آب در یخچال و مشکلات دیگر - چگونه آنها را حل کنیم
 

دمای نامناسب، بوی بد یا یخ زدگی در یخچال؟ نگران نباشید،  نمایندگی تعمیرات امرسان اصفهان ما مشکلات رایجی که ممکن است در یخچال رخ دهد و چگونه می توانید آنها را حل کنید می دانیم. علاوه بر این، بهترین نکات را در مورد نحوه تمیز نگه داشتن یخچال خود دریافت می کنید - از جمله درب ضد زنگ!

مطمئناً نگهداری مواد غذایی در یک یخچال جدید احساس تازگی بیشتری دارد؟ و حفظ یک محیط خوب برای به حداکثر رساندن مواد غذایی داخل یخچال چندان دشوار نیست. اما گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی پیش بیاید – با توجه به اینکه چند بار در روز یخچال را باز و بسته می‌کنید، جای تعجب نیست! در اینجا ما رایج ترین مشکلاتی را که می تواند ایجاد شود روشن می کنیم و همچنین راه حل هایی را ارائه می دهیم:

یخ زدگی در یخچال؟
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در قسمتی از پشت یخچال غذای آسیب دیده ناشی از یخ زدگی پیدا کرده باشید که مجبور شده اید آن را خرد کنید؟ در برخی از یخچال ها، گاهی اوقات یخ زدگی به خصوص در امتداد دیواره های جانبی و در انتهای دیواره پشتی تجمع می یابد. وقوع یخبندان طبیعی است، اما گاهی اوقات ممکن است بیش از حد معمول باشد. امروزه بسیاری از یخچال ها دارای یخ زدایی خودکار هستند، اما در موارد نادری باید یخ زدایی را به صورت دستی انجام دهید. یخ زدگی در یخچال می تواند به دلایل زیر باشد:

Image for post
Image for post

درب خیلی باز است. یخبندان به این دلیل ایجاد می شود که درب یخچال در مدت زمان کوتاهی بسیار باز شده است، شاید شما فردی در خانه دارید که دوست دارد بایستد و به انتخاب نگاه کند و کمی بیشتر از حد لازم فکر کند؟ هوای گرمی که وارد می شود منجر به واکنش برگشتی در واحد خنک کننده می شود.
غذای گرم کنسل شده است. زمانی که غذای داغ را قرار می دهید در یخچال نیز یخ زدگی ایجاد می شود. بهتر است غذای داغ را قبل از گذاشتن در یخچال بگذارید سرد شود. اگر مجبور به تنظیم غذای گرم هستید، مطمئن شوید که درب های محکمی در اطراف بسته خود دارید تا هوای گرم به بیرون نریزد.
میوه ها و سبزیجات باعث ایجاد رطوبت می شوند. هنگامی که مقدار زیادی میوه و سبزیجات را در یخچال نگهداری می کنید، با سرد شدن، رطوبت را آزاد می کنند. این رطوبت می تواند باعث ایجاد یخ زدگی شود. بهترین راه برای نگهداری میوه ها و سبزیجات این است که آنها را در جعبه ای قرار دهید که دقیقاً برای همین کار در نظر گرفته شده است، جایی که رطوبت می تواند متفاوت باشد.


آب در یخچال؟


آیا گاهی اوقات دریاچه های کوچک آب را در قفسه های خاص در یخچال کشف کرده اید؟ آنقدر هم عجیب نیست که این اتفاق بیفتد و با یخبندان مرتبط باشد. یخچال شما معمولاً حداقل یک بار در روز یخ زدایی خودکار انجام می دهد و یخ زدگی را به آب تبدیل می کند که باید تخلیه شود و از بین برود. بنابراین به همان دلایلی که در یخچال دچار یخ زدگی می‌شوید، می‌توانید آب را در یخچال هم بیاورید: درب آن خیلی باز بوده، غذای داغ بیرون گذاشته شده است، یا میوه و سبزیجات زیادی در قفسه‌ها نگه داشته‌اید. به جای در کشوها .

اگر آب خود به خود از بین نمی رود، ممکن است این سوراخ زهکشی باشد که مشکل را ایجاد کرده است - بررسی کنید که توسط چیزی مسدود نشده باشد و درب یخچال به درستی بسته شود. برای انجام عمل جراحی آماده باشید، شاید با یک لوله پاک کن یا یک سواب پنبه ای - شاید چیزی در سوراخ تخلیه گیر کرده باشد؟

چه دمایی در یخچال بهتر است؟
دمای یخچال باید 5-4 درجه سانتیگراد باشد تا غذا در بهترین حالت خود باشد. سردترین قسمت پایین یخچال و گرمترین آن در در و در بالا است، زیرا سرما به سمت پایین حرکت می کند. بنابراین ممکن است بین 2-3 درجه به علاوه بین قفسه بالا و قفسه پایین تفاوت وجود داشته باشد. فکر کردن به زمانی که مواد غذایی خود را قرار می دهید می تواند خوب باشد. هر چه دما سردتر باشد، باکتری های خطر کمتری در یخچال رشد می کنند. و اگر دما را بین 4-5 درجه نگه دارید، غذا برای مدت طولانی تری بهتر باقی می ماند.

دمای نامناسب در یخچال؟
آیا احساس می کنید دمای داخل یخچال شما یکنواخت نیست؟ یا اینکه یخچال یک روز نسبت به روز دیگر گرمتر است؟ اگر صفحه نمایش یا دماسنج داخلی در یخچال ندارید، اندازه گیری درجه حرارت در یخچال آسان است. یک لیوان نوشیدنی حاوی آب و یک دماسنج را در آن، در هر قفسه ای در یخچال یک شب قرار دهید. روز بعد پاسخ خود را دریافت می کنید که آیا یخچال خیلی داغ است یا خیر. اگر نگران این هستید که تفاوت زیادی بین قفسه بالا و پایین ایجاد کند، این غیرعادی نیست. خنک کننده معمولا در پایین سردترین و در بالا گرمترین است. اگر مثلاً بین قفسه بالا و پایین بیش از 2-3 درجه اختلاف وجود دارد، ممکن است زمان بررسی یخچال فرا رسیده باشد.

بوی بد در یخچال؟
عجیب نیست که یخچال بوی بدی پیدا کند، و این بدیهی است که چیزی در آن خوب کار نمی کند. ساده ترین راه این است که در یخچال تمیز کنید، شاید در اعماق آن یک خیار کپک زده، یک پنیر میگوی تاریخ مصرف گذشته یا چیزی که ریخته اید و توانسته است به یک مرکز میکروب کوچک تبدیل شود، پیدا کنید. یکی دیگر از عوامل بوی رایج می تواند شیشه ها یا جعبه هایی با محتویات هیجان انگیز باشد که به درستی بسته و بسته نشده اند. به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر غذاهای قدیمی را بردارید و یخچال را تمیز کنید، مشکلات بوی بد کمتری خواهید داشت.

توصیه های خانم های خانه دار برای از بین بردن بوی بد یخچال
شاید تا به حال حدس زده باشید که یک ترفند یک خانم خانه دار با سرکه برای از بین بردن بوی بد یخچال وجود دارد! بله، اما سرکه برای بیشتر بوهای بد عمل می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری سرکه در یک کاسه بریزید و آن را یک شب در یخچال قرار دهید و شاید حتی