v فریزر من سرد است اما یخچال گرم است برای تعمیر چه چیزی را باید بررسی کنید؟

 


یخچال سرد نیست؟ فریزر؟ یک مشکل در یخچال شما می تواند باعث شود که قسمت حفاظتی کربن نگیرد اما فریزر کار کند. چرا اینطوری شده؟ تعمیر یخچال اصفهان چرا فریزر من کار می کند اما یخچال من نه؟ چه چیزی را می توانم در یخچالم چک کنم تا خودم درستش کنم و یخچال دوباره شروع به خنک شدن کند؟

یخچال گرم است اما فریزر کار می کند

ما قسمت‌هایی را فهرست می‌کنیم که احتمالاً باعث می‌شوند یخچال شما گرم باشد اما فریزر سرد است. هنگامی که یخچال سرد است اما یخچال گرم است، باید بررسی یا تست کنید که هر کدام از قطعات ذکر شده به ترتیب قسمت اول احتمالاً علت آن است. امروزه انواع مختلفی از یخچال در بازار وجود دارد. این قطعات معمولا جهانی هستند، بنابراین اگر یخچال شما سرد نیست اما فریزر سرد است، از لیست زیر استفاده کنید تا قسمت خراب را پیدا کنید و خودتان یخچال خود را تعمیر کنید.

احتمالاً بخشی از تلاش "قفسه خنک نمی شود، اما فریزر صدا می کند" مشکل!: فن اواپراتور - موتور اواپراتور بیش از حد فن نمی چرخد ​​این فن هوای سرد را روی کویل های اواپراتور می کشد. در محفظه فریزر گردش می کند. اگر این فن در حال چرخش نباشد یا موتور خراب باشد، یخچال خنک نمی شود. این فن را با دست بچرخانید. در قسمت فریزر پشت قرار دارد. اگر پره ها حرکت نمی کنند یا به سختی می چرخند، فن و مجموعه موتور را تعویض کنید. قسمتی که قرار است جایگزین شود را در زیر ببینید.

Image for post
Image for post

واحد موتور فن اواپراتور یخچال

 

 

اواپراتور یخ را فلاش می کند - تجمع یخ باعث مشکلاتی می شود یخچال شما بخشی به نام گرمکن یخ زدایی دارد. این قسمت چندین بار در روز اجرا می شود. این به معنای ذوب یخ یا یخ است که می تواند روی سیم پیچ های اواپراتور ایجاد شود. وقتی یخ‌ساز خاموش می‌شود، یخ روی سیم‌پیچ اواپراتور جمع می‌شود. هنگامی که سیم پیچ ها منجمد می شوند، هوا نمی تواند مطابق طراحی جریان یابد. این باعث می شود یخچال خنک نشود. اگر کویل ها یخ زده باشند، مشکل یخ زدایی دارید. با استفاده از گیج، تمام قسمت های سیستم یخ زدایی را تست کنید. به احتمال زیاد شما نیاز به تعویض یخساز دارید و مشکل شما حل می شود.

ترمیستور - دما را کنترل نمی کند این قسمت دمای هیت سینک را کنترل می کند و دما را به برد کنترل کامپیوتر اصلی منتقل می کند. این کنترل قدرت کمپرسور و فن تبخیر را تنظیم می کند. اگر ترمیستور خراب باشد، همه اینها اتفاق نمی افتد و یخچال خنک نمی شود. کمپرسور کار نمی کند یا ممکن است اغلب کار کند. ترمیستور را با مولتی متر تست کنید. اگر ترمیستور تداوم نداشته باشد باید تعویض شود. قسمتی که قرار است جایگزین شود را در زیر ببینید.

سنسور دما برای دمای یخچال

کنترل دمپر - باز نمی شود یا شکسته می شود بخشی در یخچال به نام دمپر هوا وجود دارد. این قسمت باز و بسته می شود تا هوای سرد وارد یخچال شود. وقتی دمپر باز نمی شود، هوای سرد به درستی جریان نمی یابد. حتما به صورت بصری به دمپر نگاه کنید تا ببینید گیر کرده است یا خیر. اگر دمپر هوا شکسته است، تا حد ممکن کمتر تعویض کنید. قسمتی که قرار است جایگزین شود را در زیر ببینید.