راهنمای خرید رینگ لایت [ انواع مدل مختلف ]

طراحی و ساخت این لامپ ها تقریباً ساده است. این یک حلقه با قطرهای متفاوت از 2 اینچ تا 50 اینچ (بسته به نوع کاربرد) ایجاد می کند که در آن لامپ های کوچک و گرد وجود دارد و معمولاً نوری یکنواخت با رنگ خاصی از خود ساطع می کنند. می توان گفت که به تعبیری نام این دستگاه ها به دلیل شکل ظاهری آنها انتخاب شده است. قیمت رینگ لایت معمولا بسته به کاربرد متفاوت است.

رینگ لایت حلقه ای از نور است که منبع نور یکنواختی را فراهم می کند. این حلقه معمولا از یک لامپ فلورسنت گرد یا مجموعه ای از چراغ های LED تشکیل شده است.

اگر می خواهید کاربرد اصلی این تجهیزات را مشخص کنید، باید عکاسی در استودیو یا داخل خانه را ذکر کنید. این دستگاه های نوری با قیمت ها و کیفیت های متفاوتی عرضه می شوند. برخی برای تلفن های همراه، دوربین ها یا هر دو طراحی شده اند. به همین دلیل امروزه بسیاری از افرادی که شخصاً در زمینه تولید محتوای ویدیویی فعالیت دارند از این حلقه ها استفاده می کنند.

Image for post
Image for post

استفاده از رینگ لایت

اولین چیزی که باید بدانید این است: این رینگ لایت زمانی به کار می آیند که بخواهید همان نور را روی سوژه خود داشته باشید. از آنجایی که سخت افزار در رینگ طراحی شده است، دوربین برای گرفتن عکس در مرکز حلقه قرار می گیرد. برای خرید رینگ لایت در مدل های مختلف به سایت حامی نور مراجعه کنید.

موضوع دیگر عکاسی ماکرو است. چه بخواهید از یک قسمت از صورت سوژه عکس بگیرید، از یک موجود زنده کوچک یا هر وسیله بسیار کوچکی. در چنین شرایطی، قرار گرفتن در معرض همیشه یک چالش دردناک است. در واقع تنظیم نور سوژه بدون سایه زدن دوربین دشوار است. بنابراین فرشته نجات شما یک حلقه فلش ساده است!

فیلم برداری از نوع Vlog

علاوه بر این، هنگام فیلمبرداری، به خصوص از نوع Vlog، سوژه باید همان نور را دریافت کند تا تصویرش واضح تر و واضح تر شود.به همین دلیل، با افزایش محبوبیت محتوای ویدیویی اینستاگرام، این دستگاه های نوری روز به روز بیشتر رایج می شوند.

البته اگر بخواهیم به استفاده نسبتا قدیمی از این وسایل اشاره کنیم، باید نگاهی به اتاق های آرایش بیاندازیم. حتماً آینه های اتاق آرایش یا آینه های معروف هالیوود را دیده اید. 

اتاقی تاریک با چراغ های آینه ای دور تا دور. دلیل این نوع نورپردازی این است که منابع نور روی سقف بر سایه ها و چهره بازیگر تاثیر نمی گذارد و به گریمور اجازه می دهد بهترین چهره را بسازد.

Image for post
Image for post

یکی از دلایل حلقه ای بودن این چراغ ها این است که می توان آنها را روی لنز دوربین نصب کرد. این یک منبع نور در اطراف لنز ایجاد می کند. البته این مدل یکی از انواع لامپ های حلقه ای می باشد.

این چراغ ها در ابعاد و اندازه های مختلف موجود هستند. ابعاد این منابع نور از 2 اینچ تا 50 اینچ موجود است.ابعاد جمع و جور را می توان روی لنز نصب کرد و بزرگترها را می توان روی سه پایه قرار داد و برای نورپردازی استفاده کرد. به دلیل شکل فیزیکی و یکنواختی لامپ ها، معمولا نور بسیار مسطح و یکنواخت تولید می کنند.

پیشنهاد مطالعه : لوکس شدن استخر با آپشن مخفی

راهنمای خرید رینگ لایت

رینگ لایت در سایزها و مدل های مختلف در بازار موجود هستند. به طور کلی بهتر است حلقه ها را بر اساس کاربرد دسته بندی کنیم، اما با توجه به برندهای مختلف، حلقه ها را بر اساس سایز طبقه بندی می کنیم.

چراغ های حلقه ای در دو نسخه فلاش (چراغ پروژکتور) و پلاتو (چراغ های پیوسته و پیوسته) موجود هستند. اما معمولاً از مدل نور ثابت بیشتر استفاده می شود.

در مجموع، این مدل ها از تجهیزات روشنایی در سه اندازه (کوچک، متوسط ​​و بزرگ) تولید می شوند.

نوع اول رینگ لایت

رینگ لایت گوشی سایز کوچک بیشتر در دوربین تلفن همراه استفاده می شود و با یک گیره کوچک روی گوشی نصب می شود.قیمت زنگ گوشی نسبت به مدل های دیگر ارزان تر است.

نوع دوم رینگ لایت

نوع دوم (سایز متوسط) روی لنز دوربین استفاده می شود.

نوع سوم رینگ لایت

نوع سوم که در ابعاد بزرگتر ساخته می شود ظاهر حرفه ای تری دارد و برای تنظیم سه پایه نیز استفاده می شود.قیمت لامپ حلقه ای معمولا بسته به نوع آن متفاوت است برای خرید لامپ حلقه ای حرفه ای بهتر است آن را خریداری کنید. از مشاور کمک بگیرید.

این دستگاه ها هم با برق و هم با باتری کار می کنند. می توان آنها را روی سه پایه قرار داد و با وصل کردن آنها به برق برای مدت طولانی نگه داشت.

Image for post
Image for post

لامپ های ال ای دی داخل آن عمر بسیار بالایی دارند و بر خلاف لامپ های رشته ای، مدت زیادی گرم نمی شوند و نیازی به فن خنک کننده ندارند.

تفاوت بین حلقه فلاش و حلقه نور چیست؟

بزرگترین تفاوت بین دو منبع نور احتمالاً ابعاد و نحوه اتصال آنها به دوربین است. حلقه فلاش یک حلقه نسبتا کوچک است که به لنز دوربین متصل می شود.

بنابراین، برای عکاسی پرتره، ممکن است نتواند نور کافی را برحسب نیاز روی سوژه پرتاب کند. البته حلقه های فلاش بسیار بزرگی روی دوربین تعبیه شده اند اما نسبت به مدل های کوچکتر کارایی کمتری دارند. علاوه بر این، بسیاری از چراغ های زنگ و زنگ تلفن وجود دارد. که از نظر عملکرد و کاربرد با آنچه ما توضیح می دهیم تفاوتی ندارند.

اگر به عکاسی ماکرو فکر می کنید، حلقه ای برای فلاش پیشنهاد می کنیم. این نور کمک می کند تا بدون سایه های مزاحم به جزئیات سوژه بپردازید و آن را بیشتر برجسته کنید. قاب فلاش نور متعادلی ایجاد می کند که به طور یکنواخت روی سوژه می تابد.این تضمین می کند که جزئیات موضوع با کیفیت بالاتری ثبت می شود.

پیشنهاد مطالعه : انتخاب های نورپردازی برای صرفه جویی در هزینه شما

به یاد داشته باشید که حلقه فلاش روی لنز دوربین نصب شده است و اگر از سوژه خیلی دور باشد، روشن نمی شود. این منابع نور اغلب با باتری کار می کنند، اما مدل های بزرگتر ممکن است به اتصال برق نیاز داشته باشند.

چراغ حلقه کارآمدتر از حلقه چشمک زن است. از این منبع نور می توان برای عکاسی پرتره یا مدل و همچنین برای تولید فیلم خانگی استفاده کرد!

از آنجایی که چراغ های حلقه روی لنز دوربین نصب نمی شوند، آزادی بیشتری برای تنظیم نور خواهید داشت. می توانید آن را به موضوع نزدیک یا دورتر کنید. علاوه بر این، این حلقه های نور در قطرهای مختلف برای پوشش روشنایی در پروژه های مختلف عرضه می شوند.

به علاوه برای استفاده از این تجهیزات نوری نیاز به یک پایه و در بیشتر موارد برق در شهر دارید. البته اگر از زنگ گوشی استفاده می کنید می توانید مدل های مختلفی داشته باشید; برخی از مدل ها به تلفن همراه متصل می شوند و از باتری گوشی به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند.

چرا به رینگ لایت نیاز داریم؟

عکاسان برای ایجاد سایه های خاص و متفاوت و همچنین نوردهی های مختلف از عکس های مختلف به این دستگاه نیاز دارند.

متأسفانه بسیاری از عکاسان بر این باورند که این منابع نوری را فقط باید از زاویه مخالف بر روی جسمی پرتاب کرد که بر خلاف تصور آنها می توان از جهات، زوایا و ارتفاعات مختلف به سوژه و از نقاط برجسته و سایه های مختلف قرار داد.

مهمترین کاربردهای رینگ لایت چیست؟

انواع وسایل روشنایی و منابع مانند رینگ لایت کاربرد منحصر به فردی دارند و معمولاً در استودیو یا استودیو برای ایجاد نور و سایه های منحصر به فرد استفاده می شوند.خرید رینگ لایت به عنوان یک دستگاه نورپردازی دائمی برای افزایش کیفیت عکاسی و فیلمبرداری شما بسیار مفید است.

مهمترین کاربرد این منابع نور برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای در شاخه های مختلف عکاسی مانند «عکاسی پرتره» و «عکاسی ماکرو» است. آنها شار نوری بسیار بالایی دارند و می توان از آنها برای عکس های طولانی یا دید باز از افراد استفاده کرد.

یکی از کاربردهای آن در عکاسی اشیایی هستند که با آنها نماهای نزدیک می سازیم. در صورت خرید انواع رینگ لایت می توانید این محصول زا از سایت آنلاین حامی نور تهیه کنید.

.