یخچال خنک نمی شود: در اینجا نحوه تعمیر آن آورده شده است
 

یخچال خنک نمی شود: در اینجا نحوه تعمیر آن آورده شده است

تعمیر یخچال الکترواستیل اصفهان
یخچال خنک نمی شود؟ برای تعمیر یخچال یا فریزر در اثر برخی خرابی ها، ترفندهای غیر قابل اشتباهی وجود دارد

در اینجا نحوه تعمیر یخچالی که دیگر نمی تواند دمای سرد را حفظ کند، آورده شده است. در واقع، این راهنمای دقیق به شما یاد می دهد که چگونه این مشکل را با دستان خود حل کنید یا اگر موفق نشدید، با خواندن چند خط بعدی قادر خواهید بود ریشه مشکل را بفهمید و آن را به این شکل نشان دهید. ، به یک حرفه ای

فهرست مطالب
ابزار مورد نیاز
مواد مورد نیاز
مشکل: یخچال دیگر خنک نمی شود
چه زمانی نیاز به تعویض فن دارید؟
ابزار مورد نیاز
انبردست / ضامن دار
مجموعه سیم کش/برش
مواد مورد نیاز
فن اواپراتور / فن کندانسور

 

مشکل: یخچال دیگر خنک نمی شود

Image for post
Image for post


آیا شیر شما در یخچال دیگر مثل همیشه سرد نیست یا بستنی در فریزر آب می شود؟

قبل از فکر کردن به بدترین و اتخاذ راه حل های بیش از حد شدید، سعی کنید این مراحل را ارزیابی کنید.

اطمینان حاصل کنید که یخچال به پریز برق وصل است و بنابراین تغذیه می شود، فقط برای درک اینکه باید هنگام باز شدن درب، چراغ داخلی روشن شود.
ترموستات را بررسی کنید و مطمئن شوید که به اشتباه خاموش نشده است. اگر متوجه نقص عملکرد آن شدید، یک مدل جدید را از آمازون یا خرده‌فروش دیگری خریداری کنید.
اطمینان حاصل کنید که دریچه‌های پشتی با جعبه یا کیسه مسدود نشده‌اند - آنها باید شفاف باشند و اجازه دهند هوا به خوبی کار کند. اگر مسدود شوند، ممکن است باعث خنک شدن بد شوند.
بررسی کنید که فن کندانسور آزادانه و بدون مانع بچرخد: برای انجام این کار، یخچال را از برق بکشید، فن را بردارید، تیغه ها را تمیز کرده و به صورت دستی بچرخانید تا مشکلات احتمالی را بررسی کنید.
یخچال را دوباره به برق وصل کنید و هنگام روشن کردن کمپرسور مطمئن شوید که فن می چرخد. از طرف دیگر، اگر این فن است که کار نمی کند، دستورالعمل هایی را که به زودی به شما ارائه خواهیم داد، دنبال کنید.
بنابراین در اینجا چند نکته برای رفع مشکل سرد نکردن یخچال وجود دارد.

اگر صدای عملکرد مکانیزم کمپرسور را می شنوید و در عین حال یخچال کار نمی کند، به احتمال زیاد مشکل از گرفتگی سیم پیچ یا فن شکسته/گیر است. هر دوی این مکانیسم ها در پشت درب فریزر یافت می شوند و اگر ایراد در سطح فن باشد، هر بار که در را باز می کنید صدای آزاردهنده ای افزایش می یابد.

پس از برداشتن درب، داخل فریزر، حتما وجود یخ زدگی روی کویل ها را ارزیابی کنید: اگر چنین است، یخچال را کاملاً یخ زدایی کنید.

پس از آب شدن کامل، یخچال را دوباره به برق وصل کنید.

اگر مشکل حل شود، خطا می تواند یک تایمر یخ زدایی، یک دستگاه یخ زدایی یا یک ترموستات یخ زدایی باشد. تعویض هر یک از این قطعات به خودی خود سخت نیست اما نیاز به کمک یک متخصص دارد.

به طور معمول، فن و کمپرسور در قسمت پشتی پایین هر یخچالی قرار دارند و زمانی که ترموستات نیاز به خنک‌سازی بیشتر می‌کند، وارد آن می‌شوند. اگر صدای عملکرد آنها را نشنیدید، حتی پس از چند دقیقه باز گذاشتن درب، ممکن است کمپرسور، فن یا رله ایراد داشته باشد.

نحوه تعویض فن را در زیر بیاموزید.

در اینجا تمام مراحل وجود دارد:

درپوش را بردارید
درب آن را بردارید تا بتوانید اواپراتور یخچال را بررسی کنید و به راحتی به فن برسید. پیچ ها را می توان با درپوش های پلاستیکی پوشاند: در این مورد، فقط آنها را به اهرم فشار دهید تا آنها را جدا کنید.

پوشش فن را بردارید
اگر یخچال شما پوششی دارد که از فن محافظت می کند، آن را بردارید و به همراه آن تمام پیچ هایی که آن را در جای خود نگه می دارند بردارید.

فن اواپراتور را بردارید
اگر فن قبلی صدای بدی داشت یا عملکرد نامنظم داشت، آن را خارج کنید و آن را با یک فن در حال کار جایگزین کنید. برای این حرفه ای باید تمام پیچ هایی که فن را به دیواره فریزر نگه می دارند بردارید.

فن را تعویض کنید
براکت نصب را از فن قدیمی جدا کرده و به فن جدید وصل کنید. سپس تمام سیم های قدیمی را جدا کرده و سیم های جدید را وصل کنید. پس از نصب فن در حال کار، آن را در جای خود قرار دهید و درب آن را ببندید.

فن کندانسور را تعویض کنید
یخچال را از دیوار جدا کرده و آن را از برق جدا کنید. برای دسترسی به کمپرسور و فن کندانسور، پنل عقب پایینی را بردارید.

یخچال را به برق وصل کنید و منتظر بمانید تا کمپرسور روشن شود: اگر این کار کرد اما فن کار نکرد یا نویز داشت، باید تعویض شود.

اگر هر دو کار نمی کنند و یخچال داغ است، دوباره آن را از برق بکشید و این دستگاه ها را با پنکه یا سشوار بیرون بیاورید.