10 مزیت موز قرمز برای سلامتی که نمی دانید
 موز برای خوردن راحت است، به راحتی هضم می شود و به وفور در دسترس است. قیمت هر کیلو موز خشک شده  آنها را می توان به میان وعده ها و میلک شیک ها اضافه کرد. پوست ضخیم آنها میوه را از آفت کش ها و آلاینده ها در امان نگه می دارد.

شما می توانید آنها را در هر جایی حمل کنید و اکثر مردم می توانند آنها را به خوبی تحمل کنند. برخی گزارش های نامطلوب موز قرمز را عامل افزایش وزن می دانند. برعکس، موز قرمز برای کاهش وزن مفید است.

موز قرمز مواد مغذی بیشتری نسبت به موز زرد دارد. موز قرمز بومی هند و آسیای جنوب شرقی است. آنها همچنین در بسیاری از مناطق مانند جزایر اقیانوس آرام، استرالیا و نیوزیلند رشد می کنند. فواید موز قرمز باعث محبوبیت آن در غرب شده است.

کالری موز قرمز
کالری موز قرمز در مقایسه با سایر میوه ها کمتر است. یک موز قرمز متوسط کمتر از 100 کالری به رژیم غذایی شما اضافه می کند.


برای دریافت راه حل هایی که می تواند به سفر مدیریت وزن شما کمک کند، یک قرار ملاقات با متخصص تغذیه/رژیم درمانی ما رزرو کنید.
فواید موز قرمز
موز قرمز فواید متعددی برای سلامتی و اندام هایی مانند پوست و قلب دارد. در زیر برخی از فواید موز قرمز را فهرست می کنیم.

Image for post
Image for post

1) موز قرمز ممکن است دارای خواص آنتی اکسیدانی باشد


موز قرمز حاوی مقدار زیادی کاروتنوئید، فلاونول و آنتوسیانین است. محتوای بالای کاروتنوئید به موز قرمز خاصیت آنتی اکسیدانی می دهد. محتوای آنتی اکسیدانی موجود در موز قرمز بیشتر از موز زرد است.

این آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را که باعث آسیب سلولی می شوند از بین می برند. آنتی اکسیدان ها همچنین از شما در برابر اختلالات متابولیک مانند سرطان، دیابت و بیماری های قلبی عروقی محافظت می کنند.

2) موز قرمز ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد
پتاسیم و منیزیم موجود در موز قرمز باعث گشاد شدن عروق خونی می شود. این کار باعث بهبود گردش خون در بدن و کاهش فشار خون شما می شود. ترکیب پتاسیم و منیزیم موجود در موز قرمز آن را برای کاهش فشار خون بسیار موثر می کند.

3) موز قرمز ممکن است برای سلامت چشم مفید باشد
موز قرمز دارای مقادیر زیادی زآگزانتین و لوتئین است. رنگ قرمز موز قرمز از رنگدانه های کاروتنوئیدی ناشی می شود. لوتئین و بتاکاروتنوئیدها نیز در موز قرمز وجود دارند. اینها کاروتنوئیدهایی هستند که از چشم ما در برابر دژنراسیون ماکولای مرتبط با افزایش سن محافظت می کنند.

اینها وقتی از غذا مصرف می شوند بسیار موثر هستند زیرا پیش ساز ویتامین A هستند. ویتامین A برای سلامت چشم ضروری است و از شب کوری جلوگیری می کند.

4) موز قرمز می تواند سلامت گوارش شما را بهبود بخشد
مادربزرگ‌های ما از موز قرمز برای درمان مشکلات گوارشی مانند یبوست، نفخ و اسهال استفاده می‌کردند. فیبر بالای موجود در موز به راحتی حرکات روده کمک می کند. حرکات صحیح روده باعث بهبود هضم و بهبود جذب مواد مغذی در بدن می شود.

با درمان یبوست، موز از ایجاد توده ها جلوگیری می کند. حرکات منظم روده همچنین محافظت در برابر سرطان روده بزرگ را ارائه می دهد.

فیبر موجود در موز قرمز نیز به بهبود کیفیت باکتری های روده کمک می کند. فیبر پری بیوتیک مانند انسولین و فروکتولیگوساکاریدهای موجود در موز قرمز، تنوع باکتری های روده را افزایش می دهد. فیبر التهاب روده را کاهش می دهد.

موز قرمز غذای مناسبی برای افراد مبتلا به ناراحتی معده است که به رژیم غذایی ملایم و آسان هضم نیاز دارند. موز الکترولیت هایی مانند پتاسیم را که در هنگام اسهال و استفراغ از دست می رود، پر می کند. مصرف منظم موز قرمز خطر ابتلا به مشکلات گوارشی مانند بیماری کرون و بیماری التهابی روده را کاهش می دهد.