اگر یخچال خنک نمی شود چه باید کرد؟
 


اگر یخچال خنک نمی شود چه باید کرد؟
اگر یخچال خنک نمی شود چه باید کرد؟
10 تظاهرات کمبود فلوئور در یخچال
سریع ترین راه حل برای سرد نشدن یخچال
اگر یخچال سرد نمی شود چه باید کرد ترفندی را به شما آموزش می دهیم تعمیر یخچال سامسونگ اصفهان با سازماندهی و ویرایش این سایت یک مطالعه جامع از آنچه که در صورت خنک نشدن یخچال باید انجام دهید را برای شما به ارمغان می آورد. بیایید با ویرایشگر نگاهی بیندازیم!

اگر یخچال خنک نمی شود چه باید کرد؟
راه حل سرد نشدن یخچال به شرح زیر است:

1. ابتدا بررسی کنید که آیا مشکل از منبع تغذیه است یا خیر، می توانید درب جعبه را باز کنید و ببینید که چراغ های جعبه روشن است یا خیر، یا سیم برق را با قلم برق تست کنید تا ببینید آیا اثری از آسیب دیده است یا خیر. سیم، مانند گاز گرفتن توسط موش.

2-اگر مشکلی برای منبع تغذیه وجود ندارد برای هر حرکتی مثلا موتور ویبره است به یخچال گوش دهید اگر شنیدید به این معنی است که کمپرسور خوب است اگر حرکتی نداشته باشد ممکن است موتور سوخته باشد، زیرا کمپرسور هسته ای ترین قسمت است.

Image for post
Image for post

اگر یخچال خنک نمی شود چه باید کرد؟

 

3. اگر موتور در حال کار است و کمپرسور کار می کند، بررسی کنید که آیا مبرد یا فلوئور نشتی ندارد و باید دوباره اضافه شود.

4. سعی کنید اگر مشکلی پیدا نکردید آن را جدا نکنید.مگر اینکه با یخچال خیلی آشنا هستید، در غیر این صورت ممکن است در حین جداسازی به طور تصادفی تعدادی سیم پاره شود که باعث ایجاد مشکلات بیشتر می شود.می توانید با یک استاد حرفه ای تماس بگیرید تا یک بار آن را بررسی کنید

پیشنهاد کوچک: اگر یخچال بیش از 8 سال از آن استفاده شده باشد تخمین زده می شود که نیازی به تعمیر نباشد بهتر است بعد از تعمیر یخچال نو بخرید می توانید آن را بفروشید و با یخچال نو تعویض کنید. .

مطلب بالا معرفی راه حل سرد نشدن یخچال هست امیدوارم جوابم بتونه کمکتون کنه ممنون میشم ~

اگر یخچال خنک نمی شود چه باید کرد؟
خنک نشدن یخچال؛

1. مشکل منبع تغذیه

اگر یخچال خنک نمی شود، ابتدا بررسی کنید که آیا منبع تغذیه به درستی وصل شده و چراغ آن روشن است یا خیر. اگر اتصال برق عادی باشد، می توانید نظارت کنید که آیا کمپرسور به درستی کار می کند یا خیر. کمپرسور ممکن است صدای لرزش موتور کوچکی ایجاد کند، اما زمانی که لوله بافر خروجی فشار بالا در کمپرسور ترک خورده یا پیچ نگهدارنده لوله شل باشد، کمپرسور کار می‌کند اما خنک نمی‌شود.

راه حل: پوسته را باز کنید، با یک لوله بافر جدید جایگزین کنید، یا پیچ ها را سفت کنید.

دوم اینکه مبرد تمام شده است

اگر کمپرسور به طور معمول کار می کند، می توانید بررسی کنید که مبرد در سیستم تبرید تمام شده است یا خیر. می توانید اجازه دهید یخچال 3-5 دقیقه کار کند، برق را قطع کنید و به جریان آب گوش دهید. اگر صدا نیست. این بدان معنی است که مبرد در سیستم تبرید تمام شده یا در حال نشتی است.

راه حل: در صورت وجود نشتی در سیستم، پس از یافتن قسمت نشتی سیستم، پس از احراز شرایط جوش، تست فشار و تخلیه، مبرد را به مقدار معینی اضافه کنید، معمولاً با توجه به یخ زدگی اواپراتور یا دمای نامی در یخچال. .

سوم، انسداد مویرگی

هنگامی که مویرگ یخچال مسدود می شود، مبرد نمی تواند برای جذب گرما وارد اواپراتور شود و باعث می شود دمای یخچال بیش از حد بالا باشد. اگر یخچال از نوع خنک‌کننده غیرمستقیم است و یخ نمی‌سازد، می‌توانید بررسی کنید که آیا فن یخچال به طور معمول کار می‌کند: درب یخچال را باز کنید، دکمه لبه دهانه جعبه را فشار داده و نگه دارید (این دکمه روشنایی داخلی را کنترل می کند، و با باز شدن درب، فن کار نمی کند)، بررسی کنید که آیا فن کار می کند یا خیر. اگر فن روشن نباشد، یخچال خنک نمی شود.

راه حل: مویرگی یا خشک کن مسدود شده و خروجی آن داغ است. بنابراین، از شر آن خلاص شوید، از شر آن خلاص شوید.

10 تظاهرات کمبود فلوئور در یخچال
علائم کمبود فلوئور در یخچال: یخچال برای مدت طولانی کار می کند و حتی از کار نمی افتد؛ اثر خنک کننده ضعیف است یا حتی خنک نمی شود؛ در موارد شدید ممکن است کمپرسور به دلیل طولانی مدت سوخته شود. عمل.

اصل کار:

1. یخچال تراکمی: این نوع یخچال با موتور الکتریکی کار می کند و از طریق کمپرسور روی سیستم تبرید کار می کند. سیستم تبرید بر اساس اصل جذب گرما هنگام تبخیر و تبخیر مبرد با نقطه جوش کم ساخته شده است. از مزایای آن می توان به عمر طولانی و استفاده راحت اشاره کرد.95-91 درصد یخچال های دنیا از این دسته هستند. یخچال های معمولی از مبردی به نام یخچال R600 a به عنوان "حمل کننده" گرما برای "انتقال" گرمای یخچال به بیرون یخچال استفاده می کنند.

2. یخچال جذبی: این نوع یخچال می تواند از منابع گرمایی (مانند گاز، نفت سفید، برق و غیره) به عنوان نیرو استفاده کند. هدف از تبرید با استفاده از محلول مخلوط آمونیاک-آب-هیدروژن در فرآیند جذب- انتشار پیوسته به دست می آید. از معایب آن می توان به راندمان پایین و خنک کننده کند اشاره کرد که به تدریج برطرف شده است.

3. یخچال نیمه هادی: یخچالی است که با استفاده از اصل اثر پلتیه بر روی گره با عبور جریان مستقیم به نیمه هادی نوع PN، تبرید را محقق می کند.

4. یخچال شیمیایی: یخچالی است که از مواد شیمیایی خاصی استفاده می کند تا هنگام حل شدن در آب گرما را به شدت جذب کند تا اثر خنک کنندگی حاصل شود.

5. یخچال ارتعاشی الکترومغناطیسی: یخچالی است که از دستگاه ارتعاش الکترومغناطیسی به عنوان نیروی اصلی برای به حرکت درآوردن کمپرسور استفاده می کند. اصل و ساختار آن اساساً مانند یخچال تراکمی است.

6. یخچال خورشیدی: یخچالی است که از انرژی خورشیدی به عنوان انرژی خنک کننده استفاده می کند.