشوند. استفاده از یک ابزار دقیق و با کیفیت برای تغمیر یک خودرو با کیفیت که ارزش هر پیچ آن میتواند به قیمت یک چرخ کامل یک ماشین ایرانی یا چینی باشد چیزی ضروری است و اهمیت آن کاملا واضح و روشن است. 

اما همه باید بکس بادی آلمانی یا ژاپنی داشته باشند؟ بکس بادی چینی نباید خرید؟!

پاسخ به این سوال نیز کاملا روشن است و خیلی از موارد هیچ نیازی به پرداخت هزینه بالا برای خرید بکس بادی ژاپنی یا آلمانی نیست و یک بکس بادی چینی یا بهتر از آن بکس بادی تایوانی میتوانید بهترین کار را انجام دهد و بهترین انتخاب برای خرید بکس بادی باشد. برعکس تجربه محمد را در نظر بگیرید! برای یک مشتری تعمیرگاهی که برای تعمیر پراید یا پژو خود مراجعه کرده است چه تفاوتی دارد که بکس بادی شما چه مارک و چه برندی است و ساخت کجاست؟! البته که اگر شما به کار خود اهمیت میدهید به سراغ جنس بی کیفیت نخواهید رفت ولی در هر حال خیلی موارد همان بکس بادی چینی خیلی به صرفه تر از بکس های بادی گران قیمت خواهد بود. 

راهنمای خرید بکس بادی
راهنمای خرید بکس بادی
راهنمای خرید بکس بادی

فقط کافی است بدانید چه بکس بادی مناسب کار شماست!

تمام این نتیجه صحبت های بالا این است که برای هر کاری بکس بادی مناسب آن در بازار وجود دارد و اینکه بدانید چه بکس بادی برای کار شما مناسب است میتواند هم در وقت شما برای جستجو در بین صدها مدل و مارک بکس بادی صرفه جویی کند هم هزینه و مبلغی را که بابت خرید یک بکس بادی میپردازید را به شدت کاهش دهد. 

اینکه میگویم هزینه ی شمارا کاهش میدهد منظور خرید بکس بادی ارزان نیست! منظور خرید بکس بادی مناسب است که برای کار شما بهینه است و متناسب به کار شما بهترین بکس بادی است! در غیر این صورت من خودم به شدت مخالف خرید ابزار ارزان و بی کیفیت هستم و حتی خیلی مواقع ابزاری را میخرم که بیشتر از نیاز خودم است ولی خیالم راحته که کارم به بهترین شکل ممکن انجام بشه. 

بکس بادی
بکس بادی
بکس بادی

راهنمای خرید بکس بادی و خرید بهترین بکس بادی متناسب با کار 

تا اینجا گفتیم چرا باید در خرید بکس بادی یا اصولا هر ابزار دیگری کمی بیشتر دقت کنید و صرفا به ترند بازار و مد بازار توجه نکنیم. اما اینکه چطور باید بکس بادی مناسب را خریداری کنیم خود مسئله دیگری است که نیاز به توضیح بیشتری دارد و برای ادامه این مطلب کمی وقت بیشتری نیاز دارم که احتمالا در همین یک روز کامل نخواهد شد و در روزهای مختلف در مورد آن خواهم نوشت. 

ولی اگر تا اینجای مطلب را خوانده ایید برای اینکه وقتی که گذاشتید را تلف نکرده باشم شما را به چند مقاله ارجاع میدهم که حقیقتا بهترین مقالاتی هستند که در تمام سایت های ایرانی خوانده ام. اگر علاقمند ادامه این بحث هستید این مطالب را مطالعه کنید تا در روزهای آینده مابقی این مطلب را کامل کنم و البته بازهم تاکید میکنم این مقالات به حق بهترین مقالاتی هستند که در مورد بکس بادی نوشته شده اند. 

منتظر ادامه این مطلب باشید ولی فعلا برای اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای خرید بکس بادی به این مقاله در سایت تخصصی ابزار بادی ایرپاور مراجعه کنید. 

آچار بکس بادی
آچار بکس بادی
آچار بکس بادی 

همین یک ابزار بادی خود یک دنیا تنوع و کاربرد و مدل های مختلف است!

برای اینکه بهتر لزوم شناخت مدلهای بکس بادی را روشن کنم بهتر از فقط نمونه ایی از تنوع کاربردها و قیمت های این ابزار بادی دوست داشتنی را مثال بزنم.

امروز که 16 اسفند ماه سال 1400 است شما میتوانید یک بکس بادی را از حدود 700 هزار تومان تا حدود 15 میلیون تومان با یک سایز و یک درایو و یک گشتاور از برندهای مختلف خریداری نمایید. یعنی حدود 15 میلیون اختلاف قیمت بین ارزان ترین بکس بادی تا گران ترین بکس بادی! البته این قیمت ها برای بکس بادی های نرمال و متعارف بازار است، بکس بادی هایی که در مسابقات فرمول یک استفاده میشود هرکدام بیشتر از 100 میلیون میتوانند قیمت داشته باشند که البته ما کاری به این حوزه نداریم و صرفا به دنبال خرید بکس بادی برای تعمیرگاه و دیگر مشاغل صنعتی هستیم!

بکس بادی فرمول یک
بکس بادی فرمول یک
بکس بادی فرمول یک

ما در این مقاله به انواع مکانیزم های ضربه زن و گشتاور بکس بادی خواهیم پرداخت و طور کامل در مورد آنها صحبت مکینم ولی اگر دوست دارید از کارکرد و مکانیزم های مختلف بکس بادی بیشتر مطلع شوید و اصولا یک شناخت کامل و جامع از بکس بادی داشته باشید قبل از خواندن راهنمای خرید اول این مقاله را بخوانید که اصولا بدانید بکس بادی چیست و نحوه کارکرد و مزایای استفاده از بکس بادی و تفاوت بکس بادی و بکس برقی را بدانید و با سایزهای مختلف و انواع مختلف بکس بادی آشنا شوید بعد از آن به سراغ خرید و انتخاب بهترین بکس بادی خواهیم رفت. 

اگر صبر نکردید تا من این مطلب رو کامل کنم و خواستید بکس بادی بخرید هم میتونید بازهم به همین فروشگاه ایرپاور اعتماد کنید (در بالا لینک دسته بندی بکس بادی ایرپاور رو براتون گذاشته بودم) فروشگاه بسیار معتبر و خوبیه و از همه مهمتر اینکه تخصصی ابزار بادی فروش هستن و میدونن چه بکسی یا چه ابزار بادی برای چه کاری مناسبه. برای اینکه واقعا مطمئن بشید این فروشگاه چقدر تخصصی کار میکنه فقط باید تنوع بکس بادی جنیوس شون رو ببینید! فکر کنم نماینده جنیوس هم اینقدر مدل مختلف از بکس بادی جنیوس نمی شناسه که تو ایرپاور اینقدر تنوع بکس بادی جنیوس دارن!

Image for post
Image for post

من خودم بیشتر از 5 سال هستش که از این فروشگاه خرید میکنم و تمام ابزار بادی هام رو از اینجا خریدم و اصولا چون فروشگاه خوبی هستن به شما معرفی میکنم وگرنه این فروشگاه مال من نیست و من هم اونجا کار نمیکنم!