چگونه خشکی پوستتان را درمان کنید؟

برای درمان خشکی پوست کافی است که رطوبت پوستتان را به او برگردانید، به این کار آبرسانی پوست می‌­گویند. برای خرید و مطالعه مطالب تخصصی تر آبرسانی پوست به این صفحه مراجعه کنید. آبرسانی پوست را می‌توان با روش‌ها و در مراحل مختلف انجام داد که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم.

Image for post
Image for post

1. آبرسانی پوست به روش‌های طبیعی

آبرسانی پوست با روش‌های طبیعی یکی از راهکارهایی است که از گذشته طرفداران خود را داشته است. روش‌های طبیعی شامل: ماسک‌های خانگی، بخور کردن و روغن‌های گیاهی هستند که به توضیح هر کدام پرداخته‌ایم:

 

آبرسانی پوست از طریق ماسک

البته که آبرسانی به انواع پوست با ماسک­‌های خانگی از قدیم تا کنون طرفدارن خود را داشته‌­اند اما پیش از آن که به دنبال ماسک­‌های آبرسان باشید ابتدا باید پوست خود را از میان جنس انواع پوست بشناسید. اینکه پوست شما خشک است یا چرب یا مختلط.

ماسک آبرسان برای پوست­‌های چرب

اگر پوست شما همیشه برق می­‌زند یا چند ساعت بعد از شستن صورتتان دوباره پوست شما به شکلی است که انگار روزهاست شسته نشده یا دارای جوش­‌ها و منافذ باز پوست هستید شما پوستی چرب دارید. دارندگان پوست­‌های چرب نباید گمان کنند که پوستشان نیازی به آبرسانی ندارد و از این قضیه مستثنی هستند. لازم است بدانید پوست بدن شما دارای ماده­‌ای به نام هیالورونیک اسید است اگر به این ماده رطوبت کافی نرسد در طولانی مدت کاهش می‌یابد و بعد از مدتی پوست دچار چین و چروک می‌شود. اما ماسک مناسب برای آبرسانی پوست­ چرب، بهتر است که فاقد روغن باشد. از ماسک‌­های مخصوص آبرسانی پوست­ چرب می­توان چند مورد را نام برد:

مقداری خیار را رنده کنید و آن را با یک قاشق عسل مخلوط کنید.

یک عدد موز را پوره کنید. با چند قطره آبلیمو ترکیب کنید.

نصف یک هلو و نصف یک موز را با دوقاشق پودر جوی دو سر ترکیب کنید.

گل سرشور را پودر کنید و همراه یک قاشق چایخوری عسل ترکیب کنید.

Image for post
Image for post

ماسک آبرسان برای پوست­های خشک

دارندگان پوست­‌های خشک که علائم آن را در بالا اشاره کردیم . برای بهبود پوست و حفظ رطوبت می­‌توانند از این چند نوع ماسک آبرسان خانگی برای پوست­ خشک  استفاده کنند:

یک قاشق غذا خوری ماست را با یک قاشق غذا خوری نشاسته ترکیب کنید.

مقداری آلوئه ورا با یک قاشق عسل و چند قطره روغن نارگیل را ترکیب کنید.

دو قاشق غذا خوری جوی دوسر را پودر کنید و سپس با دو قاشق شیر گرم و دو قاشق چایخوری روغن زیتون ترکیب کنید.

2. آبرسانی پوست با روش‌های غیر طبیعی

روش‌های غیر طبیعی شامل استفاده از مواد و محصولات شیمیایی آرایشی و بهداشتی و هیدرودرمی با دستگاه هستند.

محصولات مراقبت پوست

یکی از راه­های دیگر که برای آبرسانی پوست می‌­توانید انجام دهید آبرسانی صورت از طریق محصولات مراقبت از پوست است. امروزه شرکت­‌های آرایشی و بهداشتی بسیاری به دلیل استقبال مردم رو به تولید محصولات آبرسان پوست آورده‌­اند. مانند کرم­‌های مرطوب‌کننده و کرم‌­های آبرسان.

Image for post
Image for post

فواید و معایب روش‌های غیرطبیعی

تاثیر این روش‌ها را خیلی زود می‌توانید بر روی صورت خود ببینید اما اغلب هزینه‌ای بیشتر از روش‌های طبیعی دارند و اینکه باید  مکان مطمئنی برای تهیه­‌ی این روش‌ها بیابید. ممکن است با خرید یک محصول تقلبی یا هیدرودرمی در مکانی غیربهداشتی، آسیب‌های جدی به پوست وارد شود. همچنین اثرگذاری این روش‌ها موقتی است و بعد از مدتی باید تکرار شوند.