میکرودرم ابریژن صورت و فواید آن 

میکرودرم ابریژن غیر تهاجمی و بدون درد است. از یک اپلیکاتور با نوک الماس با مکش جزئی برای حذف سلول های مرده یا آسیب دیده پوست استفاده می کند. در نتیجه پوست با لایه برداری عمیق و مکانیکی درمان می شود که به آرامی لایه های بیرونی پوست را مجدداً باز می کند و سلول های آسیب دیده را از بین می برد و روند طبیعی بازسازی سلول های پوست را تحریک می کند. وکیوم مورد استفاده در میکرودرم ابریژن باعث تحریک کلاژن و الاستین می شود. نتیجه یک پوست سالم، طبیعی، صاف و جوان است. همچنین بارداری بی خطر است. 

Image for post
Image for post

چه نوع بیماری های پوستی را می توان با میکرودرم ابریژن صورت درمان کرد؟

این درمان در عرض چند هفته باعث سلامت پوست می شود. می تواند درمان کند:

خطوط ریز و چین و چروک

بی نظمی های رنگدانه ای

لکه های سنی

منافذ بزرگ شده

آکنه و اسکار آکنه

پوست آسیب دیده خورشید

کومدون های باز و بسته

پوست با بافت درشت

پوستی که در حال پیری، احتقان، پوسته پوسته شدن، خشکی، بی روحی، ضخیم شدن، لکه دار شدن، کدر شدن و آسیب دیده آفتاب است را می توان جوان و شاداب کرد. لکه‌ها، رنگ‌ها و بافت ناهموار پوست نیز بهبود می‌یابد. حتی می توان پوست معمولی را با درخشش گرم، شاداب تر کرد. پوست نرم‌تر، صاف‌تر، روشن‌تر، شفاف‌تر، شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

 هر چند وقت یک بار باید به میکرودرم ابریژن صورت بروم؟

میکرودرم ابریژن نیاز به یک سری درمان دارد. در حالی که نتایج با یک درمان به دست می آید، انتظار نتایج قابل توجه از یک درمان غیر واقعی است. نتایج انباشته می تواند با تکرار 6 درمان با فاصله دو تا سه هفته قابل توجه باشد. درمان های نگهداری ماهانه توصیه می شود.

 چرا پوست از میکرودرم ابریژن سود می برد؟

تقریباً هر 28 روز یک لایه جدید از پوست ایجاد می کنیم. با تشکیل سلول‌های جدید، آنها راه خود را به سطح فشار می‌دهند و سپس سلول‌های مرده روی سطح می‌نشینند. این می تواند باعث بزرگ شدن منافذ، مسدود شدن منافذ، بافت ناهموار ناهموار و ظاهری کدر شود. با افزایش سن، این روند کندتر می شود و منجر به ظاهر شدن پوستی پیرتر با درخشندگی کمتر می شود.

Image for post
Image for post

آیا عوارض جانبی از درمان وجود دارد؟

از آنجایی که ما فقط لایه بیرونی به نام لایه شاخی را درمان می کنیم، عوارض جانبی جدی مشکلی ایجاد نمی کند. میکرودرم ابریژن غیر تهاجمی و بدون زخم به سطح پوست، هیچ گونه ناراحتی، زمان استراحت و بهبودی ندارد. بیماران معمولاً حدود یک ساعت پس از عمل کمی قرمزی را تجربه می کنند. زمان بهبودی برای اکثر افراد چند روز است.

س: پس از اولین درمان چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

اگرچه میکرودرم ابریژن به مجموعه‌ای از درمان‌ها نیاز دارد، اما پس از اولین درمان، می‌توانید بهبود قابل‌توجهی را در پوست تحت درمان مشاهده کنید. برخی از بیماران دچار سفتی و قرمزی پوست می شوند و آن را با احساس آفتاب سوختگی خفیف مقایسه می کنند. برای بازگرداندن رطوبت از دست رفته در هنگام میکرودرم ابریژن، مرطوب کننده مناسب را برای استفاده روزانه توصیه می کنیم.

 

چیزی که باید در مورد آن محتاط باشم؟

در صورت داشتن هر یک از این شرایط باید به ما اطلاع دهید: روزاسه، درماتیت، سرطان های پوست، کبودی آسان، هپاتیت C، ایدز، یا از داروهای رقیق کننده خون یا آکوتان استفاده می کنید. اگر از محصولات رتین A یا هر محصول مراقبت از پوستی که پوست را تحریک می کند استفاده می کنید، باید آنها را حداقل 2-3 روز قبل از شروع درمان قطع کنید و تا 2-3 روز پس از درمان مجدداً شروع نکنید. برای اطلاعات بیشتر به سایت مروارید مراجعه کنید.

به مدت یک هفته قبل و بعد از درمان، لطفاً استفاده از درمان ها و محصولات زیر را متوقف کنید:

الکترولیز، اپیلاسیون، مواد موبر، ماسک ها، سایر درمان های گلیکولیک یا لاکتیک یا درم ابریژن.

رنگ مو، درمان موج دائمی یا صاف کردن مو.

ترتینوئین (کرم های ویتامین A اسید) و اسیدهای گلیکولیک.

لوفا یا انواع دیگر اسفنج ها.

مطمئن شوید که درمانگر زیبایی خود را از هرگونه آلرژی، سابقه پوست حساس، اگزما، لوپوس یا سایر بیماری های خودایمنی، داروهای فعلی و هرگونه سابقه حساسیت به آفتاب مطلع کنید.